Čunek zavalený prací větří „velké napětí“. O post šéfa lidovců bojovat nebude

Autor: ČTK, kal - 
18. 2. 2019
15:00

Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) nebude kandidovat na předsedu lidovců. Čunek se chce věnovat kraji, řekl dnes ČTK. Stát se předsedou strany mají zájem první místopředseda strany a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka, předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek a poslanec Marek Výborný. Sjezd lidovců bude v březnu.

Čunek řekl, že má v kraji hodně práce, v poslední době se zaměřuje zejména na snahu vybudovat ve Zlíně novou krajskou nemocnici. Uvedl také, že jeho názory na některé strategické kroky, jako byl například vstup do vlády, jsou diametrálně rozdílné od jeho kolegů a mohly by způsobovat kontroverzi. „Mohlo by to způsobovat velké napětí,“ uvedl Čunek.

„Abych stihl Senát i kraj, nemohu se teď věnovat tomu, abych přesvědčil kolegy, kteří měli jiný názor na politiku a jsou v Poslanecké sněmovně, aby svůj názor nějak změnili,“ řekl Čunek.

Video Bělobrádek o fiasku s důvěrou vlády, vztahu s Babišem, koalici s ANO i církevních restitucích - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy

Skutečnost, že nebude kandidovat na předsedu strany, oznámil Čunek v pátek na okresní konferenci lidovců ve Vsetíně. Dnes však nevyloučil, že v budoucnu by se tak mohlo stát. Podporu žádnému ze tří kandidátů vyjádřit nechtěl. „Nechť se mí kolegové rozhodují nezávisle na mně,“ uvedl Čunek.

Dosavadní předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který stranu vede od roku 2010, nebude na březnovém sjezdu funkci obhajovat. Strana podle něj potřebuje nový impulz, který jí už on sám nedokáže dát.

Rozhodnutí nekandidovat oznámil Bělobrádek na loňské říjnové celostátní konferenci lidovců. Brzké ohlášení svého záměru zdůvodnil tím, že chce poskytnout kandidátům čas, aby se představili členské základně a prezentovali svou vizi směřování strany. Uvedl, že svých možných nástupců vidí několik, o jménech ale nechtěl spekulovat. Nehodlá ani žádného kandidáta osobně podpořit.

V pondělní čeká adepty na šéfa lidovců neveřejná debata v Brně, o týden později, 25. února, se utkají v Praze v Divadle Minor. A porci otázek pro ně má nachystanou i redakce Blesk Zpráv.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

amaea ( 18. února 2019 16:50 )

Internet má nový hit. Ministryně omlouvá drahá mobilní data tím, že moc používáme Wi-Fi Více na: https://www.mobilmania.cz/clanky/internet-ma-novy-hit-ministryne-omlouva-draha-mobilni-data-tim-ze-m oc-pouzivame-wi-fi/sc-3-a-1344308/default.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Zobrazit celou diskusi
Další videa