Okamura ztrácí vliv, na schůzce se „Zemanovcem“ Nejedlým ale prý šlo hlavně o sushi

Autor: zst - 
23. 4. 2018
15:29

Tajemná schůzka mezi poradcem prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým a předsedou čtvrté nejúspěšnější strany ve volbách Tomiem Okamurou má tajný obsah. Podle Nejedlého šlo o „nejlepší pražské sushi“. Schůzka proběhla v době, kdy se ČSSD snaží Okamuru vystrnadit z pozice místopředsedy Sněmovny a jeho spolustraníky z dalších funkcí ve výborech. Okamura má přitom dlouhodobě nadstandardní vztahy s Pražským hradem. Na schůzku upozornil web Hlídací pes.

Pátek večer a neobvyklá schůzka dvou známých postav - předsedy SPD Tomia Okamury a prezidentova poradce s vazbami na Rusko Martina Nejedlého. Takový pohled se naskytl návštěvníkům řecké restaurace Olympos v Praze. O čem spolu oba muži diskutovali, ale není jasné. Jejich schůzku zachytil jeden z hostů a na Twitteru ji zveřejnil auditor Lukáš Pečeňa.

Nejedlý schůzku komentoval pouze s tím, že chtěl vědět, „kde je v Praze nejlepší sushi restaurace“. Na prosbu o zaslání seriózní odpovědi prý reagoval: „Netušil jsem, že pravda není seriózní.“

Schůzka by nebyla vzhledem k nadstandardním vztahům šéfa SPD s Milošem Zemanem ničím extra zvláštním. Oba politici se vřele bavili také v zákulisí Zemanova volebního štábu po vyhlášení výsledků druhého kola prezidentské volby. Přišla ale v době, kdy hnutí ANO namísto vyjednávání s SPD obnovilo jednání o koalici s ČSSD, což Okamura nese velmi nelibě. Mohl tak s Nejedlým řešit, co bude dál.

Zákulisí Zemanova štábu: Miroslav Černošek a Tomio OkamuraZákulisí Zemanova štábu: Miroslav Černošek a Tomio Okamura | 

Okamura totiž může přijít o výrazný vliv ve Sněmovně. ČSSD chce po ANO, aby podpořilo odchod členů SPD z řídících funkcí.

„Hnutí SPD považuje požadavek ČSSD na odvolání poslanců SPD z řídících funkcí ve Sněmovně za nehorázné popření principu poměrného zastoupení na základě výsledků voleb. Naše poslance by měli nahradit poslanci ČSSD, která propadla ve volbách, a má mnohem méně poslanců než my,“ napsal například Okamura v pondělním prohlášení svého hnutí.

„Pouze politický trouba nevidí cíl těchto požadavků. Je jím faktické ovládnutí a naprostá vydíratelnost hnutí ANO poraženou ČSSD,“ snaží se apelovat na vítěznou náladu v ANO. Přímo ke schůzce s Nejedlým se Okamura zatím nevyjádřil, komentovat ji odmítl také hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Není tak jasné, zda Nejedlý zastupoval na schůzce sám sebe, nebo i prezidenta Zemana.

Doporučujeme
zdenek43 ( 24. dubna 2018 16:39 )

40 let VAM soudruzi predvedli - jak TO??? mysli s CESKYM NARODEM - kam TO??? dotahli ....... az 15milionu obcanu CSSR vyslo Sametakem 1989 do ULIC a KSC - Komunistickou stranu Ceskoslovenska - Podle zákona o protiprávnosti komunistického režimu z roku 1993 šlo o organizaci zločinnou a zavrženíhodnou. AAAAAAA pise se ROK 2018 a ani se nevymnenila jednagenerace a SOUDRUZI se instaluji do nevysich pater politiky ??? z kterych je ten samej obcan CR vyhnal svinskym krokem????? + + + vzor C I N A - - - „Socialismus měl všem Číňanům zajistit slušný životní standard,“ popisuje profesor z londýnské King’s College Kerry Brown. „Komunistická strana místo toho stvořila miliardáře a silnou střední třídu, mnoho lidí však žije v bídě. To je dost silný rozpor.“.....Problémem zůstává také přetrvávající korupce .....Stanovená hranice chudoby navíc zkresluje skutečnost, že v nuzných podmínkách žijí další miliony lidí, kteří si vydělají jen o málo více......pomíjení chudoby ve městech. V těch přitom žije přes dvě stě milionů přistěhovalců z venkova, kteří mnohdy nejsou místními úřady považováni za rezidenty a mají tak problém získat vzdělání či zdravotní péči. Jsou proto zvlášť ohroženi nezaměstnaností nebo zdravotními potížemi....... „Realita je taková, že mnoho lidí žije v extrémní chudobě.“............ ++ R U S K O - - - V Rusku se nebezpečně roztahuje bída, každý desátý nemá peníze na jídlo 30. června 2017 V Rusku za tři roky přibyly miliony lidí žijících pod úrovní chudoby....To představuje 15 procent obyvatelstva. Reálné příjmy Rusů nadále klesají, přestože pomaleji než minulý rok. „Kupní síla obyvatelstva klesá. Inflace dosahuje 4,1 procenta, ale platy rostou o 0,9 procenta, takže reálné příjmy klesají, což čím dál větší procento lidí posílá níž a níž nooooooo a K D R L ????? tam rozhodne nechceme dojit . . . . .

zdenek43 ( 24. dubna 2018 16:23 )

 co asi tak CEKAL Okamura????? byl V Y U Z I T - zneuzit ,,,, protoze je lepsi RUDA SOUDRUZSKA KOALICE . . . . nezzzzzzzz jak vsichni vc. medii vykrikuji H N E D A ?????? . . . . . takze se soudruh-StBak Andrej B A B I S vlastne kvuli STRANE A STATU musel snizit??? a jit do vlady se soudruhy - soudruhy-prateli z CSSD a samooooo se soudruhy-komunisty z KSCM jak pekny TIATR na spodnich 10 milionu obcanu CR . . . . . peknej OBLBOVAK - aaaaaaaaaaaaaa COOOOOOOOOOO L U Z A ????? spodnich 10 milionu obcanu CR na to CUMI JAK TELE NA NOVA VRATA a niccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc velke nic . . . . ale aspon si jejich deti VYSKOUSI - JISKRICKY, PIONYRA , SVAZ MLADEZE ..... zase bude ZRADLO na listky - - - zase bude konecne Cechacek stat FRONTY na banany, mandarinky . . . . . . . . ZE TO NEJDE ???????? aleeeeeeeeee jde ............. se SOUDRUHY jste schopni VSTOUPIT DO STEJNE REKY . . . . . . podivejte se na C I N U - - - Si Ťin-pching má odvážný plán. Do roku 2020 chce Čínu zbavit chudoby /2017/ „Socialismus měl všem Číňanům zajistit slušný životní standard,“ popisuje profesor z londýnské King’s College Kerry Brown. „Komunistická strana místo toho stvořila miliardáře a silnou střední třídu, mnoho lidí však žije v bídě. To je dost silný rozpor.“

Omasta ( 23. dubna 2018 20:47 )

Těžko je mi, přetěžko ze ztráty Okamurova vlivu. Modlím se u Jehovy pro jeho návrat.

vigela ( 23. dubna 2018 18:58 )

Velmi by mne potěšil odchod pana Okamury a celé jeho SPD do propadliště dějin.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa