V pátek se otevře další uprchlický tábor. Tentokrát ve Vyšních Lhotách

Areál ve Vyšních Lhotách otevře v pátek  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
5. srpna 2015
15:54

Tábory pro uprchlíky v Česku jsou plné, ministerstvo vnitra proto rozhodlo o urychleném otevření nového zařízení. Areál ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku by měl pojmout 220 uprchlíků. Kapacity se budou navyšovat i nadále – ještě letos by se měl otevřít tábor v bývalé věznici v Drahonicích, příští rok pak také zařízení v Balkové na Plzeňsku.

Ministerstvo vnitra v pátek otevře ve Vyšních Lhotách v Moravskoslezském kraji nový tábor pro uprchlíky, který bude mít kapacitu 220 míst. Rozšířena byla také kapacita zařízení v Bělé pod Bezdězem, kam se nově vejde 700 běženců. Celkem bude v tuzemských záchytných táborech pro uprchlíky 1116 míst, řekl novinářům náměstek ministra Jiří Nováček.

Podle Nováčka se o otevření nového detenčního zařízení rozhodlo na začátku týdne poté, co se o víkendu naplnily kapacity těchto táborů. Areál ve Vyšních Lhotách má rozlohu 75 000 metrů čtverečních a jako zařízení pro uprchlíky se využíval už dříve. Objekt se pro ubytování uprchlíků přestal využívat na konci roku 2009. Podle Nováčka se tam ve čtvrtek uskuteční prohlídka pro zájemce a v pátek tam přijedou první migranti.

Do konce roku místo pro 1400 uprchlíků

Areál v Bělé na Mladoboleslavsku slouží k zadržení nelegálních migrantů, kteří většinou směřují do Německa. Většinou jde o Afghánce, Syřany a Iráčany. V zařízení byly na začátku týdne postaveny stany a kontejnerové stanice, které umožnily zvýšení kapacity tohoto tábora. Poslední tuzemský areál pro zajištění cizinců s kapacitou 196 míst je v Zastávce u Brna.

Do konce roku by mělo být v záchytných zařízeních v Česku k dispozici 1400 míst. Zbývajících 300 míst bude připraveno v bývalé věznici Drahonice na Lounsku, která může být v případě potřeby připravena pro příjem uprchlíků během několika dní. 

Podle Nováčka se se zvyšováním kapacit počítá i v příštím roce, kdy bude připraveno zařízení v Balkové na severním Plzeňsku.

mandat ( 6. srpna 2015 23:11 )

Ten plot je vysmech.Zdrhnou prvni noc.To neni zarizeni pro MS,ale pro bandu kriminalniku.V SRN znicili 4 m plot s ostnantym dratem. Take s eptam, proc jste dovolili,aby se tam ubytovali.ani poradne nevite,kolik je jich u vas ilegalne a kolik je jich oficielne.Vsadim se, ze tech 1 500 uprchliku mate uz mnohonasobne prekroceno a to je teprve zacatek.Kazdy tyden prijizdi 1500 novych uprchliku do Italie,nikdo to nezarazi.Pak se budou afroarabove rozdelovat po desetitisicich.Uz jen to lekarske vysetreni a ockovani stoji plno penez.Do konce roku jich bude v Evrope vic,nez Evropanu.A kdo bude zachranovat nas ? Nebo,kam budeme zase utikat my ?????????????

ma-ka ( 6. srpna 2015 22:20 )

 A proč jim tu platíme jídlo a rekreaci, než je vrátíme do země původu?

mandat ( 6. srpna 2015 19:16 )

Ve stredu dozatilo do Italie 550 utecencu z Etiopie, dnes 370 utecencu z Libye.Proc se to nezastavi ??????????? Copak je Evropa nafukovaci ???????????Vzdyt se rikalo, ze Ceska republika dostane jen 1 500 utecenu za 3 roky a ted je videt, ze jich ma kazdy den 1 000 co ???????????????? Kdo to bude zivit ? Nezapominejte, ze se mnozi jak mysi.Makat nebudou a ani nechteji.Jsou to paraziti.

kobyla1 ( 6. srpna 2015 15:14 )

Pro tebe jsou tu Bohnice debile nebo Beřkovice

salto ( 6. srpna 2015 09:58 )

Stát má za povinnost starat se a chránit svoje občany. Za to mu platíme a ti co tak strašně moc chtějí pomáhat utečencům by měli prodat svoje majetky a jít se o ně starat do jejich domovských zemí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud