Semelová urážky Horákové nelituje: „Řekla jsem, co jsem řekla, lidi to nezajímá“

31. 7. 2018
20:00

Kandidátka na primátorku Prahy a bývalá poslankyně KSČM Marta Semelová svých kontroverzních výroků nelituje. Lidé podle ní mají jiné starosti, než co ona řekla o vraždě Milady Horákové nebo vpádu sovětských vojsk do Česka. Jediní lidé, kteří to řeší, jsou novináři. A ti ji neustále negativně nálepkují, myslí si Semelová. O premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi říká, že rozhodně není žádný lidumil, programové shody mezi ANO a KSČM ale vidí. Semelová to řekla v rozhovoru pro INFO.cz.

„Co jsem řekla, to jsem řekla.“ Tak Semelová komentuje své dřívější kontroverzní výroky, které se před třemi lety řešily i u soudu. Sama podle svých slov ničeho nelituje a nebere je jako chybu. Lidé mají jiné starosti, než řešit její komentáře o historii, domnívá se. „Je to problém novinářů,“ říká exposlankyně.

Semelová v minulosti zpochybňovala, že přiznání Milady Horákové ve vykonstruovaném procesu bylo vynucené. O sovětské okupaci z roku 1968 řekla, že byla internacionální pomocí. Za tyto komentáře si vyžádala kritiku jak od politiků z konkurenčních stran, tak od odborníků.

Praha není KSČM zaslíbená

V současnosti se Semelová připravuje na kampaň v podzimních komunálních volbách. Je kandidátkou KSČM na primátorku Prahy, kde jako jeden z hlavních problémů vidí nedostatečné zapojení lidí při správě města. To by v případě úspěchu ve volbách chtěla změnit. Také by chtěla řešit situaci s byty v Praze, které se podle ní nedostávají pro potřebné lidi, nebo požaduje větší zapojení státu při financování pražské dopravní infrastruktury.

Semelová si uvědomuje, že to ve volbách nebude mít jednoduché. Místní média podle ní nadržují spíše pravicovým stranám, protože Praha je pravicové město velkých rozdílů. „Média, která informují, tak přímo kolikrát nahrávají pravicovým subjektům,“ říká a dodává, že mladí lidé jsou manipulováni, aby KSČM nevěřili.

Pokud by KSČM v Praze vyhrála, spolupráci s hnutím ANO exposlankyně nevylučuje. Podle ní by šlo stejně jako na vládní úrovni o programové průniky. O premiérovi Andreji Babišovi ale nemá iluze, že by byl velkým lidumilem.

Video Marta Semelová: Nelituji, co jsem řekla, to jsem řekla. Je to problém novinářů, lidi to nezajímá. - INFO.CZ
1080p 720p 360p

satanas ( 2. srpna 2018 12:10 )

Komunisti kdyz popravovali Horakovou meli uz tenkrat svuj "Velky vzor" v USA, nämlich popravene manzele Rozenbergovi,,..TO byla vrazda tuplovana,, a lame si nekdo takovou pitchovinou v USA hlavu?

satanas ( 2. srpna 2018 12:05 )

Zrudy jsou ti, co prepisuji dejiny..Sve zlocince ale i hrdiny si kazdy rezim urcuje sam, popdle svych potreb! Trapny narod ktery bez "Hrdinu" nevyzije!

satanas ( 2. srpna 2018 12:02 )

Co vis o Horakovy? A ze se nikdy nic nedozvis, zato podekuj tem co zvas delaj hlupaky a boji se nejen otvrit archivy, ale predevsim se boji pravdy!

satanas ( 2. srpna 2018 12:00 )

Tohle NENI demokracie..Kapitalismus..A kdo se vyrovnal s minulosti jsou komunisti..NEbo snad nechal Stalinuv pomnik vyhodit do vzduchu Kalousek? A co se tyce HOrakove,,az se budu moci podivat do jejiho spisu,,udelam si mozna jiny usudek..Prozatim je ona pro mne vlastizradkyne..Stejne jako vsichni co na vojne prisahali vernost blidu pod vedenim KSC a dnes jou znich polovicni esesaci..Teprve potom budu uvazovat o Demokracii, i v Cesku!

marmat ( 1. srpna 2018 23:00 )

To je demokracie soudružko Semelová....takhle otevřeně mluvit za totáče např.o Gottwaldovi a Stalinovi, tak už se nedožijeme dneška...Samotka by nám zničila zdraví..nebo Jáchymov!!!???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa