Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Apartmán za 61 tisíc, jízda v kočáře: Kiska nachystal Zemanovi tatranský luxus

 • Autor: Vera Renovica - 
  5. 4. 2018
  10:56

  Už poosmé se na oficiální návštěvu Slovenska vydal prezident Miloš Zeman (73). Poprvé však jako znovuzvolená hlava státu. A nikoliv do Bratislavy, nýbrž do Tater, kde si po boku svého protějšku, slovenského prezidenta Andreje Kisky (55), bude až do pátku lebedit v luxusu!

   

 • 1.Druhý nejoblíbenější Andrej

  Ačkoliv favoritem je pro Zemana premiér v demisi Andrej Babiš (63, ANO), i toho druhého Andreje ze Slovenska má rád – tedy prezidenta Kisku. Jak podle veřejných prohlášení, tak podle kuloárních zdrojů, se mají muži v lásce. A to navzdory tomu, že je Kiska Zemanovými kritiky brán jako noblesní a smířlivý politik a neustále mu jej dávají za příklad. Jak zjistil Blesk, Zeman a jeho lidé budou dokonce Kisku na návštěvě nabádat, aby v roce 2019 podruhé kandidoval na post slovenské hlavy státu.

  Zeman má rád oba Andreje. Kisku i Babiše

  Český prezident přiletěl ve středu vpodvečer do Popradu.

 • 2.Hotel na úrovni

  Oba politici si během návštěvy ustelou v opravdovém luxusu. Hotel Kempinski s výhledem na jezero Štrbské pleso i vrcholky Vysokých Tater nabízí pětihvězdičkový servis včetně přepravy vrtulníkem či obřího bazénu, nad nímž jsou křišťálové lustry. A ceny tomu odpovídají. Za obyčejný apartmán tam chtějí v přepočtu 13 700 korun za noc, za apartmán prezidentský pak rovnou 61 tisíc korun. Ale český daňový poplatník by měl být v klidu. Podle informací Blesku totiž ubytování českému prezidentovi hradí slovenská strana.

  Hotel Kempinski s výhledem na jezero Štrbské pleso i vrcholky Vysokých Tater nabízí pětihvězdičkový servis včetně přepravy vrtulníkem či obřího bazénu, nad nímž jsou křišťálové lustry.

  Hotel Kempinski s výhledem na jezero Štrbské pleso i vrcholky Vysokých Tater nabízí pětihvězdičkový servis včetně přepravy vrtulníkem či obřího bazénu, nad nímž jsou křišťálové lustry.

 • 3.Naposledy s Livií

  Jak informoval o víkendu Blesk, manželka exprezidenta Václava Klause (76), Livia (74), na vlastní žádost končí coby česká velvyslankyně na Slovensku. A to ke konci dubna. Toto tak bude její poslední velká akce. Chce se prý věnovat hlavně vnoučatům, vzhledem k věku už jí také nevyhovuje práce na nejvytíženější české ambasádě vůbec. A právě při návštěvě Tater by mělo mezi prezidenty padnout jméno jejího náhradníka.

  Bývalá první dáma Livia Klausová bude již brzy bývalou velvyslankyní

  Poslední setkání Zemana s Kiskou. To ještě český prezident dokončoval svůj první mandát, který obhájil v lednu.

 • 4.Zeptá se na párátko či byt?

  Kromě schůzky s Kiskou čeká prezidenta Zemana také jednání s novopečeným premiérem Slovenska, Peterem Pellegrinim (42). Ten proslul třeba tím, že mu před novináři z kapsy saka vypadl pytlíček – jízliví komentátoři se ptali, jestli nešlo o drogu, sám premiér ale vysvětloval, že to je párátko. Teď ho však trápí další problém připomínající kauzu českého expremiéra Stanislava Grosse (†45). Neumí totiž odůvodnit, kde vzal miliony na luxusní byt v Bratislavě.

  Trapas s bílým pytlíčkem se stal hitem internetu.

  P. Pellegrini

 • 5.Jako čínský prezident!

  Zemanova oblíbená anekdota je o tom, jak královna Alžběta II. (91) v Londýně srdečně vítala čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a svezla ho ve zlatém kočáře. To český prezident rád vypráví, když mu někdo říká, že je sám moc pročínský. Nyní se ale do kočáru usadí on. Kiska ho totiž vezme na až romanticky vyznívající projížďku kolem Štrbského plesa. A užít by si ji měla i první dáma Ivana Zemanová (52) – ta manžela tentokrát doprovází. A jak známo, činí tak pouze, když ji destinace opravdu zajímá.

  Je i Kiskův kočár zlatý jako ten na snímku patřící britské královně.

  Miloš Zeman s manželkou

 • 6.VIDEO: Zeman přijal Hamáčka a Zimolu. Ti pohrozili Babišovi ukončením jednání o vládě

  Video Zeman přijal Hamáčka a Zimolu. Ti pohrozili Babišovi ukončením jednání o vládě - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

va45 ( 6. dubna 2018 21:54 )

Asi tak jako tebe až tě budou rvát do rakve.

mandelinka007 ( 6. dubna 2018 12:48 )

obávám se, že si ho na Slovensku moc vážit nemůžou - třeba to, že se podle něj Dubček podělal hrůzou ostře odsoudili úplně všichni a trapnosti jakože slovenské pivo je dobré jen na čištění zubních protéz si ovar taky mohl odpustit

1912 ( 5. dubna 2018 17:59 )

Hotel Kempinsky není žádný luxus byla jsem tam s mojí rodinou z USA !!

pavel981 ( 5. dubna 2018 15:52 )

to je trefné...

bullshit ( 5. dubna 2018 14:46 )

Nepatrný zisk z EET musí nějak prom rdat, ne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud