Dvě stovky lidí vyrazily na Hrad s obřím srdcem. Od smrti Václava Havla uplyne 6 let

Autor: ČTK, bru - 
17. 12. 2017
17:59

Dvě stovky lidí vyrazily dnes v podvečer v Praze na vzpomínkový pochod s názvem Srdce na Hrad. Akce se uskutečnila v předvečer výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. Velký symbol srdce, které bylo s někdejší hlavou státu spojeno, nesli v čele průvodu dva prezidentští kandidáti – lékař Marek Hilšer a diplomat a někdejší Havlův spolupracovník Pavel Fischer.

Účastníci průvodu prošli za doprovodu policie od Rudolfina Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí. Akce se obešla bez provolávání hesel, někteří její aktéři třímali v rukou české, tibetské a unijní vlajky.

Havel, který by se letos dožil 80 let, zemřel 18. prosince 2011. Dramatik a někdejší disident patřil mezi klíčové aktéry zániku komunistického režimu v roce 1989. Byl devátým a zároveň posledním prezidentem Československa a po jeho rozdělení prvním českým prezidentem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa