Česko hledá šéfa pošty. Ministr Metnar vyhlásí nové výběrové řízení, svržený Elkán nepřišel

Autor: base, ČTK - 
1. března 2018
10:08

Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO) vyhlásí do týdne nebo 14 dnů otevřené výběrové řízení na nového generálního ředitele České pošty místo Martina Elkána. Uvedl to na čtvrteční tiskové konferenci. Ministr Elkána odvolal ke konci února, protože podle něho neměl vizi dalšího směřování firmy. Elkán na briefing nedorazil.

Do výběrového řízení by se podle Metnara měli přihlásit odborníci, kteří budou mít strategii dalšího rozvoje státního podniku s 30.000 zaměstnanci. Dočasně poštu vede ředitel divize poštovní provoz a logistika Vít Bukvic.

Česká pošta, jejímž zřizovatelem je ministerstvo vnitra, by měla mimo jiné zrychlit projekt Pošta Partner, zmodernizovat třídicí uzly či balíková centra, zkvalitnit IT infrastrukturu a zaměřit se více na portfolio služeb, které přinášejí finanční efekty.

Česká pošta spravuje 3200 poboček, což představuje jednu z nejhustších sítí v Evropě. Podnik zaměstnává zhruba 30.000 zaměstnanců a v roce 2016 vykázal zisk 193 milionů korun při výnosech 19,4 miliardy Kč.

VIDEO: Jan Kramář z Poštovního muzea:

Video Jan Kramář z Poštovního muzea k jubileu poštovní schránky - Zdeněk Matyáš

Antonin Blaha ( 1. března 2018 16:17 )

 Tech uvolnenych 800 milionu co melo na Postu dorazit na zvyseni platu zamestnancum taky nejak zmizelo,chtelo by to poradny nezavisly audit s hmotnou odpovednosti vedoucich cinitelu.To by se asi dely veci.

renataren ( 1. března 2018 11:29 )

A proč by chodil????????? Má bezpracně 8 mega!!! Z toho snad nějaký den vyžije... V chytré společnosti by lidé šli skandovat před vládu, aby Chovanec zaplatil těch 8 mega ze svého!!!!!!!! Vždyť jsou to naše peníze, které mohli dostat pracující lidé narozdíl od dosazených neschopných sekretářek a kuřbuřtů !!!!!!!!!!!

kares ( 1. března 2018 10:52 )

Odstupný 8 melounů to jde

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud