Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Válka Ťokových: Exmanželka žaluje Babišova ministra o 15 milionů, „odklonil“ prý peníze

Autor: red - 
27. listopadu 2018
08:14

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se rozvedl už v roce 2012, zatím se ale stále nepodařilo ukončit tahanice o majetek. Bývalá žena Anna po něm totiž chce 15 milionů korun a ministrovi se platit nechce. Podle exmanželky měl Ťok po rozvodu odklonit peníze, aby se k nim nedostala, obvinění zaznělo podle televize Nova u soudu. Pět milionů měl například poslat na účet svého bývalého zaměstnavatele. Ťok odmítl, že by peníze zmizely.

Společné jmění manželů Ťokových, kteří se rozvedli už v roce 2012, bude muset vypořádat až soud. Anna Ťoková požaduje po ministru dopravy 15 milionů korun, tvrdí, že bral v době, kdy byl zaměstnán u obří stavební společnosti, půl milionu měsíčně. Dan Ťok jí ale nabízí jen 2,5 milionu korun.

„Nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat, určitě na to přijde čas,“ řekla ministrova exmanželka televizi. „Klientka za celou dobu se žádným způsobem nekontaktovala s médii,“ vysvětloval právník Ťokové, proč se vše dosud dařilo držet v tajnosti. Exmanželka ale zároveň soud požádala, aby prozkoumal ministrovy účty, je totiž přesvědčená, že peníze odkláněl.

Video Za dopravu v Praze nejsem naštěstí zodpovědný, řekl ve štábu ANO Dan Ťok - Jaroslav Šimáček, Aleš Brunclík

Pět milionů korun měl dostat jeho bývalý zaměstnavatel a podezřelé jí jsou i dvě další transakce v celkové hodnotě přes 2 miliony korun. „K tomu vám v tuto chvíli nedokážu nic povědět,“ reagovala na podezření mluvčí stavební společnosti, kde Ťok pracoval, Tereza Mitošinková.

Ministr Ťok nejprve nereagoval, později ale Blesku napsal, že je mu situace líto, striktně ale odmítl, že by jakékoli peníze odkláněl. „Žádné peníze jsem nikdy neskrýval, po nějakou dobu jsem využíval nabídky lépe úročeného zaměstnaneckého účtu tak jako jiní zaměstnanci firmy. Peníze tedy nikam nezmizely, soud rozhoduje o tom, jaká část z nich připadne mé bývalé ženě. Veškeré své majetkové poměry transparentně zveřejňuji podle zákona o střetu zájmů,“ napsal Ťok. Ministra prý mrzí, že se na veřejnosti propírají jeho soukromé věci. Podle svých slov se rozvedl v roce 2012 po dvou letech bezdětného manželství.

Podle Ťokové si exmanžel po rozvodu koupil byt za 11 milionů korun. Soud teď bude zvažovat, zda si výpisy z ministrových účtů skutečně nechá předložit. Pokračovat by se mělo v únoru.

tomik007 ( 27. listopadu 2018 16:25 )

TJOK bude asi vykonny odklanecz

jity ( 27. listopadu 2018 14:49 )

Jeho měsíční plat měl být 500tisíc, to se chudák nadřel.

deratizater ( 27. listopadu 2018 14:12 )

to nové mýtné smrdí levotou a tučnou provizí

deratizater ( 27. listopadu 2018 14:06 )

Soudit se o 15 milionů je terno pro každého advokáta jelikož bere s každého prdu co pošle na soud 5% z této částky.Takto múže poražený zaplatit soudům a oběma advokátům statisíce a možná i několik milionů .Záleží kolik bude stání a odvolání.Raději by se měli dohodnout mimosoudně než se roky soudit a nekrmit tak justiční hydru.V důsledku tak nikdo z nich nevyhraje akorát ožebračí své dědice

1951 ( 27. listopadu 2018 13:12 )

Že se vy prasata nestydíte takhle Dana Ťoka napadat copak on za to může, že má takhle zlou starou? Hanba Vám!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud