Skvělý rétor! Podpora propagandy a nuda bez vize: Politici o Zemanovu poselství

 • Autor: sou,ČTK - 
  26. 12. 2016
  15:40

  Prezident v pondělním vánočním poselství mimo jiné odmítl pokusy cenzurovat internet. Varoval také před přijímáním uprchlíků a zkritizoval i vedení Evropské unie. Podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) byl jeho projev pozitivní a sjednocující, podle zástupců pravice se v něm jen opakovaly již známé Zemanovy názory. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek postrádal v proslovu hlavy státu ze zámku v Lánech poselství a vizi směřování Česka.

 • 1.Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD)

  Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére (24.11.2016)Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére (24.11.2016) | Foto Blesk - Zbyněk Pecák
  Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je rád, že prezident Miloš Zeman v dnešním vánočním poselství ocenil výsledky vlády, pokud jde o hospodářský růst, zvyšování mezd či nízkou nezaměstnanost. „I nejnižší nezaměstnanost, kterou máme v rámci Evropské unie. Mým cílem je, aby tento pozitivní vývoj naší ekonomiky pokračoval i v roce 2017 a projevil se co nejvíc v růstu životní úrovně lidí,“ uvedl Sobotka.

 • 2.Ministr financí Andrej Babiš (Hnutí ANO)

  Babišovi vystavily obce účtenku, bez které by po zavedení EET neměl odejít jediný zákazník.Babišovi vystavily obce účtenku, bez které by po zavedení EET neměl odejít jediný zákazník. | J. Poláček, V. Hradská, ČTK
  Zemanův projev byl sjednocující, prezident je skvělý rétor, uvedl Babiš. Se Zemanem se neshodne ohledně investic v dopravě či policejní reorganizace. „Reorganizace zničila jediný policejní útvar, který se nebál jít po všech, včetně politiků, a jako jediný nehlásil vedení policie, jaké vyšetřuje kauzy,“ uvedl Babiš na adresu ÚOOZ.

 • 3.Předseda sněmovny Jan Hamáček (ČSSD)

  Šéf Sněmovny Jan HamáčekŠéf Sněmovny Jan Hamáček | scom, archiv

  Předsedu Sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD) poselství nepřekvapilo. „Jednalo se o dlouhodobě známé názory Miloše Zemana v kondenzované formě,“ napsal na svém profilu na Twitteru.

 • 4.Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09)

  Europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (za TOP 09)Europoslanec a exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (za TOP 09) | ČTK

  Europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) v projevu postrádal vyjádření k hodnotám a směřování ČR. „Prezident nabídl jen lehce komentovaný přehled zpráv za rok 2016, podporu ruské propagandy a Číny,“ napsal Pospíšil na sociální síti.

 • 5.Předseda středočeské ODS Jan Skopeček

   
  Jan Skopeček na semináři k 25. výročí od založení ODSJan Skopeček na semináři k 25. výročí od založení ODS | Foto Blesk - Jaroslav Šimáček

  Předseda středočeské ODS Jan Skopeček zase uvedl, že „mnohé prezident Zeman neřekl, s mnohým s ním nesouhlasí. S kritikou nadměrných sociálních dávek a dotací ale nelze než souhlasit.“ Na svém profilu na sociální síti ale také upřesnil, že prezident neuvedl žádný výhled do budoucna.

 • 6.Předseda ODS Petr Fiala

  Šéf ODS Petr Fiala při rozhovoru pro BleskŠéf ODS Petr Fiala při rozhovoru pro Blesk | Foto: Jakub Poláček

  I předseda ODS Petr Fiala si vzal vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana na paškál. „Miloš Zeman měl svůj standardní vánoční projev, shrnul své známé názory na politiku. Komentovat není co, přeji pěkný zbytek svátku,“ uvedl na svém profilu na sociální síti.

   

 • 7.Poslanec Michal Kučera (TOP 09)

  Michal Kučera (TOP 09)Michal Kučera (TOP 09) | top09.cz

  „Byl to novoroční projev nebo výroční zpráva obskurní akciové společnosti? Bez vize a budoucnosti,“ upřesnil na svém profilu na sociální síti zase poslanec Parlamentu České republiky Michal Kučera.

 • 8.Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

  Krajské volby 2016: Miroslav Kalousek ve štábu TOP 09Krajské volby 2016: Miroslav Kalousek ve štábu TOP 09 | Foto Blesk - David Malík

  „Prezident bilancoval rok 2016 ze svého subjektivního pohledu. Nezazněla žádná vize, ke které by země měla směřovat. Promarněná šance,“ zhodnotil projev prezidenta Miloše Zemana na svém profilu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Navíc uvedl, že Zemanovi nevěří, že je proti jakékoliv cenzuře internetu.

 • 9.Předseda KSČM Vojtěch Filip

  Krajské volby 2016: Šéf komunistů Vojtěch Filip ve štábu KSČMKrajské volby 2016: Šéf komunistů Vojtěch Filip ve štábu KSČM | Foto Blesk - Petr Novotný

  Vojtěch Filip považuje obecně projev za vyvážený. „Až na jedno, nesouhlasím s tím, jak prezident hodnotil důchody. Jsem přesvědčen, že vláda mohla udělat mnohem víc,“ řekl předseda KSČM. Růst důchodů na začátku roku 2016 byl podle prezidenta ubohý, Filip ho považuje za ostudný. Zeman naopak ocenil očekávaný růst o zhruba 300 korun v příštím roce.

 • 10.Jeden z nejmladších radních Dominik Feri (TOP 09)

  Teplický radní Dominik Feri (TOP 09)Teplický radní Dominik Feri (TOP 09) | Foto Blesk - Zbyněk Pecák

  „Vánoční projev Miloše Zemana je zatím v pohodě. Zejména části, kdy kašle nebo pije,“ rýpnul si do prezidentova vánočního poselství i jeden z nejmladších teplických radních Dominik Feri (TOP 09).

 • 11.Šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD)

  Šéf Senátu Milan ŠtěchŠéf Senátu Milan Štěch | scom, archiv
  Šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) označil poselství za objektivní a vyvážené. „I když mohlo být zaměřeno více do budoucnosti. Některá témata, která pan prezident zmínil, by bylo žádoucí více rozvinout nebo je o nich možné polemizovat,“ uvedl v tiskovém prohlášení Štěch.

 • 12.Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

  Krajské volby 2016: Pavel Bělobrádek ve štábu KDU-ČSLKrajské volby 2016: Pavel Bělobrádek ve štábu KDU-ČSL | Foto Blesk - Daniel Černovský
  Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek před rokem poselství nesledoval a uvedl, že stejně jako mnoho let předtím dal v jeho době přednost obědu u tchyně a tchána s rodinou. Totéž deklaroval letos už před Vánocemi. „Dívat se nebudu,“ sdělil v pátek.

1912 ( 27. prosince 2016 11:42 )

a kopou a kopou zmetci !!

salto ( 27. prosince 2016 11:37 )

...nuda bez vize... Ódéeska, topka, US, flanďáci, Bursíkovci a pod. vizi měli: rozkrást státní majetek a také ji splnili. Doufám, že Feri vydrží - Kalousek bude mít skvělého nástupce, jenom nevím, kde se v tom "člověku" vzala ta sebedůvěra a zbytnělé ego

majojo ( 27. prosince 2016 03:56 )

A navíc se narodila proto, aby byla pečovatelkou.

majojo ( 27. prosince 2016 03:53 )

Bělobrádek: Nežvaň, politiku. Snad ti nezaskočilo.

tomik007 ( 26. prosince 2016 22:37 )

Oboji a navic zcela blbej

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud