Schwarzenberg: Černoch a Konvička jsou jako fašisté a Zeman jim přizvukuje

Autor: Zuzana Štíchová - 
10. listopadu 2015
14:05

Místopředseda hnutí Úsvit – Národní koalice Marek Černoch a šéf Bloku proti islámu Martin Konvička se chovají jako fašisté ve 30. letech minulého století. Je o tom přesvědčen končící předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. A zatímco Masaryk prý podobné skupiny nepodporoval, Miloš Zeman dělá přesný opak, když chce 17. listopadu dorazit na protiislámské shromáždění na Albertov.

Dosluhující šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg na sociálních sítích příliš aktivní není. Ale když se o některou ze svých myšlenek podělí, stojí to za to. Tentokrát si vzal na mušku nejen odpůrce muslimské imigrace Marka Černocha a Martina Konvičku, ale také svého soka z prezidentské volby prezidenta Miloše Zemana.

„Koncem třicátých let u nás existovala různá hnutí (...), ovšem ve třicátých letech se tací alespoň poctivě jmenovali fašisté. Dnes, ze vcelku pochopitelných důvodů, užívají jiné názvy. Ale kázání nenávisti a vylučování skupin obyvatelstva, strach před čímkoliv cizím a jiným spojuje pány Konvičku, Černocha a další s jejich předchůdci o osmdesát let dříve,“ myslí si Schwarzenberg.

Tehdejší prezident Masaryk prý ale podobná hnutí alespoň nepodporoval, na rozdíl od současné hlavy státu. „Z Hradu slyšíme, že si prezident Den boje za svobodu a demokracii připomene na Albertově v době konání demonstrace Bloku proti islámu a Úsvitu – Národní koalice,“ upozorňuje Schwarzenberg, který na konci listopadu coby šéf opoziční pravicové TOP 09 skončí.

„Rád bych připomněl, že 17. listopad neodkazuje pouze na události z listopadu roku 1989. Sedmnáctého listopadu 1939 demonstrovali čeští studenti právě proti podobným myšlenkám, proti kazatelům nenávisti a strachu, kteří se teď budou roztahovat na Albertově. Draze za to zaplatili,“ dodává.

Koncem třicátých let u nás existovala různá hnutí, která burcovala národ a varovala před židovským nebezpečím a světovým...

Posted by Karel Schwarzenberg on 9. listopad 2015

Špatné informace a urážka, reagují Zeman s Černochem

„Vyjádření pana Schwarzenberga mě hluboce uráží! Nebojuji proti něčemu neznámému, ale proti brutálním zvěrstvům a terorismu, které radikální islamisté páchají. Bojuji za bezpečnost našich občanů,“ napsal Blesku v reakci na kritiku Marek Černoch. „Pan Schwarzenberg svým prohlášením schvaluje a obhajuje radikální islám, protože to je to, proti čemu se vymezuji,“ kontroval.

„Žijeme ve svobodné společnosti. A stejně tak, jako se v loňském roce sešli na Albertově odpůrci pana prezidenta, tak to vypadá, že letos se sejdou příznivci. Já myslím, že to je krásné dědictví 17. listopadu,“ řekl ke Schwarzenbergově vzkazu prostřednictvím svého mluvčího prezident Miloš Zeman.

„Pan prezident nejde protestovat proti islámu. Karel Schwarzenberg má špatné informace a příliš věří některým médiím, měl by se spíš sám přesvědčit o těch záležitostech. Zaznamenal jsem i ten výraz, který použil. Má takový německý nádech, možná je to tím, že byl v Německu demonstrovat za uprchlíky. Možná by měl Karel Schwarzenberg občas myslet i na občany České republiky,“ dodal Ovčáček. Jeho vyjádření si pusťte v následujícím videu:

Video Ovčáček o Schwarzenbergovi - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

boudyyyy ( 12. listopadu 2015 23:41 )

nekritik ( 12. listopadu 2015 17:19 )

přesně tak,já také

verasum ( 12. listopadu 2015 15:17 )

Tleskám a na 100% souhlasím je to debil,debil,debil...

verasum ( 12. listopadu 2015 15:15 )

Teprve v souvislosti s uprchlickou krizí jsem šťastná,že tenhle exot,co věčně chrápe není naším prezidentem. Kdyby jím byl,už ho vidím jak by uprchlíkům a Merkelové lezl do zádele....

eliska963852 ( 11. listopadu 2015 10:14 )

Zemanovi stačí málo. Potřebuje dovést do Prahy pár tisíc představitelů „dolních deseti milionů“. A bude tu důkaz o jeho masové podpoře. Nechala bych „dolních deset milionů“, ať si také užijí svoji chvilku slávy. Z jejich bojového šikování „proti pražské kavárně“ (uf! to je stupidní pojem) je cítit pěkná dávka komplexů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud