Neděle 29. listopad 2020
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno 2°C

Zeman pohostil Štěcha s Hamáčkem panenkou. Vloží se do zákona o ochraně přírody

Autor: ČTK, bk - 
19. ledna 2017
16:10

Prezident Miloš Zeman nevyloučil, že ve Sněmovně podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody a krajiny. Uvedl to při čtvrtečním obědě s předsedy Sněmovny a Senátu Janem Hamáčkem a Milanem Štěchem (oba ČSSD). Zároveň jim potvrdil, že podepíše protikuřácký zákon, který ve čtvrtek Senát schválil. Štěch s Hamáčkem to novinářům řekli po skončení oběda.

Šéfové obou komor uvedli, že s prezidentem probrali řadu témat. Informovali ho o výsledku projednávání zákona o ochraně přírody a krajiny. Zeman byl podle Štěcha potěšen, že se podařilo přijmout pozměňovací návrhy. „Projevil názor, že pokud by to bylo třeba, tak by za tento zákon do Sněmovny šel ztratit hlas,“ řekl Štěch.

Se Zemanem dále mluvili o migraci, jeho dubnové cestě do USA, během které se má setkat s novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jednali i o protikuřáckém zákonu. Ten Senát schválil v době jejich oběda, politici podle Štěcha tuto informaci dostali až po skončení setkání. Přesto podle něj Zeman zopakoval, že zákon podepíše. V minulosti několikrát řekl, že tak učiní kvůli tomu, že je jako kuřák ve střetu zájmu.

Podle Hamáčka se mluvilo i o misích české armády. „Atmosféra byla velmi přátelská a musím říci velmi příjemná,“ řekl.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček řekl, že hlavním chodem byla vepřová panenka ve slaninovém závoji s tymiánovou omáčkou, smetanové brambory a grilovaná zelenina.

sensadrak ( 19. ledna 2017 17:53 )

Profesor Kolumbijské univerzity v New Yorku Christopher Harwood Zeman je politickým hrdinou čecháčka a Trump je hrdinou jeho americké obdoby myšlenkově omezeného bělošského nacionalisty," konstatoval Harwood. "Oba vyvolávají znepokojení svou mimořádnou arogancí a neotesaným chováním, svou všudypřítomnou pomstychtivostí vůči politickým a osobním nepřátelům a děsivým způsobem posvětili a povzbudili ty nejprimitivnější, protihumanitární a protidemokratické nálady mezi obyvateli vlastních zemí, a to včetně sexismu, rasismu a xenofobie," Výstižné

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud