Ministři odsoudili vandaly, kteří posprejovali kavárny hákovými kříži

Autor: ČTK, val - 
27. dubna 2016
16:00

Vláda ve středu na svém zasedání odsoudila autory hanlivých nápisů, které se v noci na neděli objevily na několika místech Prahy. Budovy pachatelé pokreslili převážně nacistickými symboly. 

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) novinářům řekl, že ministři budou případ dál sledovat, je podle něj „důležité vyjádřit se velmi přísně“ k jakýmkoli projevům extremismu. Připomenul, že pod nacistickými symboly byly vypalovány vesnice.

Policisté nyní vyšetřují sedm takových případů a po viníkovi či vinících pátrají. Herman ocenil, že policie rozšířila vyšetřování podezření z trestného činu poškození cizí věci sprejerstvím o podněcování k nenávisti vůči jiné skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z trestného činu projevů sympatií k hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. 

Vandal si místa vybral zřejmě pro postoj majitelů podniků, kteří propagují heslo „Hate free“, tedy toleranci k menšinám nebo uprchlíkům.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

flesch2z ( 27. dubna 2016 19:21 )

A dyť jsou to jen sprejeři, dejte těm restauracím ochranku jak Stropasovi, tak se to dělá, ne?

ohrazenice ( 27. dubna 2016 17:24 )

Nás také odsoudily a některé pozavírali když jsme v roce 1968 nesouhlasili s okupací. Možná že ministři a politici si to pamatují když nás označily za nepřátelé míru a byli jsme vyvrhelové společnosti a požadovali nejtvrdší tresty jako výstrahu kdo by chtěl také vyjádřit svůj názor. Oficiálně jsme kvůli cenzuře nemohli tak jsme to vyjádřily nápisy. Jaký je rozdíl mezi rokem 1968 a dneškem?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud