Zeman se sešel se Stropnickým: Armáda migranty zvládne, řekl prezidentovi

Miloš Zeman v doprovodu ministra obrany Stropnického v Praze na Vítkově (archivní foto)  (Autor: ČTK)
Autor: bru/ČTK - 
19. března 2016
14:22

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se sešel s prezidentem Zemanem a jeho expertním týmem. Po schůzce v Lánech naznačil, že by při státních zastupitelstvích by mohli být speciální státní zástupci, kteří by řešili trestnou činnost v armádě.

Armáda je připravená na zvládnutí migrační krize, řekl ministr obrany prezidentu Zemanovi. Hlava státu zase podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka podpořila projekt Aktivních záloh.

„Armádní“ státní zastupitelé

Při státních zastupitelstvích by mohli působit speciální státní zástupci, kteří by řešili trestnou činnost v armádě. Po dnešní schůzce expertního týmu prezidenta Miloše Zemana v Lánech to novinářům řekl ministr obrany Martin Stropnický.

Nedávno byla projednána novela zákona, která umožňuje vojenské policii vyšetřovanou vojenskou kauzu předat státnímu zástupci, dříve ji po zahájení vyšetřování musela předat policii. „Teď už mi budeme moci tu kauzu dotáhnout až do fáze předání státnímu zástupci, což je docela podstatné,“ uvedl Stropnický.

Dalším krokem by pak mohli být právě i specializovaní státní zástupci, kteří by mohli podle Stropnického působit alespoň na hlavních státních zastupitelstvích. Ministr bude návrh řešit ještě s ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem a náčelníkem vojenské policie Pavlem Křížem.

Dnešní schůzky se také zúčastnil bývalý ministr obrany Vlastimil Picek, který o zřízení institutu speciálních státních zástupců usiloval už zhruba před osmi lety, návrh ale tehdy neprošel. „Já bych maximálně podporoval, aby tyto specializované útvary vznikly,“ uvedl Picek. Podle něj by se měly zabývat lidmi nejen z armády, ale například z dalších složek jako jsou policisté, hasiči, vězeňská služba nebo celní správa.

salto ( 21. března 2016 10:29 )

Ten komediant je úplně, ale opravdu úplně odtržený od skutečného života

1912 ( 21. března 2016 08:13 )

200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek

1912 ( 21. března 2016 07:01 )

flesch2z ( 20. března 2016 16:05 )

Až půjde do tuhýho, tak komediant bude řvát, že potřebuje víc vojáků a peněz. To známe od Turků, předem připravená komedie a skutek utek. Až sem naleze kvóta čmoudů, tak se začne něco dít, dřív ne. Jenže to už i vláda padne.

1912 ( 20. března 2016 10:49 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud