ČSSD dál lepí dluhy za Altnera. Věřitelům rozdala už skoro 10 milionů

Předseda strany a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD)  (Autor: Foto Blesk - Ladislav Křivan)
Autor: bru/ČTK - 
17. května 2016
17:57

ČSSD v posledních dnech uhradila další dluhy bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má zaplatit téměř 338 milionů za služby v případu Lidového domu. Dohromady Altnerovým věřitelům už zaslala bezmála 9,5 milionu korun. Sociální demokraté nechtějí přes právní moc rozsudku pražského soudu platit Altnerovi, ale uspokojují jeho exekučně vymáhané závazky.

ČSSD Altnerovi nechce peníze na jeho švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu svého dovolání už nedostala zpět. V pátek zaplatila 13.000 korun Městu Černošice a 164.000 korun Všeobecné zdravotní pojišťovně a dnes 63.000 korun Krajskému soudu v Praze. Předtím už hradila Oborové zdravotní pojišťovně, České advokátní komoře, finančním úřadům, Městskému soudu v Praze či Státnímu pozemkovému úřadu.

Bývalý advokát Altner na konci března vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů Kč. Sociální demokraté proti rozsudku podali dovolání, navrhují v něm i odklad vykonatelnosti.

Altner už dal podnět k exekučnímu vymáhání pohledávky, ČSSD začátkem května podala na soud námitku místní a věcné nepříslušnosti a podjatosti kvůli vyjadřování mluvčí soudu k případu. Námitky podle Altnerova syna Patrika vládní strana znovu podala 9. května. „Je evidentní, že jejich obstrukce nemají hranice,“ napsal dnes Patrik Altner ČTK v textové zprávě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Samo ( 4. srpna 2016 15:04 )

Carmine, ty budeš asi bolševický magor. K celé věci asi tolik, až vy zaplatíte všem, kterým jste sebrali majetek, tak teprve potom se možná stane, co tam píšeš. Ale protože vy nikdy nezaplatíte co jste sebralia nakradli i těm obyčejným živnostníkům bez zaměstnanců, tak se to nestane. Ve svém výčtu jsi zapomněl na ten největší tunel a tím jsou solární elektrárny. Tyto elektrárny dotuje stát 42 miliardami ročně a odběratelé elektřiny dalšími 10 miliardami ročně, což je při životnosti solárních panelů 30 roků nějakého 1,5 biliónu plus 500 miliard na rekonstrukci přenosové soustavy aby nedocházelo k black outům. A tyto 2 biliony máte na svědomí opět vy se svými bratry z ČSSD, protože zákon o solárních elektrárnách jste prohlasovali společně.

Samo ( 4. srpna 2016 10:33 )

Prý ČSSD lepí dluhy za Altnera a přitom by stačilo, kdyby zaplatila svůj dluh Altnerovi a nemuseli by lepit jeho dluhy. Socani odjakživa ve vedení státu razili styl politiky, že dluhy se platit nemusí a nakonec tuto myšlenku prosazovali i v případě svého dluhu. Za těch skoro 20 roků naskočilo penále podle smlouvy, tak by měli zaplatit Altnerovi beze zbytku.

zdenek43 ( 18. května 2016 08:28 )

Cíl, akciová společnost v Praze je česká firma vlastněná politickou stranou Česká strana sociálně demokratická (ČSSD). ČSSD do Cíle v roce 2000 převedla 871 milionů Kč, Cíl následně v roce 2001 daroval Lidový dům ČSSD. Cíl následně poskytoval ČSSD půjčky a dary, v roce 2010 ho jeho místopředsedkyně dozorčí rady označila jako "kasičku ČSSD". Z aktiv přesahujících miliardu Kč bylo v roce 2008 již jen 400 milionů, na konci roku 2011 byl majetek společnosti tvořen především bezúročnou půjčkou ČSSD ve výši 260 milionů korun. Největším věřitelem byla Fio banka, vůči které měla společnost Cíl závazky ve výši 48 milionů korun...... Česká konsolidační agentura (ČKA) byla instituce určená k zajišťování hospodářských záměrů vlády a financování strategických projektů v oblasti infrastruktury a životního prostředí. Vznikla 1. září 2001.....VLADA MILOSE ZEMANA (22.07.1998 - 12.07.2002)....ČKA byla organizací, mající za cíl skrýt před veřejnosti obrovské ztráty, plynoucí z neuhrazení pohledávek za majetek státu, prodaný při kupónové privatizaci. Jednalo se přibližně o 700 miliard Kč Fio banka a.s. je česká banka, která získala bankovní licenci v roce 2010. Do té doby pracovala jako družstevní záložna a burzovní společnost Fio......V roce 1993 čtyři studenti a absolventi Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy založili burzovní společnost Fio. Fio v roce 2006 koupilo společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze lze koupit akcie českých i zahraničních společností. Společnost RM-SYSTÉM vznikla v roce 1993 a 1. 12. 2008 se stala standardním burzovním trhem zaměřeným na drobné a střední investory. Kopún se dlouhodobě jakékoliv publicitě vyhýbá. „Majitelé Fio banky nevystupují veřejně jménem Fio banky a nemají zájem o medializaci svých osob,“ řekl mluvčí Fio Banky Zdeněk Kovář. Pětačtyřicetiletý financiér ČSSD Petr Marsa překřížil expanzivní plány devětatřicetiletého Radovana Vítka. Pátý nejbohatší Čech musí díky nečekané aktivitě dobrého známého

zdenek43 ( 18. května 2016 08:12 )

Má se obecně za to, že tuto obří sumu si strana premiéra Bohuslava Sobotky půjčila od Fio banky. Jak ale zjistil , není to pravda. Úvěr sice schválil Ústřední výkonný výbor ČSSD, ale částka na jejím účtu není. „V tuto chvíli je připraveno čerpání předmětných finančních prostředků kdykoliv, kdy o to ČSSD požádá. Zatím se tak nestalo. Pohledávky za panem Altnerem strana hradí ze svých provozních prostředků. Neplatí proto ani úroky," řekl Chvojka. Proč Fio banka? Jak poměrně malá banka, která vznikla v roce 2010 a má základní kapitál miliardu korun, pracuje se zátěží 338 milionů korun, které musí mít trvale připraveny k uvolnění, se nelze dovědět. „Z důvodu zachování bankovního tajemství se nemůžeme vyjadřovat 
k účtům ani úvěrům našich současných či potenciálních klientů. Fio banka postupuje při poskytování úvěrů vždy maximálně obezřetně a vyžaduje dostatečné zajištění, které zajistí návratnost úvěru i v případě potíží se splácením," sdělil Zdeněk Kovář z Fio banky. se pídil též po tom, proč si ČSSD vybrala už podruhé pro úvěrování právě Fio banku. Již z minulosti totiž u ní čerpá kontokorentní úvěr až do výše 200 milionů korun. Na dotaz, zda má někdo z lídrů největší vládní strany osobní vztah k majitelům Fio banky Petru Marsovi a Romualdu Kopúnovi, eventuálně generálnímu řediteli Janu Sochorovi, tiskový mluvčí sociálních demokratů Michal Kačírek uvedl: „Nikdo z vedení ČSSD nemá nadstandardní vztahy s lidmi, které uvádíte. Sociální demokracie důrazně odmítá spekulace, že by poskytnutí podmínek úvěru bylo nějakým způsobem navázáno na plnění jakýchsi dohod či protislužeb. Vztah ČSSD 
k tomuto finančnímu ústavu je založen na čistě komerčním základě. Za úvěr u Fio banky ručí ČSSD svým majetkem." Za touto volbou tak může stát rychlost nabídky, příznivý úrok i to, že Fio banka byla pětkrát za sebou vyhlášena Nejvstřícnější bankou roku. Šéf komunikace České národní banky Marek Zeman upřesnil, že ČNB se 
z pozice dohledového orgánu nevyjadřuje ke konkrétním subjektů

zkzkz ( 17. května 2016 19:50 )

Dluhoši jen plaťte!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud