Zeman záplatuje Klokánky. Z prezidentského fondu dá na děti 2,5 milionu

Autor: val, ČTK - 
22. října 2015
17:07

Dva a půl milionu ze Zemanova prezidentského fondu na splácení státního dluhu obdrží v prosinci Fond ohrožených dětí (FOD). Peníze mají být využity na zajištění provozu Klokánků pro děti v tísni. Po čtvrteční schůzce s prezidentem to novinářům řekl šéf FOD Jan Vaněk, Klokánkům hrozilo kvůli dluhům rušení.

„Částka je velmi významná. Měli bychom ji získat do Vánoc. Budeme rádi, že tuto podporu dostaneme. Peníze by měly jít na provozní záležitosti Klokánků – na služby, energie, potraviny pro děti a další potřeby a samozřejmě i na Ježíška,“ uvedl Vaněk.

V prezidentském fondu k 18. říjnu bylo 2,25 milionu korun, do prosince by v něm mohlo přibýt ještě čtvrt milionu.

Marksová: Podpora jedné organizace je nefér

Kvůli dluhům přistoupilo nové vedení FOD ke škrtům a změnám. Ani tak nedostal v létě na provoz Klokánků od vlády mimořádnou 20milionovou dotaci. Proti jejímu přidělení se stavěla i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD), která ve čtvrtek za Zemanem dorazila hned po Vaňkovi.

Při příchodu zopakovala, že podporu jediné organizace nepovažuje za fér vůči ostatním provozovatelům. Poukázala na dlouhodobé špatné hospodaření fondu. S mimořádnou podporou pro Klokánky nepočítá.

Dárky pro Zemana: Ministryně s tričkem, básničky od dětí

FOD se podle členky svého předsednictva Hany Kupkové snaží situaci řešit. V červnu vyměnil vedení. Dlouholetou šéfku Marii Vodičkovou vystřídal Vaněk. Kupková ve čtvrtek řekla, že nové vedení přebíralo fond s celkovými dluhy a závazky 127 milionů korun. Zatím je snížilo pod hranici sta milionů. Na začátku letošního roku fungovalo 28 Klokánků, v lednu 2016 by jich mělo být 17.

Zástupci FOD i Marksová nešli ve čtvrtek na Hrad s prázdnou. Zeman dostal kalendář, obrázek dětí i knížku básniček, kterou chlapci a děvčata z Klokánků ilustrovali. Ministryně přinesla tričko s potiskem – českou a izraelskou vlajkou.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

vi3ol ( 23. října 2015 15:14 )

Tak jsem zde..fond na umoření státního dluhu.. ne na podporu něčeho jiného.. proč na to nedá příjmy od Lukoilu?.. .. .nebo ostatních ruských nebo čínských aktivit, v kterých jede??.. jenom další jeho šaškárna pro "dolních 10 milionů".. .. Je vidět, že je to jeho soukromný " fond"!

1pravda1 ( 22. října 2015 22:10 )

Některé jsou už dospělé a žijí jinde!

raduzkaxxx ( 22. října 2015 22:06 )

takže 8 holek se mačká v třípokojovém bytě ( určitě v paneláku) , tak to je terno

kobyla1 ( 22. října 2015 20:52 )

Jsem zvědav, kdy se tu objeví nějaký debílek, který si do Zemana i za tohle kopne....a že jich sem chodí

1pravda1 ( 22. října 2015 20:32 )

8 adoptovaným holkám, které vychovala, kdyby byla tak bohatá, tak si koupí vilu a netlačí se v bytě, v tom Klokánku zřejmě pomáhá a nečumí na telku!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud