Na koberečku u Zemana: Kontroverzní Malá vsadila na růžovou, o pláči žertovala

Autor: Zuzana Štíchová - 
25. 6. 2018
15:00

Kandidáti na ministry sociálních věcí, spravedlnosti, průmyslu a kultury dorazí v pondělí za prezidentem Milošem Zemanem „na kobereček“ do Lán. Jako první byla na pohovoru možná ministryně spravedlnosti, poslankyně ANO Taťána Malá. Ta se dříve vyjádřila o možnosti odkladu trestního stíhání svého stranického šéfa a premiéra Andreje Babiše v případu Čapí hnízdo.

Malá po přijetí u prezidenta hovořila o tom, že za prioritu bude mít zkrácení soudních řízení. O jejím vzdělání či o podnikání jejího manžela prý řeč se Zemanem nebyla. „Jak vidíte, tak jsem neodešla ze zámečku s pláčem,“ uvedla své vyjádření před novináři budoucí ministryně spravedlnosti.

Narážky na její vzdělání už jí prý nebaví, obhajovala se také Malá. Stejně tak za uzavřenou považuje záležitost kolem výroku o odložení trestního stíhání Andreje Babiše. Šlo prý o obecnou diskusi k poslanecké imunitě.

Zeman o odkladu Babišova stíhání: Nešťastné

Za nešťastné označil vyjádření poslankyně Malé o Babišově stíhání také prezident Miloš Zeman. Babiš to sice může podle Zemana považovat za výraz loajality, prezident ale míní, že stíhání by se odkládat nemělo. „Žil by čtyři roky v nejistotě a napětí,“ řekl Zeman v rozhovoru pro Blesk.cz. „S výjimkou pana Pocheho nechci premiérovi do jeho sestavy mluvit, on za ni bude odpovídat, nikoli prezident republiky,“ dodal ale prezident.

„Zatím by nebylo dobré, abychom hodnotili kandidáty na ministra podle jejich rodinných příslušníků, to je princip, který by se měl ve slušné společnosti zachovávat,“ odpověděl Zeman na otázku o podnikání manžela Malé jako insolvenčního správce a poskytovatele nebankovních půjček. 

Po setkání se Zemanem Malá řekla, že mu představila své priority, k nimž patří zlepšení vymahatelnosti práva a zrychlení soudních řízení.

Video Prezident Zeman promluvil v Lánech o nominacích Pocheho a Malé na ministry - redakce Blesk

Schůzka prezidenta s Malou proběhla od 11:30, od 12:30 přišla na řadu možná ministryně průmyslu Marta Nováková, od 15:00 pak Petr Krčál, nominant ČSSD na post ministra sociálních věcí. O hodinu později se pak Zeman setká s Antonínem Staňkem, který by měl obsadit ministerstvo kultury.

Více o kontroverzní kandidátce na ministryni spravedlnosti čtěte ZDE

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

11karel11 ( 3. července 2018 21:49 )

Podvodnice Malá u Zemana. Je nedůvěryhodná ministryně spravedlnosti . Spravedlnost je dvojí - jedna pro T. Malou a druhá pro lidi? To si děláte z lidí predel?

tomik007 ( 25. června 2018 19:08 )

Dokavad ji nerozzvejka tatranskoj vlk

tomik007 ( 25. června 2018 19:04 )

Hlavne ty "MINISTRYNE OBRANY" byly vsecky jety jak fretka

tomik007 ( 25. června 2018 19:01 )

"RUZOVA KARKULKA"

josemu ( 25. června 2018 18:42 )

 Kdy už se Češi poučí,že ženy jsou vynikající lékařky,učitelky a v dalších povoláních,ale nikdy v politice.Vinou žen byly i války!

Zobrazit celou diskusi
Další videa