Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Bělobrádek se sejde se Šlachtou. Byla by ho škoda, naznačil vicepremiér

Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek
Předseda KDU-ČSL a vicepremiér Pavel Bělobrádek  (Autor: Foto: Ladislav Křivan)
Autor: bru/ČTK - 
17. června 2016
12:11

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se chce sejít s odcházejícím šéfem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertem Šlachtou. České televizi a ČTK dnes řekl, že by se policistům měly vytvořit takové podmínky, aby svou práci neopouštěli. Řady ÚOOZ zatím opustili dva policisté. Další jednotlivci avizovali, že žádost o odchod podají.

Šlachta rezignoval na svoji pozici, protože nesouhlasí se změnami, které od 1. srpna nastanou. U policie skončí k 30. červnu. Plán na reorganizaci policie vyvolal v minulých dnech ostrou roztržku ve vládní koalici.

Chci se ještě sejít s panem Šlachtou, považuji to za důležité. Aspoň z médií jsem se dočetl, že rozmýšlí, jestli skutečně odejde. Na druhou stranu to podstatné je nepřemlouvat policisty, ale vytvořit jim takové podmínky, aby neodcházeli,“ řekl Bělobrádek.

V ÚOOZ v současnosti pracuje kolem 450 policistů a 50 občanských zaměstnanců. Část útvaru nesouhlasí s reorganizací sboru, při které se ÚOOZ sloučí s protikorupční policií do Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Pokud by jediný policista nakonec odešel, tak je to škoda, protože do nich stát i společnost investovaly hodně peněz i času a oni obětovali často i svůj osobní a rodinný život práci ve prospěch společnosti. To znamená, že by byla škoda, aby odešel i jediný,“ dodal Bělobrádek.

Čtěte víc: Vše o reorganizaci policie najdete ZDE.

hejhej ( 17. června 2016 19:53 )

Pánbíčkář Bělobrádek už má asi měknutí mozku. Pokaždé mele něco jiné, otáčí se jako korouhvička. KDUČSL je strana falešných lidí. Proč se nepřidal k panu Babišovi, když to bylo aktuální ??? Je mi z toho člověka zle.

joudajoudovy ( 17. června 2016 17:11 )

co od flaterniku chcete? vite kolik maji prace? kazdy den jsou vycerpani z porusovani desatera, klekani, modleni, pojidani hostii a krizovani. a na zdravy rozum nezbyva cas.

joudajoudovy ( 17. června 2016 17:02 )

krivaci flaternici, kdyz se zjistilo na ci strane je pravda, ze socani vari z vody i mlhy, a mafii dali zelenou za vymenu klidneho stari pro sobotku, jejich rucicka barometru meni smer.

bizon_pepa ( 17. června 2016 16:01 )

Ono je to trosku jinak. Slachta je schopen plnit roli uzitecneho blbce. A tak se hodi vsem.

1pravda1 ( 17. června 2016 14:32 )

Bělobrádku, tak trochu s křížkem po funese že? Jako správný lidovec - možná, možná a skutek utek. ANO dělalo vše proto, aby tato šílená nepřipravená reorganizace vedoucí ke zničení ÚOOZ neprošla, a co vy? Kroutili jste se jako hadi. Šlachta byl přede dveřmi bezpečnostní rady státu, proč jste se nepřidal k Babišovi, který chtěl, aby se toho zúčastnil? Právník Cyril Svoboda řekl jasně v tv, že koaliční smlouva byla porušena - co vy na to? Když dojde na lámání chleba tak mlčíte, mnohem více si vážím ANO, kteří na toto svinstvo upozornili.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud