Hřib zpochybnil plán na Babišovu čtvrť v Praze. S VIP nájmy prý zatočí

Autor: bru, Mii, jad - 
22. 2. 2019
05:20

Minulé vedení Prahy zanechalo hodně práce. Něco udělalo dobře, něco špatně, rozhodně je ale na co navazovat. Říká to aspoň primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti), který právě oslavil tři měsíce ve funkci. Přiznává, že všechny své sliby v prvním období asi splnit nestihne, jsou ale věci, na které si posvítí přednostně – například využívání zvýhodněných městských bytů soudci a podobnými lidmi. Promluvil také o výstavbě vládní čtvrti v Letňanech.

„Jsou tu věci, na které se dlouhodobě nesáhlo a je to špatně. Napravujeme některé chyby předchůdců,“ popsal Hřib, jaká situace panovala na magistrátu při jeho nástupu. Velký dluh vidí hlavně v dopravní infrastruktuře, do které Praha dostatečně neinvestovala. Jako příklad uvedl Libeňský most nebo železniční most ve Vršovicích.

O hojně diskutovaném přesunu vládních budov do Letňan říká, že je z toho zmaten. „Když se podívám na ten postup jednání, tak si nejsem jistý, jestli je ten plán výstavby na stanici metra Letňany míněn ze strany premiéra úplně vážně,“ uvedl Hřib s tím, že Andrej Babiš (ANO) mu předal zvláštní seznam budov.

„Vyskytují se tam i budovy, kde žádní úředníci nesedí, takže je není třeba vystěhovat,“ vysvětloval. Podle něj v tom není žádná koncepce a to v něm vzbouzí obavy.

Vypoví smlouvy

Hřib sedí v primátorském křesle od 15. listopadu 2018 a tvrdí, že všechno, co před volbami slíbil, splní. I vysázení milionů stromů vidí pořád reálně, i když ne v prvním funkčním období. „Chceme zapojit i občany. Město nebude sázet stromy samo,“ uvedl Hřib. O přesném řešení se podle něj teprve jedná.

Video „Z dozorčích rad jsme odvolali několik politických trafikantů,“ okomentoval primátor Hřib boj Pirátů s pražskými „kmotry“ - Blesk TV

Stále chce také zajistit pro občany dostupné bydlení. S tím souvisí zlikvidovat případy, kdy městské byty využívají za zvýhodněných podmínek lidé, jako jsou soudci či státní zástupci. „Zvýhodněné nájemné zvýšíme na komerční nájemné, nebo vypovíme nájemní smlouvy,“ slibuje primátor. 

Tohle Hřib také slíbil

  • vybudování nové lávky v Praze-Troji a také Dvoreckého mostu, který spojí břehy Prahy 4 a Prahy 5
  • geologický průzkum metra D v úseku Pankrác – Písnice, což prakticky znamená reálné zahájení stavby
  • odvolání „politických trafikantů“ z dozorčích rad společností ve vlastnictví města

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

jjusa ( 22. února 2019 17:52 )

Čtu jen to co potřebuji a o Drahošovi nepotřebuji,hlavně pohádku jak je Drahoušek vynikající a NIKDY nebyl v STB jak jsem psala i kdyby bylo 10 odkazů,nikdo mi nevymluví že v STB nebyl,MUSEL jinak by nemohl na západ a na tom si trvám

PPP150W ( 22. února 2019 17:28 )

To je právě ono. Vy nečtete nic a jedině váš názor je pro vás dogma. Co kdyby jste se někde dočetla pravdu, která se od něj liší, že?

PPP150W ( 22. února 2019 17:18 )

Jděte se léčit.

cesky_novinar ( 22. února 2019 14:44 )

tradičně tupé účelové impotentní tlachání piKRYS když piKRYSY dopředu ví, že nic nezmění, tak účelově tlachají o tom, že to chtějí změnit

jjusa ( 22. února 2019 14:31 )

Že byl Babiš v STB by ani tolik nevadilo spíš se to HODILO Když se to tak vezme od kdy do kdy žil mimo ČR s celou rodinou?A koho tedy mohl udávat když byl mimo ČR?Nevrátil se až po sam.revoluci?Je to celé jen manipulace a ovlivňování lidí

Zobrazit celou diskusi
Další videa