Kajínkovi by Pelikán milost nedal. Ministr zmínil „pochybnou celebritu“

Autor: Zuzana Štíchová - 
12. května 2017
16:10

Připravená milost pro nejznámějšího doživotně odsouzeného vězně v Česku Jiřího Kajínka nemá podporu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO). Prezident ji prý ale neudělil kvůli pochybám o Kajínkově vině, ale z důvodu dostatečnosti trestu. Pelikánovi to oznámil v pondělí osobně na Pražském hradě před jmenováním nových generálů. Kajínek podle informací Blesk.cz nesplňuje prezidentovu dřívější podmínku pro milost, tedy vážný zdravotní stav.

„Pan prezident se rozhodl, že si odpykal již dostatečně dlouhý trest,“ vysvětlil v rozhovoru pro Blesk.cz Pelikán s tím, že případné udělení milosti nechápe jako zpochybnění Kajínkovy viny, což mu potvrdil i Zeman. Přesto není Pelikán s prezidentem úplně za jedno. „Já bych ji nedoporučil, ale na mně to není,“ prohlásil.

Prezident Zeman podepíše podle svých slov milost po návratu z Číny, možná už 18. května. Podle Pelikána není vyloučeno, že ještě ten den půjde Kajínek na svobodu. „Předpokládám, že bude využívat potenciál pochybné celebritky. Z toho už snad nějak dožije,“ poznamenal závěrem Pelikán k možnostem Kajínkova budoucího zaměstnání.

Podívejte se na celý rozhovor s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem o milosti pro Jiřího Kajínka, odsouzeného na doživotí v roce 1998:

Video Robert Pelikán o milosti pro Kajínka - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička

Kauza Jiří Kajínek aktuálně -> ZDE

flesch2z ( 12. května 2017 19:48 )

Pták ne, já jo.

tomik007 ( 12. května 2017 18:35 )

ZADARMO zadnej ptak nehrabe

kodlofon ( 12. května 2017 17:57 )

Ten usvedceny vrah namazal meloun nebo dva Zemakovi a te jeho spuchle zabe.Hanbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

moiaza ( 12. května 2017 17:00 )

Pelikán je ještě mládě. Teprve potvírá očička s zjišťuje po krůčcích, jak to v České politce vůbec chodí. O Kájinkovi ví jen médii. Jeho slova jsou pouhým výkřikem do tmy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud