Povinná maturita z matiky i poslední rok školky: Poslanci „přebili“ Zemana

Autor: ČTK - 
24. 5. 2016
17:44

Od příštího roku budou muset předškolní děti povinně absolvovat poslední rok mateřské školy. Ve stejném roce se sjednotí přijímací zkoušky na střední školy. O čtyři roky později budou muset první středoškoláci povinně maturovat z matematiky. Rozhodla o tom v úterý hlasy vládní koalice Sněmovna, když opět schválila novelu školského zákona. Poslanci přehlasovali veto prezidenta Miloše Zemana.

Hlavě státu vadilo zejména to, že na místo ve školce budou mít od roku 2020 nárok i dvouleté děti. Byl také proti vymezení školských obvodů spádových mateřských škol. Prezident vrátil zákon poslancům i kvůli inkluzi, jejíž nová pravidla budou platit už od září.

Prezidentovo stanovisko během zhruba dvouhodinové debaty podpořila opozice. Podle jejích zástupců navrhovaná opatření dílem zatíží obce a dílem jsou nadbytečná. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) ale návrh hájila s tím, že je schopna změny uvést do praxe. Uvedla mimo jiné, že již nyní je ve školkách 40 000 dětí mladších tří let a do budoucna budou kapacity dostatečné.

Pro přehlasování prezidentského veta hlasovalo podle záznamu 106 poslanců ze 176 přítomných, potřeba bylo nejméně 101 hlasů, tedy nadpoloviční většina všech členů dolní komory.

Doporučujeme
1912 ( 25. května 2016 04:26 )

ano bylo pro děti co se narodily 1970 ale můj syn nechodil byla jsem doma s dětmi a ta pitomá dětská lékařka Hermanova z Děčína mě poslala k psychologovi že by nové začínající osnovy školní docházky nezvládl -tehdy začaly nějaké množiny -- .Po testech které tam probíhaly zvládl velmi dobře se mi nakonec zeptala psycholožka proč mě lékařka tam poslala ???no řekla jsem jí že jí chtěla žalovat za nedbalou péči kterou mému synovi zavinila jak před tak i po operaci krčních mandlí kterou jsem si musela vyběhat sama vyběhat a to dokonce takovým způsobem že mi odmítla dát jeho dokumentaci kterou jsem jí potřebovala sebou akutně do nemocnice do Ustí n.l nebot během půl roku můj syn měl 4x angínu a nic se synem nedělala tak to byla taková msta a začala se mstít nebot jsem odmítla po odstranění synových mandlí jinou lékařku protože ty následky za špatnou léčbu by mohl mít následky a ona nechtěla vzít zodpovědnost a to se odehrálo za komunistů !!Věřte i to bylo v té době velká odvaha pro mě takto zaútočit na lékařku která mě i vyhrožovala že má svého advokáta ale mě to nezlomilo a šla si za svým a dopadlo vše dobře pro mého syna i moji dceru !!Nakonec se mstila i na mojí dceři které nechtěla potvrdit její zdravotní stav pro studium na střední školu - !!

e.44 ( 25. května 2016 02:38 )

Za mě byla matika u maturity povinná a spousta lidí, i těch v dalším životě dost úspěšných, kvůli ní udělala maturitu s odřenýma ušima nebo až na podruhý a přitom středoškolskou matiku k životu a práci potřebuje tak asi 5% lidí. Ostatním stačí učivo základky a i z toho spoustu věcí v životě nepoužijí, jako třeba rovnice. Potřebným základem pro většinu jsou kupecké počty, a to i pro podnikatele, a pak účetnictví, ale to se v matice neučí.

tomik007 ( 25. května 2016 01:07 )

Poslanci „přeblili“ Zemana.

Duka_je_zmrd ( 24. května 2016 23:18 )

Než půjdeme spát, musíme to shrnout takhle: Zeman je debil, čumí debilně, debilně vypadá a debilně se chová, z toho vyplývá, že je ko.kot zvadlej. Amen.

pavel981 ( 24. května 2016 21:09 )

No ty jsi "kun.da z ryby" ! Všechny vyjmenované školy naopak posilují Matemaiku, fyziku, chemii, Účto, mezinárodní ekonomické vztahy a podobně. To je standard - základ, Né tvůj,hňu.pe, ale Nové generace, která pak může studovat v zahraničí. Je vidět, že "vzdělání" opravdu nemá každý

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa