Polčák v boji o autorské právo zmínil zisky Googlu a Facebooku. Piráty peskoval

1080p720p360p
26. 3. 2019
07:00

Evropský parlament v úterý v poledne rozhodne o osudu reformy autorského práva. Jednání o legislativě, která má zlepšit postavení novinářů, hudebníků a filmařů vůči Googlu či Facebooku provází od začátku vyostřená atmosféra. Mezi europoslance, kteří chtějí zregulovat sílu technologických gigantů, patří i Stanislav Polčák z hnutí Starostové a nezávislí.

„Google měl jen za první čtvrtletí loňského roku zisk deset miliard dolarů (227 miliard korun, pozn. red.), Facebook pět miliard. Mají gigantické zisky, ale přitom nevytváří žádný chráněný obsah. Jen umožňují jeho sdílení,“ tvrdí Polčák v rozhovoru s Pavlem Štruncem. Odmítá, že by novinky vedly k cenzuře internetu, jak tvrdí především Piráti.

„To, co říkají Piráti, je s prominutím hloupost. Nic takového se neděje. Je zkrátka přiměřené sledovat to, že se Google a Facebook podělí o část zisku s těmi, kdo ten obsah tvoří,“ doplňuje Polčák s tím, že nejde o nic neobvyklého. Třeba v Americe prý podobná legislativa funguje už od roku 2000. „Pokud se autoři nedohodnou o šíření díla, musí (Facebook či Google) tento chráněný obsah smazat,“ vysvětluje Polčák.

Podívejte se na celý rozhovor a čtěte další zprávy na webu Info.cz:

Video Rozhovor se Stanislavem Polčákem v pořadu Štrunc! - INFO.CZ
1080p 720p 360p

anonym01 ( 27. března 2019 11:24 )

JUDR POLCAK JE AKTIVISTA. STAN?

anonym01 ( 26. března 2019 10:41 )

A KDO OCHRANI PRED VYPALNYM SPOTREBITELE? PAUŠALNI ČASTKU ANO, ALE NAVYSOVAT O SLUZBY KTERY SI KDESI OSA OBJEDNA ?

anonym01 ( 26. března 2019 10:39 )

JO TAK TO BYL POLČAK? HM.. ON BYL VZDYCKY TAKOVEJ DIVNEJ AKTIVISTA

ivoadler ( 26. března 2019 10:32 )

Hele, Polčáku, neměl bys raději nadávat na komunisty?

mrd.bejka ( 26. března 2019 10:25 )

tento nešťastník Poličák, nemoha se uživiti v běžném životě, jal se dělati politiku za ještě nešťastnější formaci a sice STAN, vida to předseda Gazdik, uhnul z cesty, ale aby přestal konkurent škodit, převexloval ho do EU, kde se tento zabýval šířkou přebalovacích stolů na miminka u doktora,Poličákovo místo však vzápětí zabrali sice draví, ale zato velmi nezkušení politici a to Rak-kušan s Fariským, ihned poté klesly preference stanu na nevolitelná čísla ježto strana při neexistenci volebního programu zvolila prostřednictvím těchto nově příchozích nul mluvnická cvičení spočívající ve špinění vlády a PS, Gazdik s Kaldou pak koupili v bazaru tibetskou vlajku a chodí po shromážděních, myslíce si, že bojují za čistotu demokracie v Čechách a na Slovensku tiež,

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa