Trenýrky nad Hradem mají další oběť. Mynář odvolal svého „bezpečáka“

Autor: zst - 
15. 10. 2015
13:10

Na Pražském hradě skončil Jan Fulík, ředitel bezpečnostního odboru Kanceláře prezidenta republiky. Stejně jako předtím velitel hradní stráže a šéf prezidentovy ochranky také on doplatil na akci skupiny Ztohoven, která vyvěsila nad Hradem rudé trenýrky. Fulíka odvolal prezidentův kancléř Vratislav Mynář, pod nímž samotným se kýve židle kvůli tomu, že mu Národní bezpečnostní úřad neudělil prověrku.

Velitel Hradní stráže Radim Studený, šéf prezidentovy ochranky Petr Dongres a teď ředitel bezpečnosti prezidentovy kanceláře Jan Fulík. Ti všichni už odnesli recesi skupiny Ztohoven, která vyměnila prezidentskou standartu za obří rudé trenýrky. Standarta se dosud nenašla a trojice umělců už čelí trestnímu stíhání za výtržnictví, krádež a poškozování cizí věci.

Fulík, bývalý náměstek ministra obrany, byl ve funkci od 1. května 2013. Během jeho působení v rezortu obrany se spekulovalo o jeho zapojení do nákupu předražených letadel CASA. Na Hradě údajně uspěl mezi několika kandidáty pro své zkušenosti.

Po akci skupiny Ztohoven se prezident Zeman netajil tím, že chce rezignace odpovědných lidí, jinak budou odvoláni. Naznačil i konec šéfa bezpečnosti jeho kanceláře. Prezident ale zároveň otálí s odvoláním Fulíkova nadřízeného – kancléře Vratislava Mynáře.

Jeho konec na Hradě Zeman slíbil, pokud Mynář neuspěje s žádostí o prověrku na stupeň přísně tajné. Prezidentův postup proto kritizuje například ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Podobného názoru je i předseda ODS Petr Fiala. „Kancléř Mynář by měl v první řadě odvolat sám sebe,“ napsal na sociální síti.

Doporučujeme
zdrclamrdka ( 15. října 2015 15:59 )

kdibi místo ZEMANA někoho lepšího měli, tak bi ho tam nabetón dali, jenže co šlo vidět, tak zbyl jen nějakej počmáranej šašek, údajně tetovanej

stellastella ( 15. října 2015 14:23 )

Mynář by měl nejprve doložit svou prověrku. A navíc by se mělo přestat plýtvat státními penězi nad recesí. Zemana také nikdo nevyhodil např. za K---y

olkl ( 15. října 2015 13:57 )

Čurdové se jebou mezi sebou...Soudruzi odvolali bezpečáka...a dalších koko.tů tam je kupa!!! Ale mají alibi...Pitomci vždy budou hledat alibi a ne důvody!!! Parta pitomců se pořád brání!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa