Akce oligarchy Jakunina nebyla proruská, tvrdí Klaus a chlubí se „rebelstvím“

Autor: Václav Lang - 
8. 10. 2016
05:20

Exprezident Václav Klaus sepsal počátkem týdne zápisky ze své cesty na rhodoské fórum Dialog civilizací, kterého se o víkendu zúčastnil spolu s prezidentem Milošem Zemanem jako jeden z hlavních řečníků. Konference, kterou pořádá kontroverzní ruský podnikatel a přítel Vladimira Putina Vladimir Jakunin, podle něj nebyla proruská. Sám si neodpustil své „věčné apriorní rebelství“, když kázal proti Evropské unii.

„Pro někoho asi překvapivě, když je hlavou fóra známý Vladimír Jakunin, nebylo žádným velkým tématem Rusko ani názory některých jeho politiků na dnešní svět. Ruský hlas byl jen jedním z mnoha hlasů, na fóru nijak nedominoval,“ napsal Klaus ve svých Nezápiskách z Rhodosu.

„Bylo by směšné tvrdit, že bylo fórum proruské. Jestli tam nějaký ‚podtón‘ či podtext byl, pak to byl názor, že už je východo-západní konflikt minulostí a že by bylo zhoubné ho znovu vyvolávat v život,“ uvedl s odkazem na svůj vlastní projev, kterým konferenci v sobotu večer uzavíral.

„Mé rebelství bylo dovršeno“

V něm napadal neustálé „rozehrávání údajných sporů Východu, Západu, Severu a Jihu“, což jsou prý pro něj neuchopitelné jednotky. V diskusi o přemosťování příkopů mezi světovými celky zdůrazňoval význam vzájemného dialogu, vyslovil se naopak proti globálnímu vládnutí.

„Musím přiznat, že se to nelíbilo lidem z OSN a z EU. Říkal jsem jim, že neobhajují demokracii, ale demokratismus (který je pseudodemokracií), že neodmítám globalizaci, ale globalismus, že je možný humanismus, ale ne humanitářství (které je degenerovaným humanismem),“ poznamenal.

„Všechno to v mnoha uších na Rhodosu znělo jako moje věčné apriorní rebelství. Na společné tiskové konferenci jsem byl tázán, jak má Evropská unie čelit tolika dnešním krizím. Mé rebelství bylo dovršeno, když jsem řekl, že by se mělo začít tím, že sama EU je krizí. Proto žádné krize řešit nemůže,“ dodal. 

Klaus se zmínil i o výroku svého prezidentského zástupce Miloše Zemana: „Nevím, jestli potěšil Řeky nápadem posílat migranty na neobydlené řecké ostrovy, ale asi je to nechalo chladnými (i ty migranty), protože se už za několik tisíciletí prokázalo, že jsou tyto ostrovy neobyvatelné.“ Sám se pozastavil nad tím, že na Rhodosu „migranty – z pro mne nepochopitelných důvodů – nemají, ač je turecké pobřeží na dohled“.

Řidič, který se o něj na Rhodosu staral, mu prý prozradil, že místní na ostrovech nepociťují výrazný pokles řeckého HDP na hlavu. „Nevím. Moře, slunce, víno, olivy, feta sýr a ryby jsou tam pořád. A spolu s nimi turisté. A stále přicházejí i evropské peníze (peníze daňových poplatníků z jednotlivých evropských zemí), které umožňují nepřetržité odkládání splácení dluhů,“ uzavřel.

Prezident Miloš Zeman si při návštěvě Rhodosu vyrazil i na pláž:

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

rudyptak48 ( 8. října 2016 11:55 )

Oba naši dementi, píšou o tom dementi.

tgbg ( 8. října 2016 09:58 )

Jenom hlupák uvěří propagandě, že Nato útočí a Rusko se brání! Co řekl Stoltenberg? Posílení NATO není provokace proti Rusku . Je to ale přiměřeně "obranné" opatření. Neboli Putin drze říká, že všechna zem a nerostné bohatství světa patří Rusku a nikoliv ostatním státům světa! A my Rusko svět přesvědčíme, i kdyby všechny jaderné zbraně pozabíjely obyvatele celé Evropy a části USA!

maryfox ( 8. října 2016 09:06 )

 Vyvržený vorvaň s chlastem v ruce na řeckém ostrově.(Vorvani prominou) No neberte to, hlavně ho příště zvolte zas, ostudy není nikdy dost. A doplněno Klausem, to už je opravdu chucpe.

snehulak ( 8. října 2016 08:38 )

Jasně a když bývalý americký generál z NATO kritizuje vyostřování napětí s Ruskem, tak je proruský a měli by mu sebrat důchod, blbečku.

tgbg ( 8. října 2016 08:24 )

Akce putinovského rusáka nebyla proruská!!!! Táhni pryč KGBáku!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa