Okamura ve Sněmovně i v Senátu? Bratr Tomia zkusí štěstí v dalších volbách

Autor: Jakub Veinlich - 
24. ledna 2018
05:50

Zatímco jeho bratr Tomio „válcuje“ českou politiku z křesla místopředsedy Poslanecké sněmovny, Hayato Okamura chce po volebním sněmovním nezdaru zkusit prorazit do Senátu. Do voleb ho chce na podzim vyslat místní organizace KDU- ČSL na Praze 8. 

Loni na podzim mu to nevyšlo. Do Poslanecké sněmovny kandidoval průvodce a tlumočník Hayato Okamura v Praze za KDU–ČSL z pátého místa. 5053 hlasů ale kvůli mizernému výsledku lidovců na zisk mandátu nestačilo. Do sněmovní lavice v hlavním městě postoupil za stranu jen starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Okamura: Očistil jsem naše jméno

„Jsem rád, že jsem splnil svoji povinnost vůči své manželce Ludmile a svým dcerám a synům a že jsem očistil naše jméno. V naší zemi se už ví, že není jenom ten jeden Okamura,“ napsal si Hayato na svůj facebookový profil po volbách a narážel tak na svého politicky „slavnějšího“ bratra Tomia, který je jako předseda SPD místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Už loni po volbách navíc Hayato prohlašoval, že z veřejného života nezmizí, i když se vrací k tlumočení a průvodcování. A opravdu. V minulých dnech na sebe upozornil hned několikrát. Přišel například demonstrovat proti volbě komunistického „esenbáka“ Zdenka Ondráčka šéfem sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Podruhé se objevil na veřejnosti před 14 dny, kdy přišel do volebního štábu podpořit prezidentského kandidáta Pavla Fischera, který skončil ve volbě na třetím místě.

Video bratr Tomia Okamury - Zuzana Štíchova, Aleš Brunclík

„Když si sečteme hlasy pro pana profesora Drahoše plus hlasy zejména tří dalších kandidátů (Pavla Fischera, Michala Horáčka a Marka Hilšera), kteří mají prakticky identický program, tak je to obrovská naděje do toho druhého kola, že bude skutečně pan profesor zvolen prezidentem a atmosféra v naší zemi se podstatně zlepší k lepšímu,“ řekl Hayato Okamura Blesk Zprávám po prvním kole voleb s tím, že vyslyšel Pavla Fischera a sám podporuje právě Drahoše.

I když senátní volby jsou daleko, jednotlivé politické strany už se šikují a loví silné kandidáty. Právě volebního výsledku Hayata Okamury chce využít organizace KDU – ČSL v Praze 8. A navrhla Okamuru jako svého kandidáta pro volební obvod 23.

„Hayata Okamuru pokládáme za výraznou a silnou osobnost, vyjadřujeme mu plnou podporu a chceme, aby kandidoval v našem volebním obvodě,“ stojí v usnesení místní organizace, které mají Blesk Zprávy k dispozici.

Sám Okamura přitom doufá, že by ho mohla podpořit nejen vlastní, ale zároveň i další demokratické strany, které chtějí v Praze postavit v senátních volbách také svého kandidáta.

Video Hayato Okamura o KDU-ČSL - Jakub Veinlich, Jan Jedlička

„Nyní proto budu hledat dorozumění a spolupráci také s dalšími demokratickými politickými stranami. Zároveň přitom uvnitř KDU-ČSL usiluju o získání jednoznačné podpory pro svoji kandidaturu do Senátu také na krajské (městské) a celostátní úrovni,“ prozradil Okamura.

„Jako senátor chci stát nablízku všem obyvatelům volebního obvodu - seniorům, rodinám s dětmi, mladým lidem a dalším - v jejich každodenních starostech a potřebách, ale i nadějích do budoucna. Chci se přitom mimo jiné věnovat agendě související s bezpečným evropským a mezinárodním ukotvením naší země,“ nastínil Okamura svou vizi, se kterou by chtěl v podzimních volbách případně uspět.

„Jako člen horní komory Parlamentu budu také připraven stát na stráži fungování demokracie a respektování ústavnosti," uzavřel.

Video Hayato Okamura: Proč jde do politiky - Blesk TV

Nyní jeho kandidatura musí projít stranickým schvalovacím kolečkem. A to jak na krajské, tak celostátní úrovni. Vedení strany by mělo kandidátní listiny schvalovat podle informací Blesk Zpráv na přelomu jara a léta. Senátní volby by měly být spolu s komunálními na podzim letošního roku. 

nazca ( 29. ledna 2018 20:39 )

„Jsem rád, že jsem splnil svoji povinnost vůči své manželce Ludmile a svým dcerám a synům a že jsem očistil naše jméno." --------------------------------- No, to není moc šťastně a vhodně řečeno, i když pan Hayato Okamura je slušný a vzdělaný, kvalitní charakter. Tomio Okamura „válcuje“ českou politiku, je podlézavý a křivý, přesto bratr je bratr a člověk by při něm měl stát v roli bratra (ne politicky) a nic neočišťovat...

1912 ( 24. ledna 2018 13:11 )

Asistentka pěti amerických prezidentů Eliška Hašková Coolidge rozhodně kriticky nevidí Miloše Zemana ani Andreje Babiše! To, že mnozí kritizují Zemana kvůli jeho někdy až velmi nediplomatickému a možná “buranskému“ chování, Coolidge moc nerozumí! „Ne vždycky je povrchní chování známkou charakteru. Více věřím v upřímnost a pravdu, v inteligenci, bezúhonnost a schopnost vést a vyjednávat. Jsme jenom lidi a nikdo není dokonalý,“ říká žena, která je vzorem diplomacie, ale nebojí se být kritická.

tranta68 ( 24. ledna 2018 11:27 )

já za Tvůj původ fakt nemůžu. Původ bří Okamurů je mi buřt a Hermanna s Gabalem se mohou zastávat jen jejich soukmenovci..

majojo ( 24. ledna 2018 11:15 )

Snad alespoň ten třetí Okamurovic brácha bude normální.

tranta68 ( 24. ledna 2018 09:46 )

"očistil jméno" ?! WTF ?! pokrytecký pseudokatolík který se neštítí navážet do vlastí krve ? Sorry, to je spíš kdyanec špíny než očistění ! Zaplať Pán Bůh, že toto zoufalce, stejně jako semitskou lobby - Hermanna a Gabala - voliči hezky pěkně vykroužkovali. Inu mají zdravý rozum a tyhlety vykuky, kteří by rádi určovali co si ostatní mají myslet vykopli...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud