Savčenková vzkazuje Zemanovi: Nejsem zrádce a neponižuji svůj národ jako on

Autor: tmp - 
30. 4. 2016
20:38

Ukrajinská pilotka Nadija Savčenková, která je momentálně vězněná v Rusku, odpověděla na dopis proukrajinskému českému aktivistovi Tomaszi Peszynskemu. Část dopisu v původním znění aktivista zveřejnil na svém profilu na sociální síti. Pilotka v něm kritizuje českého prezidenta Miloše Zemana a podle ní ho „čeká, stejně jako Putina, spravedlivý soud v Haagu.“ Na dopis upozornil server echo24.cz.

„Nejsem zrádce, neponižuji svůj národ, jak to dělá Zeman. On je větší zločinec než já a spravedlivý soud ho stejně čeká, tak jako Putina, v Haagu,“ píše Savčenková v odpovědi na dopis, který ji před třemi týdny poslal Peszynski a omlouval se v něm za chování prezidenta.

„O vašem únosu a nezákonném soudu řekl, že se řídí zásadou, že když o nějaké kauze nic neví, to znamená, že neví, zda je ten člověk vinen nebo nevinen, tak se k tomu prostě nevyjadřuje. Je to od Miloše Zemana sprosté a nechutné,“ napsal také aktivista v dopise pilotce.

Video Zeman o kauze Šavčenková - redakce Blesk

Savčenková nadále v dopise děkuje za podporu a za dobré přátelství k Ukrajině. „Vy se nemáte za co omlouvat. My Ukrajinci velmi dobře víme, že národ a prezident mají velmi často různé pohledy na situaci a národ nemá nést odpovědnost za svého prezidenta troubu, nebo špatného prezidenta,“ napsala hned na úvod dopisu Savčenková.

Pilotce je prý jedno, co prezident Zeman říká. „Klidně mu řeknu, že jsem zabila víc než dva lidi, ale mezi nimi nebyli ruští novináři, z jejichž zabití jsem byla v Rusku obviněna. A ta zabití nebyla zločinem, protože jsem bránila svoji zem Ukrajinu a svůj ukrajinský národ, jak jsem přísahala jako důstojník a voják. Bránit svoji zem není zločin. Nepřítel měl také zbraně. Nejsem zrádce, neponižuji svůj národ, jak to dělá Zeman,“ také napsala Savčenková.

Ovčáček: To si zaslouží jen opovržení

V závěru dopisu se pilotka zmiňuje, že by chtěla Českou republiku jednou navštívit a že věří v přátelství mezi oběma národy, nezávisle na politice prezidentů. Na konec poděkovala za čeksou podporu.

Na dopis pilotky pro Blesk.cz reagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček: „Osoba, která se chlubí zabíjením lidí, si nezaslouží komentář, jen opovržení,“ řekl Ovčáček. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

cid2000 ( 26. května 2016 12:17 )

Tato fanatická ženská úmyslně zavraždila/navedla palbu na civilisty!!Je duševně dost problémová a nenávistná a podporující nacismus/banderovce za každou cenu!Žádná letkyně!Na to nemá buňky,schopnosti,byla návodčí palby na cíle,které ona uznala za vhodné!I na civilní úmyslně!Tohle udělat USA a zabít jim civilní novináře,občany tak tam ihned pošlou letectvo,letadlovou loď a demokraticky rozbombardují bez mandátu OSN!!!Měla a má podle lékařů sadistické sklony,niterně nenávidí muže,je homosexuální(lesba) a vůbec se „nemaže“ s muži a jejich bitím a mučením….Nekaje se za propuštění a druhou šanci,ale naopak ihned ohlásila s nadšenám další návrat na frontu vraždit co nejdříve proruské občany z paneláků nebo přímo Ruské občany za každou cenu!!Zde je výpověď kněze Svato-Nikolského chrámu Vladimír Mareckij, osvobozeného z Ukrajinského zajetí.Zázrakem přežil bestialitu, týrání a mučení nové „hrdinky“ Majdanu Savčenko.Zde jsou jejich slova:„Ona prostě nebila, ona mrzačila a ubíjela.Svázané na rukou i na nohou – mlátila trubkou, rozbíjela genitálie, zhášela cigaret y v jejich otevřených očích. Neustále přitom řvala: „Prodám tě na orgány jako tamty nebo tě rozstřílím na sr….!“„Když řeknu, že nás bili – tím nic neřeknu. Nás ubíjeli. Nás stříleli, nám lámali kosti, nás bili nejen rukama a nohama, ale i pažbami a vším, co jim přišlo pod ruku,“ – vzpomíná Mareckij.Podle jeho slov se obzvláštní brutalitou odlišovala Naděžda Savčenko, kterou tak aktivně brání kyjevská vláda. Libovala si ve své síle, osobně mlátila zajatce a pronášela u toho různé průpovídky. Kvůli výdělku navrhovala prodávat orgány zajatců, a když ostatní členové batalionu nesouhlasili vydávat zajatce na orgány, navrhla je tedy zabít,„aby se neutrácelo za dopravu do SBU“.A tohle zvíře podporujeme!!!Jsme západní zmetci!www link http://www.nwoo.org/2016/03/14/zverstva-savcenkove/

rentierskej ( 5. května 2016 15:35 )

takže KOLIKÁTÝ MĚSÍC savčenková drží HLADOVKU a NEPIJE?!

kobyla1 ( 2. května 2016 18:03 )

Ty jsi rád, když si za mámin ukradený důchod koupíš krabičák a zliješ se, protože na víc nemáš. Takových jako ty už tady bylo a všichni smrděj korunou kašpare. Těžko tu někoho ohromíš tím, že kradeš mámě důchod a soucit idioti jako ty už dávno nevzbuzujou.....co tam máš dál debile?

salto ( 2. května 2016 08:59 )

Savčenková rozhodně není zrádce, ale ani statečná, jenom to má v tý palici vymlácený, ostatně s největší pravděpodobností to mají v rodině, viz její sestra

sendrasak ( 2. května 2016 08:22 )

Ruský režim se přepočítal, když zatkl Savčenkovou, je příliš statečná. V base se odhodlala k důslednému odporu, k rekordně dlouhým hladovkám. Tady se posté potvrdilo, že kdo neprojevuje slabost, vydělá. To vyvolalo světový odpor a Savčenková vzrostla v ceně. Náš hradní alkoholik, jehož výroky jsou stále častěji za hranicí zdravého rozumu, by měl především držet hubu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa