„Adrenalin jako na koaliční radě.“ Bělobrádek riskoval na invalidním vozíku

Autor: Zuzana Štíchová - 
7. 5. 2016
18:13

42 výškových metrů, minout metro a s úlevou dosednout na zelenou trávu. Vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek přijal výzvu slavné hudební skupiny handicapovaných The Tap Tap a místo společného koncertu si tentokrát zkusili, jaké to je být zcela odkázán na druhé. Na invalidním vozíku slanili Nuselský most.

U Bělobrádků to měl být společný zážitek pro otce i syna, z bezpečnostních důvodů ale nakonec vicepremiér Pavel Bělobrádek musel ve vzduchu bojovat s obavami sám. Jeho čtyřletý syn Josef mu fandil ze země. „Je na to ještě moc malý,“ odůvodnil nakonec rozhodnutí místopředseda vlády.

Do vzduchu se nechal Bělobrádek zavěsit v rámci charitativního festivalu Jedličkova ústavu Pojď dál, který se konal na Folimance a Vyšehradě.

„Je to stejně velký adrenalin jako koaliční rada,“ hlásil Bělobrádek žertem během slaňování díky bezdrátovému mikrofonu přilepenému na ochranné přilbě. Po hladkém přistání se pak Blesk.cz svěřil, který okamžik byl nejhorší.

„Asi přehoupnutí přes tu hranu, tam se ukáže, jestli vás dobře zajistili, vyvážili, jestli se nevyklopíte na některou stranu,“ popsal sestup, který nakonec trval jen několik desítek vteřin, vicepremiér. Příprava přitom zabrala zhruba půl hodiny.

Na celý rozhovor s Pavlem Bělobrádkem i na jeho slaňování Nuselského mostu se podívejte:

Video Šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek se snaží podporovat Jedličkův ústav. S The Tap Tap si zahrál ve Státní opeře, teď přijal výzvu ke slanění Nuselského mostu. - Blesk / Zuzana Štíchová

Kromě Bělobrádka se z Nuselského mostu na vozíku spustil také třeba zpěvák Janek Ledecký. Během sestupu si prý vzpomněl na natáčení videoklipu ke svému hitu Na ptáky jsme krátký, u kterého si zlomil ruku. Jak jeho slaňování vypadalo a co dalšího na to řekl, se podívejte:

Video Janek Ledecký slanil na invalidním vozíku Nuselský most. Jaké to bylo? Jako natáčení klipu Na ptáky jsme krátký. - Blesk / Zuzana Štíchová

Vicepremiér Pavel Bělobrádek si loni se skupinou The Tap Tap zahrál také ve Státní opeře. Svou vlastní píseň Smutná optimistka:

Video Rozhovor s Pavlem Bělobrádkem o hraní na kytaru i nemoci - Blesk / Zuzana Štíchová

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

robin5 ( 8. května 2016 15:46 )

Že je Bělobrádek blbec, to nemusí demonstrovat šaškováním na invalidním vozíku. Daleko větší gesto by bylo, kdyby polovinu svého měsíčního příjmu po dobu úřadování věnoval třeba zrovna Jedličkovu ústavu a tím i skupině Tap Tap. Tedy těm, kteří jsou bohužel na ten vozík odkázání a nelezou na něj jako na adrenalinový zážitek.

flesch2z ( 8. května 2016 09:58 )

To je zase jeden z tahů na naše peněženky, ale proč ne, když je to v ČR a pod podmínkou, že všechny peníze do poslední koruny přijdou k postiženým k rukám.

1912 ( 8. května 2016 06:42 )

komedianské divadlo pro koho ??Voliče -táhněte vy zrádcovská chátro sloužící zločinecké us !!

majojo ( 7. května 2016 22:46 )

A tím jako chce dojmout národ a získat voliče? Co takhle udělat něco pořádného, vy adrenaline jeden.

Zobrazit celou diskusi
Další videa