Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Smrt boxera (†73) ze Zemanova štábu: „Stal se obětí štvanice,“ míní senátor Veleba

Autor: simao, ČTK, vr - 
8. února 2018
11:08

Ve věku 73 let zemřel podnikatel Karel Slezák, který byl ústřední postavou incidentu z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana. Blesku to řekl jeho přítel Rostislav Osička. Slezák měl podle něj slabé srdce. Podle senátora Jana Veleby (SPO) je však Slezák obětí štvanice.

„Jeho žena mi psala, že Karel zemřel, víc mi k tomu říci nemohla,“ sdělil Blesku Rostislav Osička, který ve středu upozornil na slabé srdce Karla Slezáka. Dnes však volal a říkal, že spíš než slabé srdce měl vysoký tlak.

Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba ve večerním prohlášení podle webu Novinky.cz označil Slezáka za oběť štvanice.

Veleba (SPO): Byl to slušný chlap

Podle Veleby se ze Slezáka, který byl „slušný chlap“, stal lidský terč. Byl uštván, míní senátor. „Lidský život pana Karla Slezáka je příliš velká daň vaší nezvladatelné touze po diskreditaci a senzaci,“ dodal Veleba.

Video  Zemřel „boxer“ ze Zemanova štábu. Novináře Slezáka (†73) zradilo srdce?  - Televize Seznam
Video se připravuje ...

Slezák v Zemanově volebním štábu v pražském Top Hotelu 27. ledna udeřil pěstí kameramana serveru iDnes.cz. Sám byl na akci akreditován jako novinář. Po incidentu ho Syndikát novinářů vyloučil ze svých řad. Slezák podle řídicího výboru organizace svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů.

Na zveřejněných videích je vidět, jak novináři v hotelu, kde Zeman předtím se svým štábem a příznivci sledoval výsledky prezidentských voleb, natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijeli záchranáři. Později se ukázalo, že se jedná o novináře Milana Rokytku, který tvrdil, že mu někdo musel dát do pití jed.

Dva muži – Karel Slezák a Jan Šolta – novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Mimo jiné shodili jednomu novináři z rukou kameru, na další také fyzicky útočili.

Pěsti prý byly nutné

Slezák se později prostřednictvím syndikátu omluvil a uvedl, že ve štábu jednal pod vlivem emocí. Policie na konci ledna oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů.

Nahrávka ze Zemanova vítězného volebního štábu poté, co prezident už opustil pražský Top Hotel, přitom oblétla internet. Právě Karel Slezák předvedl vůči kameramanovi několik boxerských výpadů. „Já tam byl pracovně. Jsem novinář, byl jsem tiskový tajemník několika ministrů. … Bylo to normální lidské jednání a řekl bych, že odůvodněné,“ vysvětloval bezprostředně po incidentu Blesku. A trval na tom, že „pěsti byly nutné“.

Petr Drbohlav ( 10. února 2018 14:04 )

 Warfarin (jed na krysy)je nebezpečný. Zvláště, jeli člověk předávkován.

gabreta ( 9. února 2018 11:43 )

Máš to teď nějaký krátký! Přidej ještě nějaký moudro ze žumpy!! Celá vaše rodina se dobře čte. Fantasticá filozofie intelektuála z vás zdenkků jen stříká!!

montevideo ( 9. února 2018 11:15 )

Jsi opravdu "dobrý člověk".

gabreta ( 9. února 2018 10:35 )

Karel Slezák novináře fyzicky je napadal a nadával jim? Na jednom videu je velmi dobře slyšet a vidět, jak Slezák velmi slušně žádá novináře, aby odešli a nehonili senzaci, když je někomu špatně!! Supi samozřejmě nereagovali. Zase jen zkreslování a úpravování faktů, novinářskou sebrankou!! Po Ransdorfovi je Slezák další oběť novinářský štvanice!!

dobry-cIovek ( 9. února 2018 09:31 )

Jak označujeme úmrtí: Kůň zcepení, ryba lekne, včely, lidé a jejich mazlíčci umírají, krysy a Slezák chcípají.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa