Komentář: Česká policie má nové krédo: Pomáhat si a chránit se

Zásah policejních jednotek proti aktivistům, během kterého byla zadržena i Kateřina Krejčová.
Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
30. 4. 2016
05:30

Policie České republiky se poslední dobou nebezpečně emancipuje od těch, kteří si ji platí. Tedy od občanů České republiky. Stačí se podívat na řetězec nedávných událostí. Vloni na státní svátek 17. listopadu nejdřív nepustila studenty k jejich vlastnímu památníku na Albertově, načež během vystoupení prezidenta Miloše Zemana po boku islamofoba Martina Konvičky pod pódiem nejvíc hájila práva ruských a německých extremistů.

Snad se tady ohledně práv běžných Čechů inspirovala vlastním zákrokem z listopadu 1989. Při zimní demonstraci českých extremistů na Hradčanech měl pro změnu policista říct pracovníkům Českého rozhlasu, jejichž přenosový vůz napadli hrdí vlastenci, ať si najmou vlastní ochranku, když do éteru šíří západní lži. Během pražské návštěvy čínského prezidenta si policie rovnou vyhodnotila situaci tak, že bude před Čechy hájit čínské aktivisty a civilní agenty.

Televizní záběr Číňana, který z velkého audi rozdává svým soudruhům rudožlutá mávátka, zatímco blokuje hlavní silnici a ignoruje výzvy českého policisty, aby odjel, nepotřebuje další komentář. A mimochodem: jaký je výsledek šetření všech těchto incidentů? Omluva za intervenci na FAMU kvůli tibetské vlajce, což byla víceméně neškodná legrace.

Teď se vedení pražské policie zastalo policisty, jehož měla na loňské červencové demonstraci údajně napadnout a zranit mladá aktivistka. Ta zkusila pomoct svému příteli, když ho na zemi zaklekl zmíněný policista. Jen pro ilustraci situace uveďme váhové kategorie: aktivistka Kateřina Krejčová váží asi polovinu toho, co stokilový policista. Na webu navíc visí video incidentu; na napadenou tu vypadá spíš ona.

Video Zásah policejních jednotek proti aktivistům, během kterého byla zadržena i Kateřina K. - Youtube/Va L
720p 480p 360p 240p

I proto ji soud pravomocně zprostil obžaloby s tím, že policistu nejen nezranila, ale ani zranit nemohla: kdyby se o to vhledem k váhovému nepoměru sil i pokusila, zraní nejpravděpodobněji sama sebe. Šéf pražské policie Miloš Trojánek přesto nelenil a k verdiktu soudu vydal hezké putinovské prohlášení. „V tomto ohledu jednoznačně za policisty stojím a budu je podporovat v jejich nelehké práci,“ řekl.

Správně! Možná by si teď policie měla znovu přemalovat služební auta a krédo „Pomáhat a chránit“ přepsat na „Pomáhat si a chránit se“. Zhruba takovou nelehkou práci totiž začíná její činnost připomínat. Ostatně kdo se může divit, když verdikty soudů zesměšňuje i prezident? Nejhorší na tom všem je ale úplně jiná věc: z webových anket vyplývá, že většina Čechů takové chování policie schvaluje. Takže si vlastně čínské praktiky i zasloužíme.

Doporučujeme
agfor ( 30. dubna 2016 12:41 )

A co takhle - policejních "přehmatů" je čím dál tím víc, až mi připadá, že po zuby ozbrojení policajti zkoušejí, co si ještě mohou beztrestně vůči lidem dovolit.

sendrasak ( 30. dubna 2016 12:33 )

Do psychopadů tady nikdo nenadával. Jestliže se starypes tady ukájí tím, jak by to nandal 50. kilové holce, tak to psychopat je.

moiaza ( 30. dubna 2016 11:22 )

Mládenci, vy teda jedete. Vzali jste to odpodlahy. Ty tituly. Osel, hovado, psychopad, no to je nádhera. Jak váš idol tvrdil. "pravda a láska zvítězí". Nevěřil bych jak inteligentní je ten náš maličký národ. Tak šupem dotoho. Co jsem já. Tak sem s těmi tituly. Ať jsem moudřejší.

starypes ( 30. dubna 2016 10:42 )

Běž di řiti, vyčárkovaný osle !!

kurna1 ( 30. dubna 2016 10:19 )

Není k tomu co dodat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa