Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

„Inkluze je škodlivá,“ zopakoval Zeman a šťouchl do předsedy ODS

Zeman prý odmítá ustoupit tlaku Bruselu.
Zeman prý odmítá ustoupit tlaku Bruselu.  (Autor: Blesk archiv)
Autor: bru - 
17. dubna 2016
11:22

Prezident Miloš Zeman se znovu obul do inkluze. Výjimečně také pochválil politiky. Konkrétně snahy ODS o úpravu nebo dokonce zrušení zákona, který se týká inkluze. Nebyl by to ale prezident, kdyby si i nerýpnul...

„Tématu začlenění lehce mentálně postižených dětí do běžných škol, jak jej plánuje ministerstvo školství, se kromě Blesku ujala také ODS. Chce příští týden pozvat ke stolu zástupce poslaneckých klubů a jednat o tom, jak zákon upravit či dokonce zrušit. Co od této iniciativy očekáváte?“ ptal se prezidenta Zemana moderátor David Vaníček.

>> Celý záznam pořadu Blesku S prezidentem v Lánech sledujte ZDE <<

Prezident řekl, že tuto aktivitu vítá. Neodpustil si ale i šťouchnutí do předsedy ODS Petra Fialy.

Mezi těmi, kdo mě napadli (kvůli inkluzi, pozn. red.), byl i Petr Fiala, který se tehdy inkluze zastával. Uznávám právo na změnu názoru a děkuji Petru Fialovi, že uznal, že inkluze je škodlivá,“ potvrdil prezident Zeman svůj názor v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech.

Jak se podle Zemana podílel Petr Fiala v minulosti na vzniku inkluze? Podívejte se na video:

Video Prezident Zeman o inkluzi - redakce Blesk
Video se připravuje ...

Co vadí ODS na inkluzi?

Opoziční Občanská demokratická strana (ODS) by chtěla, aby byla posílena nenároková složka platu učitelů a byly zvýšeny pravomoci ředitelů škol. Odmítá inkluzi žáků, kteří na základní školu „nemají mentální kapacitu“.

Představy o školství novinářům prezentoval předseda ODS Petr Fiala a stranický expert pro tuto oblast Václav Klaus mladší. V souvislosti s inkluzí ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) ve vyjádření pro média připomněla, že právě Fiala jako ministr školství v letech 2012 až 2013 stál u jejího zrodu.

>> Co dalšího zaznělo v Lánech? Čtěte ZDE <<

joudajoudovy ( 18. dubna 2016 07:50 )

podporovatele hornich deset tisic i mafii, tj.topaci a ptaci, remcaji nad vsim, at je zakon dobry ci spatny. jediny duvod je zviditelneni politickych mrtvol a lepsi ulovek pri volbach, aby se mohly vratit do poslaneckych a senatorskych lavic. pokud vyhraji, aroganci a vysmech nam opet predstavi. verim, ze lid nema kratkou pamet.

1940 ( 18. dubna 2016 07:33 )

Copak inkluze ! Ale od revoluice je každá vláda škodlivá. Kterýpak rezort funguje lépe - zahraničí, obrany, financí, práce a soc.věcí, vnitra, životního prostředí, místní rozvoj, doprava, zemědělství, školství a tělovýchovy, kultury, zdravotnictví, spravedlnosti ??

11karel11 ( 17. dubna 2016 19:08 )

Vyzkoušené likvidují a nové stoji za ho.... Stojí to moc peněz a bude to k ničemu. Dopadne to jako 2.pilíř důch. pojištění. Valachová je nejhorší ministryně. S copem.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa