Zeman je starý a nemocný člověk, týráme ho. Útoky na něj jsou buranské, říká spisovatel

Autor: Mii - 
31. října 2017
20:21

Na Zemana by se útočit nemělo, protože je to starý a nemocný člověk a na takové lidi se obecně neútočí. Je to nemorální, nehumánní a buranské. Spisovatel a dramatik David Zábranský to uvedl v rozhovoru pro server Info.cz. Útoky na prezidenta doslova označuje za eklhaft a tvrdí, že Čechům by bylo o něco lépe, kdyby zapomněli na Václava Havla.

David Zábranský na sebe v souvislosti se Zemanem upozornil již loni na podzim, když pražské divadlo Studio hrdinů uvedlo jeho hru Herec a truhlář. V ní mimo jiné prezidenta republiky hájí a upozorňuje na současné problémy společnosti.

Pro Info.cz sdělil, že určité sympatie k Zemanovi opravdu má. „Já ty názory nemám úplně antizemanovské,“ řekl na úvod a později pokračoval: „Je nemorální, jak se k němu chováme. Ten člověk je starý. Týráme nemocného starého člověka. Nepřijde mi to košér.“

Video Útoky na Zemana jsou špína a eklhaft, týráme starého nemocného člověka, říká Zábranský - INFO.CZ

Podle něj je hlavní problém ten, že vypisujeme pohřeb žijícímu člověku. Takové chování označuje za nehumánní, neetické a „prostě eklhaft“. Prezident to dle jeho názoru musel postřehnout, a je tak možné, že ho lidé k problematickému chování uštvali. Zároveň dodává, že jestli volby prohraje, tak čistě kvůli zdravotnímu stavu.

Součástí problému aktuální společnosti jsou podle Zábranského takzvané elity. „Ta skupina, která se na jedné straně zaštiťuje morálkou, je schopna se chovat velmi neuctivě, nemorálně a velmi buransky,“ říká. Kdyby zapomněli na Václava Havla, chovali by se jinak. Trochu zapomenout na Havla doporučuje celé společnosti – cesta ven ze současného kolotoče kydání špíny na všechny je totiž podle něj velmi složitá a tohle je jeden z možných kroků.

VÍCE ČTĚTE A SLEDUJTE ZDE

kretenos500 ( 1. listopadu 2017 15:49 )

Kalousek má mé sympatie, když tě přivádí k šílenství a to je dobře. Kromě hradního ochlasty budeme mít i tebe jako hradního blázna. Dobrá vyhlídka Jinam mám Kalouska i tebe u mé (_!_) , kup si vstupenku na lízání řitního otvoru.

pavel981 ( 1. listopadu 2017 15:12 )

POSELSTVÍ SVÉMU NÁRODU ( ) a úctě historii započal dehonestovat po pijatice na velvysl.RU při otevírání KORUNOVAČNÍCH KLENOTŮ a jeho ostudná anabáze strmě stoupá dodnes... Na omluvy je pozdě, a kovaní soudruzi a lenivé socky ho neudrží. Tento smutný příběh bohužel neskončí žádným Happy endem...

mamenec ( 1. listopadu 2017 14:48 )

Správně. Tolik srandy, kolik zažijeme se zemanem v následujících letech se už nikdy nebude opakovat. už nyní je z něj troska a tak ať je tam za trest dalších pár let. Uvidíme jak dlouho to vydrží.....

balika ( 1. listopadu 2017 14:43 )

Jekot hawloidů nabírá na síle , neboť ví, že pan Ing. Miloš Zeman bude znovu zvolen prezidentem, a to hned v prvním kole.

jussuf ( 1. listopadu 2017 14:14 )

Tak pardón, 73 ročný Zeman a starý ? Ja som o 4 roky starší, ale starý sa necítim. Isteže, už to nie je ako pred 20 rokmi, už neberiem schody po tri, a ani v posteli to nie je čo bývalo, ale starý to nie. Nemocný, to je druhá otázka. Keď má človek namiesto krvnej plazmy v tele becherovku, tak potom sa nečudujme. To platí aj na oveľa mladších. Teda nadpis mal znieť : Zeman je nemocný člověk,......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud