Petříček splnil Zemanovu podmínku. Poche na ministerstvu zahraničí jako tajemník končí

Autor: ČTK - 
18. října 2018
17:30

Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden. Podle něj by tam mohl dále působit jako externí poradce pro evropskou agendu. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

„Chci ke konci měsíce zrušit pozici politického tajemníka ministerstva zahraničních věcí, protože tato pozice již není nezbytně nutná. A s panem poslancem Pochem bych chtěl spolupracovat externě jakožto s poradcem či konzultantem pro některé otázky evropské politiky,“ řekl Petříček Radiožurnálu.

ČSSD původně nominovala na ministra zahraničí Pocheho, kterého ale odmítal jmenovat prezident Miloš Zeman. Zdůvodnil to například tím, že Poche zpochybňuje odmítání migračních kvót a proizraelskou politiku. Média připomínala, že Zemanovi mohl vadit fakt, že Poche před prezidentskými volbami podpořil jeho protikandidáta Jiřího Drahoše.

 

Petříčka jmenoval Zeman ministrem v úterý. Podmínkou bylo to, že Poche z Černínského paláce odejde. Stejné očekávání má premiér Andrej Babiš (ANO). Petříček už dříve uvedl, že po jeho jmenování funkce tajemníka ztratí smysl a zanikne. Zároveň ale řekl, že si hodlá sestavit vlastní tým poradců a nevyloučil, že by mezi nimi Poche být mohl.

hejhej ( 19. října 2018 12:48 )

Pokud bude Poche jen jako poradce, půjdou socani dolů s preferencemi. Poche - korupčník a vítač násilníků nemá být v žádné funkci. Je to vlastizrádce.

tomik007 ( 19. října 2018 00:53 )

Vsichni maji podminku - a presto se cpou do vlady

marmat ( 18. října 2018 22:58 )

VŠICHNI ZAPLACENÍ ODPORNÍ TROLLOVÉ BEZ NEJMENŠÍHO NÁZORU ZMIZELI IHNED PO VOLBÁCH....Jen zdenekk se ze setrvačnosti drží jako "Poche".

marmat ( 18. října 2018 19:07 )

Lepší zaplatit Euro-poslanci odměnu za "poradu", než si ho pěstovat přímo na prameni-"vedle v kanclu" !!!

marmat ( 18. října 2018 18:52 )

Nebyl to lehký krok pro Petříčka "setřást klíště s hroší kůží" postrkované (až do němoty) Chovancem a Zaorálkem....Také de facto svého šéfa !!! Funkce POLITRUK je cosi neuvěřitelného ze skladiště s názvem : "Těžké RETRO"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud