Uprchlý exposlanec Wolf promluvil ze své skrýše: Z vězení bych se nemohl bránit

Exposlanec Petr Wolf, který je do ledna 2013 na útěku, poskytl rozhovor televizi Prima  (Autor: Foto Blesk - Ivana Žáková)
Autor: ČTK, ljš - 
16. června 2015
20:02

Na očích velké sluneční brýle, na tváři plnovous. Tak se uprchlý bývalý poslanec Petr Wolf ukázal po dvou a půl letech veřejnosti. Rozhodl se poskytnout rozhovor pro pořad Očima Josefa Klímy.

Uprchlý bývalý poslanec Petr Wolf, který se vyhýbá vězení, televizi Prima řekl, že z vězení by se nemohl efektivně bránit. Dál se cítí nevinen. Policie po něm pátrá od ledna 2013. Televize pořídila rozhovor s ním prostřednictvím tabletu, Wolf měl velké sluneční brýle a plnovous. Naznačil, že jeho obvinění mohlo být politicky motivované.

Wolf byl zvolen poslancem za ČSSD, později stranu opustil. Funkci vykonával v letech 2006 až 2010. O dva roky později jej ostravský krajský soud uznal vinným z toho, že podvedl nepřesnými, zkreslenými i lživými informacemi Ministerstvo životního prostředí, od nějž dostal dotace. Bývalý politik čerpal společně s manželkou v letech 2005 až 2007 na dva projekty 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů, projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

Exposlanci za to soud původně uložil pět let vězení a pokutu milion korun, Vrchní soud v Olomouci však trest zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět milionů. Odsouzena byla i Wolfova manželka, a to k podmíněnému tříletému trestu a pokutě milion korun. Wolf už dříve opakovaně uvedl, že rozhodnutí soudu považuje za nesprávné a nespravedlivé.

V lednu 2013 neúspěšně požádal o odložení výkonu trestu. Policie po něm 25. ledna 2013 vyhlásila pátrání, v únoru byl vydán evropský zatykač a v dubnu pak i mezinárodní. Do vězení Wolf odmítá nastoupit, peněžitý trest ale s manželkou uhradili ve splátkách. Peníze přicházely na účet soudu i v době, kdy už byl na útěku. Útěkem si Wolf může ještě pohoršit. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu totiž hrozí další trest odnětí svobody. Ministerstvo spravedlnosti letos zamítlo žádost o milost pro Wolfa.

Wolf Primě řekl, že vyšetřování začalo, když vystoupil z klubu ČSSD a „především nepodpořil pana (tehdejšího předsedu ČSSD) Paroubka a (dalšího sociálního demokrata) Zaorálka“. Wolf tehdy v některých hlasováních podporoval pravicovou vládu Mirka Topolánka.

tgbb. ( 17. června 2015 13:30 )

Wolf nebo Rath, socan jako socan. Tfuj.

stopms ( 17. června 2015 09:10 )

V Praze je to tak prolezlé korupcí, že si to vesničan neumí představit ani v nejhorším snu ! Zavřít všechny tuneláře a vyhodit i některé pražské OS (obvodní soudce), OSZ (obv.st.zástupce) a většinu policistů ! Je to tzv. jedna verbež asi typu : Klaus, Rittig, Janoušek, Bém, st. zástupci Rampula s Grygárkem, Řebíček, Topolánek s Dalíkem, Langer, Vesecká s Kučerou, Alexandr Novák, bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř, Aleš Řebíček,(http://zpravy.idnes.cz/politik-ktery-je-poradne-za-vodou-ales-rebicek-f4r-/zpr_archiv.as px?c=A100720_125133_kavarna_chu), Kalousek, Nečas s madam kantýnskou Nagy atd. I na policii a ministerstvech se min. 1/3 lidí doslova válí za naše daně. Lidi, to vám, z ostatních měst a vesnic, je jedno, že dřete jako koně a živíte pražské narcistické mafiánské parazity a tuneláře ? Krůtí brko, najděme svého vůdce, pořádného zemědělce s velkými vidlemi, nezbytnou podmínkou je silnou, vzdělanou, slovně obratnou, tvrdou, ráznou, urostlou, nekompromisní osobnost s partou stejně psychicky i fyzicky zdatných chlapů, a utíkejme na samolibé, dravé, agresivní, asertivní, panovačné, intrikánské, mstivé, nenávistné, nás všechny od r. 1989 tunelující a přes média s občany manipulující Pražáky ! Vymrskat zkorumpované a nadbytečné (těch jsou mraky!) pracovníky na OS, OSZ, PČR, v nemocnicích, ministerstvech aj. úřadech !

stopms ( 17. června 2015 09:07 )

Zavřít všechny mega tuneláře miliónů a miliard (zejména pravičácké, ti jsou nejdrzejší a nejnenažranější) a zkonfiskovat jim všechen majetek, tj. naše daně, které rozkradli !

aaobcanka ( 17. června 2015 09:03 )

Ano, tunelář jako zřejmě : Klaus s amnestií na ochranu sebe a tunelářů a s restitucemi církvím, Rittig prodavač, Janoušek býv. vekslák, Bém alpinista po zádech druhých, býv. st. zástupci Rampula s Grygárkem, býv. st. zástupkyně Vesecká s Kučerou, Topolánek s Dalíkem, Langer, býv. ministr Řebíček, Nagyová s Nečasem, Kalousek a další.

aaobcanka ( 17. června 2015 08:59 )

souhlas

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud