Volfová se vzteká: „Kalouskův miláček“ hájí Araby. Feri jí spočítal lži

Autor: simao - 
5. 5. 2016
18:45

Demonstruje proti uprchlíkům, varuje před muslimy. Jana Volfová si však na obrazovce ČT24 vzala do úst také Araby v Teplicích, zaútočila ale i na snědého teplického radního Dominika Feriho (TOP 09). Ten se podle ní Arabů nemístně zastal. A navrch ho označila za „Kalouskova miláčka“. Feri to nenechal bez povšimnutí. Věnoval ataku Volfové jednu pořádně obsáhlou reakci na svém Facebooku. A vysvětlil, jak se věci s teplickými Araby mají.

Středeční pořad Události, komentáře na ČT24 byl obzvlášť výživný. A to nejen díky účasti hostů v podobě miliardáře Karla Janečka a moderátorky a charitativní organizátorky Lejly Abbasové, obhajujících myšlenky imigrace, ale především místopředsedkyně Bloku proti islámu Jany Volfové. Ta hýřila myšlenkami typu migrační invazní armády a migrantů přicházejících do Evropy zotročit místní obyvatelstvo.

Volfová, která se v rámci Bloku proti islámu rozhádala s islamofobem Martinem Konvičkou, se však pozastavovala i nad problémy přímo v Česku při dotazu, zda jen nevyvolává strach v lidech.

Volfová o Teplicích: Arab tam na chodníku klidně smete ženu

„Když už jsme u toho strachu, já jsem naopak přesvědčena, že řada těch lidí naopak pozná tu skutečnost. Podívejte se do Teplic. Já mám kolegyni Ivu Procházkovou, která v těch Teplicích žije, která mi říká, že je dneska velmi složité jít po teplické ulici. Že zatímco Čech jí jako ženě pomůže, vyhne se, tak ten Arab prostě jde a smete ji,“ tvrdila Volfová v Událostech, komentářích.

Při zmínce o Teplicích se však také pustila do teplického radního s nezaměnitelným afrem Dominika Feriho, člena opoziční TOP 09.

„A v Teplicích žije pan Feri. Je to dokonce radní, miláček pana Kalouska. Který by přece měl nechat dodržovat zákony, který by se měl starat o to, aby občané Teplic mohli žít svůj život normálně. A co se stane, když tam muslimové dělají poměrně velký nepořádek v těch parcích a neuklízí, tak on říká: To si holt musíme zvyknout. A šáhne do kapes těch občanů Teplic a vlastně nechá uklízet za peníze občanů Teplic,“ napadla Feriho Volfová. 

Video Arab Mahadi o Teplicích: Bez nás by tu nikdo nemohl žít. - Matěj Smlsal, Lukáš Červený

Teplickým lidem se prý Volfová nediví, že jsou naštvaní, když se jejich zvolený radní zastává Arabů. „Zákony mají být pro všechny stejné a ne abychom tolerovali menšinu, která si tu už může dovolit, co chce, na úkor té většiny, která to platí,“ dodala na ČT24 Volfová s tím, že pokud tam Arabové dělají nepořádek, mají odejít.

Feri: Arabové v Teplicích nejsou předvojem islamizace

Dominik Feri se na svém Facebooku vůči slovům Jany Volfové ohradil. „V Teplicích dle ní žije pan radní Feri, kterej říká občanům Teplic něco jako ‚Se s tím smiřte, že tu Arabové dělaj brajgl!‘. Ne, radní Feri už několikátý rok v kuse soustavně říká, že si máme zvyknout na přítomnost Arabů jako takových, ne na to, že dělají nepořádek,“ uvedl Feri.

„Důvod je nabíledni – Teplice jsou historicky lázeňské město a pokud nechceme prameny zavést sutí a stát se průměrným sudetským městem, tak si holt na přítomnost lázeňských hostů musíme zvyknout. Úvahy o tom, že by se Lázně Teplice (nevlastní je město) měly zaměřit na jinou klientelu jsou sice fajn, ale s ohledem na lázeňský trh nadmíru snové,“ pokračoval teplický radní.

Přidal ještě další myšlenky: „A také léta říkám, že tvrdit, že lázeňští hosté v Teplicích jsou předvojem islamizace, je naprosté nepochopení místního kontextu.“

Video Teplický radní Feri: Klaus a Zeman na uprchlících jen honí politické body. - Vera Renovica, Jan Brunclík
Feri také odmítl nařčení, že sahá do kapes občanů kvůli penězům na úklid po Arabech. Naopak upozornil, že Arabové nejsou v Teplicích zadarmo. „V minulém roce byl zaveden lázeňský poplatek a poplatek z ubytovací kapacity. Nadto zde lázeňští hosté bydlí, stravují se, využívají služeb, zkrátka povšechně ‚nechávají peníze‘. Jejich přítomnost poskytuje mnohým Tepličanům obživu a současně jsou poskytnuté statky a služby zdaněny (DPH, daň z příjmu fyzických a právnických osob) a na základě rozpočtového určení daní část z vybraných daní plyne do městského rozpočtu,“ reagoval Feri. 

Nespokojenost řady Tepličanů chápe i tak, že dnes již nemají takový prospěch z návštěvníků lázní jako v minulosti a mnoho z nich má dojem, že lázně více berou, než přinášejí. „Byl jsem Janou Volfovou nazván miláčkem Kalouska. Upřímně, jsem všechno, jen ne miláček Kalouska,“ dodal Feri, vedle politické kariéry toho času studující na pražských právech.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kobyla1 ( 8. května 2016 19:47 )

Feri je jen další přivandrovalecký spratek, který chce nášemu národu diktovat, co je pro něj dobrý a co ne.....nakopnout tu opici do pérdele a vyhostit, protože tahle špinavá chamraď vždy půjde proti zájmům českého národa

kobyla1 ( 7. května 2016 21:19 )

Nooo...nějak mi ten debil sendrasak nechce odpovědět.....asi si musí něco vymyslet, aby sem napsal , že je milionář....má vyděláno na deset životů....a je blbej jak pučtok.....nebýt kapesného od rodičů, chcípnul by někde v kanále

kobyla1 ( 7. května 2016 21:16 )

sendrasak: Takže ty vlastně už brzo chcípneš debile, protože na sociálních dávkách dlouho nepřežiješ

kobyla1 ( 7. května 2016 00:12 )

sendrasak: To že studuje není nic převratného....dnes studuje kdejakej pitomec a víme, co z těch škol leze za primitivy. Jinak taky fotím, hrál jsem na bicí a vytvořil jsem rodinnou firmu, která nás všechny slušně živí a dokonce finančně pomáhám i některým lidem, kteří to opravdu potřebují, dodržuju zákony, platím daně a jsem pro tuhle zemi přínosem....A co ty???....co ty jsi dokázal????...pochlub se blbečku...v čem ty jsi přínosem pro tuhle zem kromě toho, že se občas vysereš ty fašistickej debile?

sendrasak ( 6. května 2016 11:02 )

To ospravedlňuje to, že lidé jako Volfová by měli především držet hubu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa