Forejt je znovu na hradě. „Nebudu mlčet,“ vzkazuje průvodce na Konopišti

Autor: zst - 
30. ledna 2017
09:25

Od léta 2015 si bývalý vrchní hradní protokolář přivydělával jako průvodce na zámku a někdejším hradu Konopiště nedaleko Benešova. Zatímco dřív provázel návštěvníky z nadšení a práci měl pouze jako přivýdělek, teď se může stát, že se prováděním bude živit naplno. Informoval o tom v pondělí web Seznam Zprávy. Forejt musel z Pražského hradu odejít, neoficiálně kvůli kompromitujícímu videu s bílým práškem a placeným sexem.

Za 70 korun na hodinu provázel dříve prezidentův protokolář Jindřich Forejt návštěvníky na hradě Konopiště. Prohlídky ale absolvoval jen výjimečně – o volných víkendech. „Začínám ráno kolem půl jedenácté. Jeden okruh s jednou skupinkou mi trvá hodinu a půl. Mezitím mám krátkou pauzu. Třikrát čtyřikrát za den se to dá zvládnout,“ řekl tehdy protokolář Blesku.

Jednu takovou prohlídku absolvoval podle webu Seznam i v neděli, přestože sezona ještě ani zdaleka nezačala. Pozváni byli přátelé a bývalí kolegové z prezidentské kanceláře. „Čeká mě tu prohlídka pro mé kolegy a přátele, přijďte v jiném termínu,“ odmítl reportéry, podle nichž nepůsobí dojmem zlomeného muže, právě naopak.

Mezi deseti lidmi, kteří se shromáždili na vstupní terase zámku, nakonec nebyl ani jeden z významných představitelů Hradu, přišli nejspíš jen řadoví úředníci, píše Seznam. Podle kastelánky Jany Sedláčkové prý Forejt na zámku domlouval také budoucí spolupráci. „O prohlídky pana Forejta je mezi lidmi velký zájem, dokáže vyprávět s velkým zaujetím, že lidi ani nedutají,“ řekla, podrobnosti ale tají. I Konopiště bude čekat, jak to s Forejtovou kauzou dopadne.

Historii zámku zná zpaměti.Historii zámku zná zpaměti. | Zbyněk Pecák

Odchod s nádechem „kompra“

Forejt oficiálně odešel z Hradu z osobních a zdravotních důvodů. Vaz mu ale zřejmě zlomilo kompromitující video i několik kiksů z posledních měsíců, včetně pozdního příletu prezidentské delegace na pohřeb Michala Kováče, někdejší slovenské hlavy státu.

K videu se veřejně nikdy nevyjádřil, v dopise exprezidentu Klausovi a jeho manželce ale napsal, že se stal obětí vyděračů, kteří po něm chtěli peníze, jinak proti němu spustí likvidační kampaň. A ani měsíc po odchodu z Hradu Forejt mlčení neprolomil.

„Nemám zájem být součástí prezidentské kampaně nebo antikampaně, opravdu ne,“ řekl. „Já se k tomu vyjádřím, ale cestou, kterou si zvolím já, a v době, kterou si také zvolím já. Až bude správný čas, tak se určitě vyjádřím. Určitě nebudu mlčet,“ dodal.

Forejta se před kritiky zastal stávající prezident Miloš Zeman a především jeho předchůdce Václav Klaus.

Video „Je svinstvo, když ho nějaký pasák natáčí.“ Zeman promluvil o Forejtovi. - Blesk TV

srdcovadama111 ( 30. ledna 2017 13:55 )

Přímo na zámku Konopiště je první konopná lékárna. http://www.konopnyshop.cz/konopi-se-vratilo-na-konopiste.html

tomik007 ( 30. ledna 2017 12:43 )

On uz se bez toho hradniho prostredi evidentne naztopori

avast5 ( 30. ledna 2017 11:54 )

e.44 ( 30. ledna 2017 11:53 )

Co zase kde Zeman podělal, že vytahujou Forejta na odvedení pozornosti?

renataren ( 30. ledna 2017 11:26 )

Evidentně šikovný člověk, který se nechal načapat na blbosti a bude za to trpět do konce života...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud