Exprezident Kováč je na jednotce intenzivní péče, uvedli ho do umělého spánku

Bývalý slovenský prezident Michal Kováč byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče.
Autor: bru/ČTK - 
1. 10. 2016
11:38

Bývalý slovenský prezident Michal Kováč byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče a uveden do umělého spánku. Podle slovenského webu Nový čas je ve stabilizovaném stavu.

„Bývalou hlavu státu nejprve hospitalizovali na kardiologické jednotce intenzivní péče. Stav se mu však náhle zhoršil, lékaři ho museli uvést do umělého spánku a snaží se ho zachránit,“ napsal list.

Letos je Kováč v nemocnici už potřetí

Ke Kováčovi, kterého už léta trápí i Parkinsonova choroba, přivolala záchranku jeho ošetřovatelka kvůli zvýšenému pulsu a problémům s dýcháním.

Letos jde již o třetí Kováčovu hospitalizaci. V březnu byl dvakrát odvezen sanitkou poté, co upadl do bezvědomí.

Jako prezident měl problémy s Mečiarem

Kováč byl slovenským prezidentem v letech 1993 až 1998. Funkční období prvního prezidenta Slovenské republiky bylo poznamenáno spory s tehdejším premiérem Vladimírem Mečiarem.

Do vysoké politiky vstoupil Kováč v prosinci 1989, kdy byl jmenován ministrem financí slovenské vlády. Státní pokladnu řídil do května 1991. Od června do prosince 1992 předsedal Federálnímu shromáždění ČSFR. Na prezidenta ho v únoru 1993 navrhla mateřská HZDS. V roce 1999 Kováč z volby hlavy státu odstoupil.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa