Zeman promluví na zasedání OSN. Shromáždění se zúčastní i Zaorálek

Autor: ČTK - 
20. září 2016
06:45

V New Yorku v úterý začíná všeobecná rozprava 71. zasedání Valného shromáždění OSN, ve které za Českou republiku promluví prezident Miloš Zeman. Jeho středeční projev má být věnován problematice společného boje proti terorismu. Zasedání se zúčastní i český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Zeman má úterní celý den vyhrazen na jednání Valného shromáždění. V budově OSN se ale také setká s generálním tajemníkem světové organizace Pan Ki-munem a večer se zúčastní recepce, kterou pořádá americký prezident Barack Obama.

Ve středu chce Zeman, stejně jako loni, mluvit o boji proti terorismu s důrazem na globální koordinaci tohoto boje. Upozornit hodlá na již několikaletou přípravu konvence OSN o terorismu a chce také apelovat na přijetí rezoluce Rady bezpečnosti OSN o boji proti terorismu, ke kterému by měly být využity ozbrojené síly OSN jako protiteroristické jednotky.

Ve Spojených státech má Zeman také v plánu setkání s krajany a s učiteli česko-slovenské školy.

Zaorálek se při příležitosti zasedání Valného shromáždění setká v úterý a ve středu se zástupci několika zemí, například Súdánu nebo Kosova.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kalina107 ( 20. září 2016 16:35 )

Ami ambasáda má odpolední ? Nebo valíte šestnáctky ? Chudáci , ubožáci .

balika ( 20. září 2016 13:00 )

OSN zrušit, zbytečná zprofanovaná instituce!

zdenek43 ( 20. září 2016 12:54 )

2015........... Prezident Miloš Zeman oslavil v pondělí 28. září své 71. narozeniny. Jeho narozeniny shodou okolností připadají na státní svátek - Den české státnosti. Ve stejnou dobu ovšem také začínalo 70. jednání Valného shromáždění OSN, na kterém chce Zeman promluvit. Kdo by ale očekával, že Zeman alespoň oslaví své narozeniny s krajany, bude v šoku. Prezident České republiky si to totiž namířil přímo do ruské restaurace. V centru New Yorku funguje minimálně šestice českých restaurací, dvě přímo v centru Manhattanu. Zeman se ale rozhodl slavit narozeniny v luxusní ruské restauraci Mari Vanna nedaleko slavné ulice Broadway. Personál restaurace připravil Zemanovi dort. Hosté se s českým prezidentem fotili. Jeden dokonce natočil i video, jak se prezident neúspěšně snaží sfouknout svíčky na narozeninovém dortu. Povedlo se mu to až na třetí pokus. Hosté, mezi nimi nechybí ani prezidentův kancléř Vratislav Mynář, který se před cestou do New Yorku dozvěděl, že nedostal bezpečnostní prověrku, zpívají ruské narozeninové písně. Restaurace umístila video na svou facebookovou stránku, ale když se začalo šířit, tak jej raději rychle smazala. Prezident podobně trávil i svůj loňský narozeninový den. Ignoroval český státní svátek a odcestoval na Rhodos na konferenci pořádanou Putinovou pravou rukou, bývalým agentem KGB a někdejším ředitelem Ruských železnic Vladimírem Jakuninem, který je od ruské anexe Krymu na sankčním seznamu západních států. ........O Zemanově oslavě se nezmiňuje oficiální program, který médiím rozeslal jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj měl Zemanův den končit recepcí pořádanou americkým prezidentem Obamou od 19 hodin. "Nevěděli jsme, že v pražských redakcích existuje seznam zakázaných míst v USA!" reagoval Ovčáček podrážděně na sociálních sítích na to, že na Zemanovu tajnou oslavu v ruské restauraci upozornila české média.

zdenek43 ( 20. září 2016 12:49 )

OSN zuří: Zeman a další jsou jako Islámský stát...... zeri 2016-Haag - Vysoký komisař OSN pro lidská práva Zaíd Husajn kritizoval evropské krajně pravicové a populistické politiky, jejich počínání a rétoriku přirovnal k Islámskému státu. Mezi demagogy řadail celou řadu politiků včetně českého prezidenta Miloše Zemana, který je znám svými výroky proti uprchlíkům a muslimům. Mezi "blouznivce" Husajn také zařadil nizozemského kritika islámu Geerta Wilderse, šéfku francouzské Národní fronty Marine Le Penovou, republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa či slovenského premiéra Roberta Fica. "Co má Wilders společného s Trumpem, (maďarským premiérem Viktorem) Orbánem, Zemanem, (rakouským kandidátem na prezidenta Robertem) Hoferem, Le Penovou, (představitelem britských nacionalistů Nigelem) Faragem, to má také společného s DAIŠ," citoval dnes portál Time z Husajnova pondělního projevu na konferenci v Haagu, ve kterém komisař pro IS použil arabskou zkratku DAIŠ. "Populisté využívají polopravdy a přílišné zjednodušování, což jsou dva skalpely největších propagandistů," řekl Husajn s tím, že perfektním prostorem jsou pro ně internet a sociální média. Ačkoli Husajn zmínil řadu politiků, hlavním terčem jeho kritiky byl Wilders, který před soudem čelí obviněním z podněcování k nenávisti kvůli výrokům na adresu marockých přistěhovalců. Wilders nedávno zveřejnil nedávno volební manifest, v němž v případě získání moci slíbil zavření všech mešit v zemi či zákaz přistěhovalectví z muslimských zemí. Podle Husajna je Wildersův program absurdní.

tgbg ( 20. září 2016 11:24 )

Jenom aby Zeman vůbec promluvil. Nejspíš si jenom zase nadělá do gatí!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud