„Exrebel“ Hašek dupe kvůli uprchlíkům: Brusel je impotentní, EU hysterická

Autor: simao - 
1. března 2016
18:26

Evropská unie předvedla zatím jen hysterii s kvótami, Turecko hraje kartu s vypuštěním milionů dalších běženců do Evropy, varuje na sociální síti hejtman Michal Hašek (ČSSD). Někdejší druhý muž ČSSD, kterému politický vaz srazila lánská schůzka s prezidentem Zemanem. Hašek ale nyní varuje, že je zpět, i když mu už někteří psali politické parte.

Mohl být ministrem, jenže se krátce po volbách vydal do Lán za prezidentem Zemanem kout pikle. Za zády stranického lídra Bohuslava Sobotky. Prý kvůli nízkému volebnímu vítězství ČSSD. „Pučista“ Michal Hašek se poté vzdal stranických funkcí, zůstal ale šéfem Asociace krajů ČR a dva roky poté doufá, že obhájí v podzimních volbách pozici hejtmana Jihomoravského kraje.

Právě tam za ním nedávno přijel pro změnu exprezident Klaus a společně si notovali o uprchlické krizi. Shodli se na tom, že Evropská unie a její elity selhávají. Hašek na to nyní navázal na svém Facebooku. „Evropská unie stále jen diskutuje a nepředvedla dosud kromě hysterie s nesmyslnými a nefunkčními kvótami na nelegální migranty pro členské státy žádný komplexní a koordinovaný plán,“ píše Hašek.

EU by se podle Haška měla soustředit především na „zastavení dalšího přílivu nelegálních migrantů do schengenského prostoru“ a také na „zvládnutí již v Schengenu se nacházejících nelegálních migrantů, počínaje jejich bezpečnou identifikací a dohledem nad nimi“. „Jenom v Německu se jich přece ´ztratilo´ už přes 100 tisíc,“ připomíná Hašek slova ministra zahraničí a stranického kolegy Lubomíra Zaorálka. Ten mluvil dokonce až o 300 tisících "ztracených" migrantech v Německu.

Hašek je prý vděčný Sobotkově vládě, že i v rámci Visegrádské čtyřky (V4) prosazuje plán B, „když naprosto neschopný a impotentní Brusel (míněna nynější personální sestava) není schopen mít ani náznak celoevropského plánu A“. Na mysli má snahu české vlády o domluvu plánu B v podobě možnosti uzavření hranic na tzv. balkánské cestě, kudy uprchlíci z Řecka míří dál do Evropy. V případě, že Řecko a Turecko nebudou plnit své závazky.

Právě k počínání Turecka vzhlíží Hašek s obavami. „Do toho Turecko bude evidentně hrát kartu možného vypuštění několika milionů dalších běženců do EU, pokud a) bude reálně hrozit vznik Kurdistánu (začátek rozpadu Turecka), b) nepřistoupí EU na bezvízový styk s Tureckem, c) nebude Brusel posílat tučné "výkupné" v miliardách Euro. Už je to vážně průšvih těžkého kalibru a není vidět světlo na konci tunelu,“ dodává na svém Facebooku Hašek.

K uprchlické krizi se přitom Hašek vyjádřil i v aktuálním rozhovoru pro časopis Týden. Pozastavil se tam nad aktuálními dopady na Česko.

„V oblasti migrace je v tuto chvíli v detenci 75 lidí. O politický azyl jich požádalo asi devadesát pět. To není migrační vlna. Za loňský rok tu bylo zajištěno asi 3500 běženců. Když jsme to prezentovali na zasedání bezpečnostních rad krajů Jihomoravského a Dolnorakouského, tak se nás ptali, za který den je ta statistika. To znamená, že reálně se tady migrační krize zatím neprojevila,“ řekl Týdnu Hašek, ale upozornil na to, že co není, může být. „Rok 2016 nemůže přinést mnohem dramatičtější situaci,“ dodává Hašek.

Prošel jsem politickou klinickou smrtí, říká Hašek

Otázkou přitom je, co přinese rok 2016 pro jeho vlastní politickou kariéru. Z dění po nezdařilém lánském puči se již oklepal a tvrdí, že od doby, kdy usilovně tvrdil, že v Lánech nebyl, aby se zanedlouho potvrdil opak, nezalhal.

„Od té doby jsem opravdu nezalhal a už to nemám v plánu až do starobního důchodu,“ tvrdí nyní Hašek. „Prošel jsem politickou klinickou smrtí, někteří už mě pohřbívali a málem tiskli politické parte. Jsem rád, že jsem dnes zpátky alespoň na regionální úrovni,“ přiznává v Týdnu.

V barvách ČSSD tak nyní chce prý především přispět k porážce Andreje Babiše a jeho hnutí a snaze zabránit tomu, „aby se o politice rozhodovalo v centrále Agrofertu nebo v Čapím hnízdě“.

1pravda1 ( 2. března 2016 19:26 )

Hašek je neskutečně podbízivý člověk, a sběrač funkcí, tam kde Sobotka skloní hlavu - tak on už líbá ruku Nenechte se mýlit, Hašek se snaží mluvit jako Zeman, jeho vzor, ale své názory nemá.

beta719 ( 2. března 2016 17:53 )

Hašek má stoprocentní pravdu...A fakt mu držím palce. Poslední dobrou je to můj nejoblíbenější politik..

hejhej ( 2. března 2016 10:03 )

Haška nemusím, vadí mi jeho chování a taky nenažranost - má mnho funcí. Pravdu ale má, co se týká invaze násilníků. EU včetně Sobotky jenom debatuje, ale nic nepodniká a škůdci se "valí" stále. Je jasné, že na zničení Evropy muslimy má zájem USA ve spolupráci s praštěnou Merkelovou a jejími kývači. Kdyby byl zájem o řešení, stačilo by, kdyby ta kráva Merkelové vyhlásila, že už nepřibírá a kdyby se ničily čluny , které muslimáky dovážejí a zavírali převáděče. Žvaněním, které trvá už dlouho se nic nevyřeší.

1pravda1 ( 2. března 2016 09:37 )

Ty prolhaná kryso - zalez!!! Ještě, že nejsi premiérem - nemáš žádné vlastní názory, jen by ses denně radil se Zemanem, co máš dělat, a okopával kotníky schopnému ministru financí Babišovi. Už víme odkud vítr vane - takže vy se chcete najednou vymezovat proti Babišovi? Tak uvidíš, kolik vás to bude stát hlasů!!!!! Jsi podrazák, hned po volbách si se šel radit se Zemanem jak svrhnout Sobotku den po volbách!!! a pak jsi lhal několikrát do očí moderátorce - kdo včera lhal - tomu už dneska nikdo nevěří. Sobotka není nic moc - ale ty jsi mnohem horší, nejdříve nůž do zad Sobotkovi, kterého jsi plácal po zádech před volbami a nyní nůž do zad Babišovi, ale bohužel pro vás - Babiš volby vyhraje a vy budete brečet, že se nechce spojit s těmi, kteří ho už nyní ve vládě podrážejí a schvalují zákony s antibabišovskou TOP, oni si to v opozici mohou dovolit, Kalousek se stále nevzpamatoval z toho, že už mu nepatří ministerstvo a že Babiš to zvládá, ale vy ve vlastní vládě budete okopávat kotníky spoluhráčům? Na to dojedete, a můžeš jít plakat k Zemanovi, ty jeho čípku a pomlouvat Sobotku. Štvaní proti ANO je pro ČSSD cesta do pekel, uvidíš v dalších průzkumech, protože to, co lidi opravdu nesnášejí je zrada.

1912 ( 2. března 2016 08:10 )

Usa podporované Tureckem i Saudskou Arabií mají opravdu zájem zničit EUROPU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud