Poslední party sněmovního kancléře. „Nezapomeneme,“ loučili se s Kynštetrem

Autor: vei, val - 
22. 6. 2017
16:30

Stál u zrodu české Poslanecké sněmovny a dlouhých 27 let se staral o její chod. Teď se Petr Kynštetr (66) loučí a odchází do diplomacie. V kavárně Demokracie uvnitř sněmovního komplexu uspořádal rozlučkovou party pro své kolegy.

„Subjektivně vám sděluji, že budete v dobrých rukou,“ prohlásil Kynštetr na rozlučce se zaměstnanci Sněmovny. Po jeho boku stál Jan Morávek, dosavadní šéf kanceláře předsedy komory Jana Hamáčka (ČSSD), který funkci převezme. Stane se teprve druhým kancléřem Poslanecké sněmovny ČR.

Podívejte se, co Kynštetr sdělil svým kolegům na rozloučenou:

Video Petr Kynštetr se loučí s funkcí sněmovního kancléře - Blesk.cz

Na zahradní akci, která se konala v parném čtvrtečním odpoledni ve vnitrobloku Sněmovny, dorazily desítky lidí. Kynštetr obdržel řadu darů. Každý odbor Sněmovny jej obdaroval zvlášť. Mezi prezenty byla i květina s nápisem „Nikdy nezapomeneme“ na stuze.

Kynštetr se ujal funkce kancléře hned po ustavení polistopadového parlamentu. Významnou měrou se zasadil o to, jak vůbec dolní komora dnes funguje. Ve funkci kancléře oficiálně končí k poslednímu červnu, pak se vydá na Britské ostrovy jako nový český velvyslanec v Irsku.

Video Kancléř Poslanecké sněmovny Petr Kynštetr odchází. Po 27 letech. - Jakub Veinlich

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa