Žilková terčem trestního oznámení. Sexuální útoky podle ní poháněl „pud přírody“

Autor: zst, poe - 
18. ledna 2016
19:00

Evropská móda žen je provokativní a v německém Kolíně nad Rýnem i na dalších místech zvítězil u migrantů pud přírody. O tom je přesvědčena manželka ministra obrany Martina Stropnického Veronika Žilková (ANO). Řekla to Parlamentním listům v rozhovoru, který byl uveřejněn v pátek. Ve stejný den na ni bylo údajně podáno trestní oznámení kvůli veřejnému schvalování trestného činu. Kolínská policie mezitím obvinila prvního muže ze sexuálního napadení.

Za útoky v Německu je podle Žilkové silný pud přírody. „(Uprchlíci) sem přicházejí ze zemí, kde ženy nechodí v obtažených džínsách. Některé Evropanky si možná časem podle přírodního výběru partnera vyberou imigranty dobrovolně (jak vidíme např. ve Francii), ať se nám to líbí, nebo ne,“ řekla k problémům s imigranty v Kolíně nad Rýnem a dalších městech koncem minulého týdne herečka a zastupitelka v Praze-Suchdole Veronika Žilková.

Podle informací Blesku se ale někomu její výroky nelíbily a manželka ministra obrany bude zřejmě muset vše vysvětlovat na policii.

Co říkáte na to, že je na vás údajně podáno trestní oznámení?

O tom nic nevím. Navíc já na tom, co jsem řekla, nevidím nic kontroverzního.

Takto natvrdo ale zatím o problematice nikdo nemluvil...

Víte, já už mám trošku pocit, že celá ta silvestrovská noc v Německu je rádio Jerevan. Tedy že jsou to zvláštní zprávy, kdy napřed se nic nestalo, všechno proběhlo v klidu. Až pak se začínají objevovat informace, že došlo k nějakému osahávání, že to byla skupina nějakých Afroameričanů, která už ale je sedm let sledovaná, což znamená, že to nemohli být imigranti.

Podle vás to tedy uprchlíci nebyli?

To netvrdím. Jen nemám ráda, když někoho odsuzujeme, když nevíme, kdo to byl. Na místě přece byli policisté, tak nechápu, proč někoho nezatkli, aby bylo jasno. Navíc mě překvapuje, že jsou situací v Německu zaskočeni. Protože co proboha předpokládali, když z tisíců, ne-li milionu příchozích, ale já ta čísla přesně neznám, je sedmdesát procent mladých mužů mezi 15 až 25 lety?

Měla by se teď společnost začít chovat jinak? Oblékat se, chodit ven?

Samozřejmě, že se budeme muset přizpůsobit době, v jaké žijeme. Naštěstí my jsme si sem imigranty nezvali a já jsem proti jejich příchodu do ČR, takže to zatím řešit nemusíme.

Co všechno se podle vás do budoucna změní?

Především se lidé budou muset dokázat vzájemně pochopit. A pak bude zapotřebí začít brát v potaz nebezpečí světa. V New Yorku přece také nemůžete jít o půlnoci v minisukni do všech čtvrtí. Proto ostatně když mi teď někdo začne říkat, že za tou silvestrovskou nocí v Německu bylo náboženské vyznání, já k tomu podotknu, že ty muže určitě nehnalo jejich náboženství, ale že je hnal jejich přirozený pud. Ty holky tam samotné neměly o půlnoci co dělat.

Nebojíte se tedy, že byste v souvislosti s vašimi výroky mohla být obviněna…

Z čeho, to by mě zajímalo...

V tom trestním oznámení údajně stojí, že ze schvalování trestného činu…

Četla jste ten článek? Já přece jakékoli násilí, především sexuální, odsuzuji, protože jen u nás je každý rok znásilněno sedm tisíc žen, což je šílené číslo. Pokud ale někdo ten článek četl v rasistické náladě nebo vytrhl z kontextu, pak to samozřejmě může vyznít jinak, což ale není totožné s tím, co já si myslím.

Další videa
Články odjinud