Další výjimky z EET? Babiš chce ulevit neziskovkám i venkovským spolkům

Autor: pet, ČTK - 
20. 4. 2017
14:51

Finanční správa do konce dubna zveřejní řešení, které by mělo ulevit venkovským spolkům a neziskovým organizacím ohledně elektronické evidence tržeb. Na čtvrteční konferenci k EET to uvedl šéf Finanční správy Martin Janeček. Možným řešením je podle něj navýšení hranice tržeb nebo rozšíření činností, které by nepodléhaly EET.

Spolky mají úplně jiný charakter podnikání, kdy není cílem zisk. Není to podle mě výdělečná činnost. Proto to chceme řešit a do konce dubna oznámíme řešení,“ uvedl ve čtvrtek i ministr financí Andrej Babiš.

Na počátku března finanční správa vydala sborník příkladů, kdy musí či nemusí neziskové organizace vést EET. Venkovské spolky musí i přes svou dobrovolnickou činnost evidovat tržby z drobné vedlejší podnikatelské činnosti, které překročí 175 tisíc korun ročně. Jde například o prodej stánkového občerstvení při venkovském fotbalovém zápase, který pořádá místní spolek. Může jít rovněž o různé plesy nebo místní zábavy, jejich cílem není vytvářet zisk.

VIDEO: Podívejte se, jak EET ruinuje stánkaře v Brně
Video EET ruinuje stánkaře v Brně - Jolana Halalová

Zpětná vazba je taková, že ta částka je blízko tomu, co považují i spolky za drobnou podnikatelskou činnost a do konce dubna dáme stanovisko, jak k tomu přistoupíme,“ uvedl Janeček. Upozornil, že částka není uvedena v zákoně, ale jen v metodice Finanční správy. „Takže ten prostor pro případné zvýšení nebo diskusi tak je,“ dodal. Náměstkyně ministra financí Alena Schillerová uvedla, že je prostor i pro aktualizaci metodiky a příkladů z praxe.

Přednabité festivalové karty

Evidenční povinnost pro malé vesnické spolky, které pořádají pro místní občany pouze několik akcí či zábav ročně, nedává velký smysl, a proto mnoho z nich od samotného pořádání odrazuje,“ uvedl zakladatel pokladního systému Septim.cz Zbyněk Švec.

Zároveň upozornil na to, že v poslední době vzniklo několik řešení, které by v případě EET zatížilo spolky minimálně. „Pokud potřebují spolky jen několik málo pokladen, mohou situaci řešit jejich zapůjčením. V situacích, kdy potřebují zajistit pokladny pro desítky stánků, jako třeba v případě pořádání festivalů a podobných akcí, mohou využít možnost zapůjčení pokladen s přednabitými kartami. V praxi to pak znamená, že si návštěvníci u vstupu pouze nabijí kartu na určitou částku, která se jednorázově odešle do EET, a u jednotlivých stánků už pouze 'pípají' na platební terminály,“ uvedl Švec.

EET začala loni 1. prosince pro restaurace a ubytování a od začátku letošního března pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Od startu EET do dneška eviduje tržby zhruba 143 tisíc podnikatelů.

Vláda si od evidence tržeb slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků.

 

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

zdenek43 ( 21. dubna 2017 00:17 )

NKÚ: Stát utratil 727 milionů korun za migrační politiku, ale neví komu pomohl 2016 Stát nemá přesná čísla o tom, kolika cizincům v Česku pomohly evropské dotace na migrační politiku, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Projekty z programu spravovaného ministerstvem vnitra přitom mezi lety 2011 až 2015 získaly přes 727 milionů korun. V dílčím programu zaměřeném na zlepšení podmínek azylantů a integraci cizinců v ČR projekty získaly 288,6 milionu korun. V tomto případě má ministerstvo vnitra o počtu cizinců, kterým projekty pomohly, jen kvalifikovaný odhad. Mezi roky 2011 až 2015 to bylo více než 74.000 lidí. kontroloři ale u některých projektů zjistili nezpůsobilé výdaje a podezření na porušení rozpočtové kázně za 639.000 korun," uvedl kontrolní úřad. Mezi nezpůsobilé výdaje patřily například pronájmy prostor, které nebyly na projekt potřeba...... Vláda Jiřího Rusnoka (10.07.2013 - 29.01.2014) Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - trvá)

zdenek43 ( 20. dubna 2017 23:41 )

Proto je neziskový sektor každoročně dotován z veřejných rozpočtů. V roce 2015 získaly neziskovky formou dotací celkem 16,5 miliardy korun. ++++ si v roce 2014 zajistily příjmy z vlastní činnosti (poskytování služeb, prodej vlastních výrobků, úhrady za školení, vzdělávací akce atd.) ve výši téměř 20 miliard. ++++Dotace z vládního sektoru a veřejných zdrojů představovaly zmíněných 16 miliard, individuální dary včetně členských příspěvků téměř 5 miliard, dary od firem přes 5 miliard a práce dobrovolníků v hodnotě téměř 6 miliard korun. NEZISKOVKY .... 16 + 20 + 5 + 5 + 6 ..... 52 miliard korun ?????????????????????????????????????????????????????????????????????? Charita podle Paroubkové: 130 rolí toaletního papíru Před dětským domovem v Aši zaparkovaly dva vozy Audi. Z jednoho vystoupil bodyguard a z druhého Zuzana Paroubková s jezevčíkem Andym. Společně se pak vydali předat opuštěným dětem dárky, které jim přivezli. Ředitele i děti však překvapily dárky, které Paroubková z Prahy dovezla. Obsahem balíku totiž bylo 130 rolí toaletního papíru, několikery omalovánky a troje záclony nevhodné velikosti. „

krdasseneda ( 20. dubna 2017 16:12 )

Hlavně že ty píšeš k tématu debil je Babiš a jeho eet.

Maxmilian68 ( 20. dubna 2017 15:22 )

Něco vymyslím, zjistím, že je to hovadina, ale nepřiznám to, protože jsem mistr světa ve všem a všemu rozumím a tak k tomu přilepím desítky až stovky změn a výjimek, až je z toho skutečná HOVADINA!!! Jak příznačné pro agenta Bureše!!!

fotrpjotr ( 20. dubna 2017 15:13 )

Neziskovky je třeba co nejrychleji zrušit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa