Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Zataženo, déšť 8°C

Zeman se zastal Babiše: Nás úspěšné honí „pejsci“ jako jelena, utečou ale se staženým ocasem

Autor: simao - 
5. října 2017
16:03

Prezident Miloš Zeman na závěr své návštěvy Ústeckého kraje vyrazil do Šluknova, kde se sešel s lidmi a reagoval i na dotaz jednoho z voličů: „Co říkáte na tu honbu na Babiše?“ Šéfa ANO Andreje Babiše a zároveň také sebe označil za úspěšné politiky, kteří však bývají cílem honby. A přidal bonmot o jelenovi a pejscích, kteří utíkají pryč s ocasem staženým mezi nohama.

„Každý úspěšný politik je předmětem honby, mimochodem já taky. Ti neúspěšní se vždycky zformují do takové smečky,“ říkal Zeman ve Šluknově před lidmi, kteří se choulili pod deštníky a poslouchali prezidenta na jeho další cestě po krajích.

„Mně trošku připomínají pejsky, kteří honí jelena. Jelen se nesmí nechat, má paroží, no a když se to paroží do nějakého psa zabodne, tak oni se ti ostatní psi zaleknou, stáhnou ocas mezi nohy a utečou,“ přidal Zeman s lehkým úsměvem bonmot namířený proti politickým oponentům.

Šéfa ANO Andreje Babiše se přitom prezident Zeman zastává pravidelně. Učinil tak ostatně i v doposud posledním dílu pořadu S prezidentem v Lánech, kdy hájil podivnosti kolem Farmy Čapí hnízdo. V souvislosti s tehdejší žádostí policie o vydání Babiše k trestnímu stíhání v případu dotační kauzy zahrnující 50 milionů vyinkasovaných od EU mluvil Zeman dokonce o „policejní provokaci“ – s ohledem na načasování žádosti před volbami do Poslanecké sněmovny.  

Během závěrečné tiskovky v Rumburku Zeman reagoval i na dotazy novinářů – jeden z nich se týkal kyrgyzské zakázky pro českou firmu Liglass, za kterou se přimlouval kancléř Vratislav Mynář a která vyvolala v samotném Kyrgyzstánu pozdvižení.

Strana práv občanů (SPO) dostala dle webu Aktuálně.cz od Liglassu sponzorský dar 200 tisíc korun. Novináře sepsul, že se ptají na špatném místě. „Já nejsem aktivním účastníkem Strany práv občanů, o sponzorském daru této firmy vůbec nic nevím. Zeptejte se tedy pana kancléře,“ odmítl Zeman komentář. 

V Ústeckém kraji řešil Zeman také těžbu lithia – „českého pokladu“ pod Krušnými horami, na který se upírá stále více pozornosti. Zeman je pro to, aby se těžba lithia odehrála pod taktovkou státu a nikoli cizích firem. „Státní firma jménem Diamo po řadu a řadu let dobře zvládla těžbu jiné suroviny, která se jmenuje uran… Nebyl by to první případ těžby tohoto typu,“ míní Zeman.

„Panu hejtmanovi jsem několikrát řekl, že Ústí nad Labem je nejošklivější krajské město,“ podotkl také na závěrečné tiskovce prezident. Některé okrajové části prý vypadají jako po válce. Pomalu, ale přece se však dle něj některé části Ústí nad Labem mění do podoby „pět let po válce“.

Zeman také podotkl, že během návštěvy mluvil i s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO), Babišovým nástupcem ve vládě v křesle vicepremiéra. Na krajské výjezdy vyráží prý na přání hejtmanů, pro pokračování výjezdů se vyjádřila Asociace krajů ČR, upozornil Zeman.  

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

alIahakbar ( 5. října 2017 17:32 )

Pan Babiš bude dobrý premiér.

al.bunda ( 5. října 2017 16:59 )

Taky znám jednoho zdenka,taky pěkný pacoš

oshona ( 5. října 2017 16:45 )

Pejsci ne, ale národ je oba brzy požene sviňským krokem

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa