Uprchlý exposlanec Wolf promluvil ze své skrýše: Z vězení bych se nemohl bránit

Exposlanec Petr Wolf, který je do ledna 2013 na útěku, poskytl rozhovor televizi Prima
Autor: ČTK, ljš - 
16. 6. 2015
20:02

Na očích velké sluneční brýle, na tváři plnovous. Tak se uprchlý bývalý poslanec Petr Wolf ukázal po dvou a půl letech veřejnosti. Rozhodl se poskytnout rozhovor pro pořad Očima Josefa Klímy.

Uprchlý bývalý poslanec Petr Wolf, který se vyhýbá vězení, televizi Prima řekl, že z vězení by se nemohl efektivně bránit. Dál se cítí nevinen. Policie po něm pátrá od ledna 2013. Televize pořídila rozhovor s ním prostřednictvím tabletu, Wolf měl velké sluneční brýle a plnovous. Naznačil, že jeho obvinění mohlo být politicky motivované.

Wolf byl zvolen poslancem za ČSSD, později stranu opustil. Funkci vykonával v letech 2006 až 2010. O dva roky později jej ostravský krajský soud uznal vinným z toho, že podvedl nepřesnými, zkreslenými i lživými informacemi Ministerstvo životního prostředí, od nějž dostal dotace. Bývalý politik čerpal společně s manželkou v letech 2005 až 2007 na dva projekty 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů, projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

Exposlanci za to soud původně uložil pět let vězení a pokutu milion korun, Vrchní soud v Olomouci však trest zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů. Odsouzena byla i Wolfova manželka, a to k podmíněnému tříletému trestu a pokutě milion korun. Wolf už dříve opakovaně uvedl, že rozhodnutí soudu považuje za nesprávné a nespravedlivé.

V lednu 2013 neúspěšně požádal o odložení výkonu trestu. Policie po něm 25. ledna 2013 vyhlásila pátrání, v únoru byl vydán evropský zatykač a v dubnu pak i mezinárodní. Do vězení Wolf odmítá nastoupit, peněžitý trest ale s manželkou uhradili ve splátkách. Peníze přicházely na účet soudu i v době, kdy už byl na útěku. Útěkem si Wolf může ještě pohoršit. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu totiž hrozí další trest odnětí svobody. Ministerstvo spravedlnosti letos zamítlo žádost o milost pro Wolfa.

Wolf Primě řekl, že vyšetřování začalo, když vystoupil z klubu ČSSD a „především nepodpořil pana (tehdejšího předsedu ČSSD) Paroubka a (dalšího sociálního demokrata) Zaorálka“. Wolf tehdy v některých hlasováních podporoval pravicovou vládu Mirka Topolánka.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbb. ( 17. června 2015 13:30 )

Wolf nebo Rath, socan jako socan. Tfuj.

stopms ( 17. června 2015 09:10 )

V Praze je to tak prolezlé korupcí, že si to vesničan neumí představit ani v nejhorším snu ! Zavřít všechny tuneláře a vyhodit i některé pražské OS (obvodní soudce), OSZ (obv.st.zástupce) a většinu policistů ! Je to tzv. jedna verbež asi typu : Klaus, Rittig, Janoušek, Bém, st. zástupci Rampula s Grygárkem, Řebíček, Topolánek s Dalíkem, Langer, Vesecká s Kučerou, Alexandr Novák, bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř, Aleš Řebíček,(http://zpravy.idnes.cz/politik-ktery-je-poradne-za-vodou-ales-rebicek-f4r-/zpr_archiv.as px?c=A100720_125133_kavarna_chu), Kalousek, Nečas s madam kantýnskou Nagy atd. I na policii a ministerstvech se min. 1/3 lidí doslova válí za naše daně. Lidi, to vám, z ostatních měst a vesnic, je jedno, že dřete jako koně a živíte pražské narcistické mafiánské parazity a tuneláře ? Krůtí brko, najděme svého vůdce, pořádného zemědělce s velkými vidlemi, nezbytnou podmínkou je silnou, vzdělanou, slovně obratnou, tvrdou, ráznou, urostlou, nekompromisní osobnost s partou stejně psychicky i fyzicky zdatných chlapů, a utíkejme na samolibé, dravé, agresivní, asertivní, panovačné, intrikánské, mstivé, nenávistné, nás všechny od r. 1989 tunelující a přes média s občany manipulující Pražáky ! Vymrskat zkorumpované a nadbytečné (těch jsou mraky!) pracovníky na OS, OSZ, PČR, v nemocnicích, ministerstvech aj. úřadech !

stopms ( 17. června 2015 09:07 )

Zavřít všechny mega tuneláře miliónů a miliard (zejména pravičácké, ti jsou nejdrzejší a nejnenažranější) a zkonfiskovat jim všechen majetek, tj. naše daně, které rozkradli !

aaobcanka ( 17. června 2015 09:03 )

Ano, tunelář jako zřejmě : Klaus s amnestií na ochranu sebe a tunelářů a s restitucemi církvím, Rittig prodavač, Janoušek býv. vekslák, Bém alpinista po zádech druhých, býv. st. zástupci Rampula s Grygárkem, býv. st. zástupkyně Vesecká s Kučerou, Topolánek s Dalíkem, Langer, býv. ministr Řebíček, Nagyová s Nečasem, Kalousek a další.

aaobcanka ( 17. června 2015 08:59 )

souhlas

Zobrazit celou diskusi
Další videa