Babišův fond Hartenberg jedná o koupi prodejen Tesco, uvedl web

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO)
Autor: ČTK - 
4. září 2015
16:00

Investiční fond Hartenberg, jehož spoluzakladatelem je český ministr financí Andrej Babiš (ANO), vyjednává o koupi prodejen maloobchodního řetězce Tesco v Česku a na Slovensku. Uvedl to slovenský portál Aktuality.sk. Fond ani české zastoupení Tesco informaci nekomentovaly, Babiš ještě na jaře popřel zájem o získání části Teska.

„Spekulace nekomentujeme,“ sdělil portálu řídící partner fondu Hartenberg Jozef Janov.

Portál uvedl, že partnerem fondu v chystané transakci má být společnost Diligentia, která na Slovensku provozuje maloobchodní prodejny Moja Samoška.

Tesco v České republice provozuje přes 200 obchodů, čerpací stanice a obchodní centra. „Spekulace nekomentujeme,“ reagoval mluvčí českých prodejen řetězce Václav Koukolíček.

Na Slovensku má řetězec více než 150 prodejen a dává práci 10 tisícům lidí a patří k největším zaměstnavatelům.

Spekulace o odchodu Teska z ČR a SR sílí

Slovenská média již dříve spekulovala, že britská maloobchodní společnost Tesco zvažuje v rámci svého ozdravného plánu odchod z některých zemí střední Evropy, včetně ČR a Slovenska.

Firma v loňském fiskálním roce vykázala ztrátu před zdaněním 6,4 miliardy liber (235 miliard korun), což je nejhorší výsledek v 96leté historii společnosti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud