Část senátorů z boje s Hradem couvá. „Ústavní žaloba by teď neuspěla“

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) k aktuální politické situaci: Ústavní žaloba by teď neuspěla, je nezralá.
Autor: Zuzana Štíchová - 
15. května 2017
07:50

Senátoři za ODS souhlasí s tím, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš lhal, když říkal, že nebude ovlivňovat svá média. Na jednání svého klubu se připojili k usnesení Poslanecké sněmovny. Místopředseda klubu Jiří Oberfalzer navíc prozradil, že s ústavní žalobou na prezidenta Miloše Zemana jsou jeho kolegové ochotni počkat. Ze Senátu se přitom ještě začátkem minulého týdne ozývalo striktní ultimátum: Prezidente, odvolejte Andreje Babiše do týdne.

„Senátoři ODS podpoří ústavní stížnost na prezidenta v případě, že budou naplněny všechny znaky vážného porušení ústavy. Nedospěli jsme tedy k závěru, že již byly naplněny,“ mírnil některé hlasy ze Senátu v rozhovoru pro Blesk.cz místopředseda senátorského klubu ODS Jiří Oberfalzer.

„Je dobré vždy odlišovat to, co se říká, od toho, co se skutečně dělá. Nelze přesně definovat ‚bez zbytečného odkladu‘, na druhou stranu doba měsíce i víc už takové znaky mít bude. My nejsme příznivci toho, aby se podávala ústavní žaloba jaksi nezralá, takové tendence jsou, protože by to diskreditovalo celý ten akt a pravděpodobně by to vedlo k neúspěchu,“ doplnil senátor za Berounsko a Prahu-západ. Oberfalzer vysloveně potvrdil, že senátoři jsou ochotni počkat, až se vrátí prezident Miloš Zeman z Číny.

Podívejte se na celý komentář Jiřího Oberfalzera k připravované ústavní žalobě. Začali už na ní právníci pracovat?

Video  Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) k vládní krizi: Podat ústavní žalobu teď by bylo nezralé.  - Zuzana Štíchová, Petr Soukup

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

homednes ( 16. května 2017 11:32 )

prosím, čtěte: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svinska-lez-dezinformacni-incest-Petr-Zantovs ky-podrobne-rozebral-jak-media-vytvorila-kauzu-Babisovych-nahravek-Novinarska-parta-se-pry-uz-zcela- utrhla-ze-retezu-487582

123123 ( 15. května 2017 12:16 )

na vsechny pucisty podat hromadnou zalobu.

joudajoudovy ( 15. května 2017 12:13 )

politici a media opet de-z-i-nfor-m-uji. 1/4 frantiku nelsa volit a kdyz se vse secte, makronka dostala po 50% hlasu, tzn. ze vive jak 1/2 francie ho nevolila.

jana999 ( 15. května 2017 10:52 )

je vidět dámo, že jste se naším senátem příliš nezabývala, ten jen zdržuje tím, když něco nepřijme z poslanecké němovny, že to vrátí zpátky, když to poslanecká sněmovna odhlasuje znovu, už do toho senát nemá co mluvit a je to přijato, takže senát jen zdržuje, co se dřív nebo později stejně schválí, je tam naprd, odkladiště vysloužilých neschopných politiků, kteří nejsou schopni se samy uživit.

panda82 ( 15. května 2017 09:48 )

Že by se tam někomu rozsvítilo, že je to všechno výmysl a šaškárna, který nemá opodstatnění, smysl a padla by jejich zbytková prestiž, už tak tam jsou a dvě věci na nic a na ho***

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud