Klaus mladší odmítl „sluníčkářské šíbry“. Je solitér, výroky jsou na hraně, zní z ODS

Autor: ČTK, simao, vei - 
22. srpna 2018
11:59

Některé výroky Václava Klause mladšího (ODS) z poslední doby jsou na hraně toho, co je únosné. Řekl to místopředseda strany a předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil na dnešní tiskové konferenci před schůzí Sněmovny. Vystrčil se zúčastnil jednání poslaneckého klubu občanských demokratů, na němž se o postojích Klause debatovalo. Vystrčil dodal, že je možné, že záležitost se bude řešit pouze interně.

„Nehodláme vyrážet klín klínem. Na druhé straně to, co dnes říká Václav Klaus mladší, je, dle mého názoru, na hraně toho, co je ještě možné a únosné,“ uvedl Vystrčil.

„Když chcete být úspěšní, musíte tvořit tým. A tým se skládá z lidí, kteří spolupracují, a ne ze solitérů,“ dodal s tím, že u Klause ml. podezření na solitérství panuje. Právě absenci týmového ducha Klausovi již dříve vytkla i poslankyně ODS Jana Černochová.

Syn bývalého prezidenta si v poslední době vysloužil kritiku mimo jiné za článek, v němž zpochybnil českou vojenskou misi v Afghánistánu. Podle jeho stranické kolegyně Černochové v něm Klaus uváděl nepravdivé informace. Doporučila mu, aby se raději věnoval školství, „kterému docela rozumí“.

Pobouřil Jaklem

Proti vlastní straně se Klaus postavil i oznámením, že ve volbách do Senátu podpoří spolupracovníka svého otce Ladislava Jakla, který kandiduje v Praze 2 s podporou SPD.

Právě oznámení o podpoře Jakla Klaus mladší na Facebooku komentoval slovy o vyrážení klínu klínem, na které dnes narážel na tiskovce ODS místopředseda Vystrčil. V reakci na kritiku za postoj k misím v Afghánistánu Klaus totiž napsal: „Radši vyrazíme klín klínem: Podporuji Ladislava Jakla do Senátu. Byl by jistě neúplatným, svobodomyslným a pravicovým senátorem. Ty, které rozčiluje, že kandiduje s podporou SPD - v principu rozčiluje, že vůbec kandiduje.“

Klaus zkritizoval slunířkářské šíbry

V pondělí večer na svém profilu na Facebooku Klaus napsal, že v Praze 8 bude volit kandidáta ODS Milana Golase. „A upřímně podporuji i další normální kandidáty ODS,“ podotkl a zmínil Jaroslava Kuberu a Jaroslava Zemana. Odmítl však rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka nebo bývalého diplomata Pavla Fischera. „Podporovat ′nezávislé′ sluníčkařské šíbry - Bek (Brno), Fischer (P12), mě však nedonutí ani hlavní kancelář,“ napsal Klaus.

Vystrčil společně s místopředsedou poslaneckého klubu ODS Janem Bauerem dnes řekli novinářům, že stanovisko klubu k výrokům Klause zatím není. Vystrčil poznamenal, že je otázkou, zda nějaké bude a pokud ano, tak zda bude veřejné. Záležitost by si členové klubu mohli vyříkat mezi sebou, jako se to dělá v rodině, dodal.

Klaus přitom na svůj Facebook umístil i fotku z metra - možná s narážkou odjíždění metrem Bohuslava Sobotky (ČSSD) z vysoké politiky. Něco takového se však u Klause ml. momentálně nečeká.willi48 ( 22. srpna 2018 16:05 )

ano, to je naprosto přesné : ..."má velice zdravé názory".... Taky bych mu doporučil ty chudáčky v 0DS opustit, ale, když se rozhlédnu, tak kam odejít ? Vždyť tady není alespoň trochu akceptovatelná strana .

istyl ( 22. srpna 2018 14:26 )

Nejspis chce nekoho strasit, mozna male deti, ci babicky v noci v prujezdu...

vaber ( 22. srpna 2018 14:14 )

pravicová strana řízená elitáři, VIP a jinými nadlidmi má mezi sebou sluníčkáře a bojuje za neziskovky, opravdu její někteří členové musí být bez mozku

hejhej ( 22. srpna 2018 13:37 )

Pan V.Klaus ml. je vzdělaný a má velice zdravé názory. To se nelíbí ODS, tam vládne tvrdá totalita, každý musí souhlasit jen se žvanilem Fialou , Černochovou a nabarveným Stanjurou. Vystrčil ten jenom žvaní a nikdy nic kloudného nebyl schopen říct. Těm ubožákům z ODS nedochází, že vzestup preferencí mají jen díky p. Klausovi ml. Měl by z té zlotřilecké strany odejít.

kukuku ( 22. srpna 2018 12:56 )

I socdemáci tak začínali, že ze svých řad vytláčeli zásadně ty racionálně myslící a schopné uspět ve volbách.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud