Babiš chce spíš podporu ČSSD než komunistů a SPD, nic za to ale ve středu nabízet nebude

Autor: ČTK, ivm - 
20. 2. 2018
17:53

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v úterý zopakoval, že zajištění podpory pro vládu od KSČM a SPD není jeho preferovaná varianta při druhém pokusu o sestavení kabinetu. Upozornil také, že se s SPD rozchází v názoru na vypsání referenda o odchodu z Evropské unie, což SPD označuje za svou zásadní programovou prioritu. Babiš také uvedl, že chce jednat o podpoře vlády s ČSSD, neřekl ale, co by sociálním demokratům byl ochoten nabídnout.

„Ve vládě určitě ne, my mluvíme o toleranci a samozřejmě to nejsou naše preferované varianty,“ řekl o možné spolupráci s KSČM a s SPD Babiš. U komunistů podle něj panuje rozpor v pohledu na zahraniční politiku, když se KSČM podle Babišova názoru příliš orientuje na Východ. S SPD se ANO rozchází v názoru, zda by se mělo vypisovat referendum k otázkám zahraniční politiky. Babiš uvedl, že zatímco jednání s SPD jsou v zásadě u konce, expertní týmy ANO a KSČM budou v rozhovorech pokračovat.

Premiér rovněž řekl, že se ve středu odpoledne setká s nově zvoleným předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a statutárním místopředsedou sociálních demokratů Jiřím Zimolou. „Bude to určitě první nástřel, kde se dozvíme, jak to ČSSD s námi myslí a jaké jsou jejich představy,“ řekl.

Jediným kandidátem na premiéra jsem já, řekl Babiš

Sociálním demokratům nechce na středečním jednání nabízet nic. „My nebudeme nikomu nic nabízet. My se zeptáme sociální demokracie zaprvé, jestli s námi chce jít do vlády. Odpověď bude buď ano, nebo ne. Pokud bude ne, tak se zeptáme, jestli na základě nějakých programových dohod chtějí tolerovat vznik naší vlády. Pokud na první otázku bude odpověď ano, tak se zeptáme, za jakých podmínek. A od toho se bude odvíjet jednání,“ řekl Babiš.

Vyloučil také, že by ANO vyhovělo požadavku ČSSD i dalších stran, aby sám ve vládě nebyl, protože ho policie stíhá pro podezření z podvodu. „My jsme jasně řekli, že jediným kandidátem na premiéra za hnutí ANO jsem já. Ať to zkusí už pochopit,“ řekl směrem k ostatním stranám. Babišovo trestní stíhání označili za překážku pro vládní spolupráci s ANO sociální demokraté, lidovci a Starostové. Ve spolupráci s těmito stranami by ANO mohlo mít ve Sněmovně většinu.

Video Andrej Babiš o vyjednávání o vládě po zvolení Jana Hamáčka předsedou ČSSD - David Malík

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kalina107 ( 21. února 2018 08:07 )

ČSSD trváním na svých podmínkách akorát ukazuje co je tam za i dio ty . Řečeno sportovní terminologií je to jako by olympijský vítěz se měl v zdát po vyhraném závodě prvního místa ve prospěch darebáka , který celou dobu podváděl , dopoval , lhal . Babiš by se měl konečně na tu falešnou bandu vykašlat a poslat je tam kam patří .

flesch2z ( 20. února 2018 19:24 )

Běž Babiši do kolice se starou partou, která naštvala voliče a ve volbách tě podpořili, nebo s někým z "D" bloku a odezvu voličů ucítíš hned v komunálkách. Už voliče stihla naštvat Šlechtka s centrem pro armádní rozvědku NATO. Tak pokračuj, hodně zdaru. Nas.rat dokážeš perfektně.

flesch2z ( 20. února 2018 19:20 )

Běž Babiši do kolice se starou partou, která naštvala voliče a ve volbách tě podpořila, nebo s někým z "D" bloku a odezvu voličů ucítíš hned v komunálkách. Už voliče stihla naštvat Šlechtka s centrem pro armádní rozvědku NATO. Tak pokračuj, hodně zdaru.

istyl ( 20. února 2018 18:13 )

Copak tomu se da jeste vubec neco verit? Ten se vyspi, sni/sprostosti/ a kdyz uz se probudi, lze! Jako kdyz tiskne...profi-lhar!

Zobrazit celou diskusi
Další videa