Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Polojasno 9°C

Soud lobbistovi Janouškovi přerušil trest. „Uhrál“ to na zdravotní důvody

Autor: ČTK - 
21. listopadu 2016
09:15

Soud v Brně přerušil na rok výkon trestu lobbistovi Romanu Janouškovi ze zdravotních důvodů. Janoušek si odpykává trest 4,5 roku vězení za to, že v Praze srazil ženu autem.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v Michli do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, ženu porazil a ujel.

Krajský soud vyhověl lobbistovu návrhu na přerušení výkonu trestu 14. listopadu. „Výkon trestu byl přerušen do 25. listopadu 2017 s ohledem na zdravotní stav odsouzeného,“ uvedla Pešková.

Janoušek si dlouhodobě stěžuje na zdravotní komplikace po operacích hlavy. Soudy mu ze zdravotních důvodů letos v červnu přerušily trest odnětí svobody na půl roku, výkon trestu měl přerušený do 25. listopadu. Novou žádost podal na začátku listopadu.

V říjnu se Janoušek u Městského soudu v Praze pokusil otevřít svůj případ na základě znaleckých posudků z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Obnovy procesu se ale nedočkal, soud jeho žádost zamítl. Rozhodnutí není pravomocné. Janouškův advokát proti němu podal stížnost, kterou se bude zabývat vrchní soud.

Poškozená po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici. Kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla zemřít. Lobbista jí později zaplatil odškodné 900 tisíc korun. Městský soud Janouškovi původně uložil za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky tříletý trest, který odvolací senát o rok a půl zpřísnil. Lobbista navíc nesmí dalších sedm let řídit.

hejhej ( 22. listopadu 2016 13:57 )

Janoušek, odporný ksicht a ještě odpornější charakter.Kolik ožrala vysolil soudci ?

beda88 ( 22. listopadu 2016 11:16 )

nuuuuu President se nemusí omluvit, ČSSD zaplatit za právní služby, soudci jsou úplatní, advokáti zpronevěřují uložené peníze, MUDR. ordinuje ožralej, Janoušek do lochu nemusí, tak co chcete po normálním plebsu, aby dodržoval zákony?

salto ( 22. listopadu 2016 08:54 )

Cink, cink, cink - prááávdááá ááá láááska opět zvítězila

dzery ( 21. listopadu 2016 16:20 )

bobou ( 21. listopadu 2016 11:28 )

Tento "výkvět našeho národa" se raději nechal na dovolené v Chorvatsku praštit ráhnem od své luxusní jachty, aby se vyhnul trestnímu stíhání. Poté si nechal několikrát provést operaci mozku. Škoda, že je přežil, bylo by zase o jednoho hajz.la na světě méně. Kdyby se ke všemu postavil čelem, byl by již dávno z vězení(za dobré chování)propuštěn. Je vidět, že ten úraz měl větší následky, než si asi původně myslel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa