Pondělí 18. října 2021
Svátek slaví Lukáš, zítra Michaela
Polojasno 12°C

Vražda Putinova kritika: Zachytila ji pouliční kamera!

Autor: ČTK - 
1. března 2015
08:37

Vraždu bývalého ruského vicepremiéra Borise Němcova na mostu nedaleko Kremlu údajně zachytila pouliční kamera! Ruská televize TVC zveřejnila záznam z kamery z osudné páteční noci.

Kvalita záběrů není valná, rozeznat však lze kolemjedoucí automobily a siluety lidí. Právě v okamžiku střelby však záběr kamery zakryl sněžný pluh. Ze záznamu televize odhadla, že vrah se pravděpodobně nejprve skrýval na schodišti vedoucím na most, než po činu doběhl po vozovce k autu, které na mostu na chvilku zastavilo.

Kamera ukazuje, jak tvrdí televize, že ve 23:30 moskevského času (21:30 SEČ) Němcov a jeho společnice jdou po mostu. "Pomalu je dohání sněžný pluh. Ve 23:31 je karosérie vozu s pluhem zakrývá před kamerou. O vteřinu později odtud vybíhá na vozovku další člověk, rychle nasedá do (dalšího) auta a odjíždí," okomentovala záběry televize a popsala pohyb lidí na mostu: dívka je zprvu schovaná za sněhovým pluhem, jehož posádku zřejmě žádá o pomoc, pak se vrací na místo činu. Okolo procházejí lidé, někteří se zastavují, jiní jdou dál, podobně auta. Ve 23:42 (21:42 SEČ) přijíždí policie.

Němcov (55) se stal terčem palby v okamžiku, kdy se s ukrajinskou modelkou Hannou Duryckou (23) vracel z večeře v restauraci Bosco v obchodním domě GUM naproti Kremlu do svého bytu za řekou Moskvou. Na místě vraždy kriminalisté nalezli šest nábojnic, čtyři kulky zasáhly politika, jeho společnice vyvázla bez zranění.

Vyšetřovatelé posuzují několik verzí, sahajících od provokace kvůli destabilizaci politické situace přes stopu islamistů a extremistů až po možnou souvislost s ukrajinským konfliktem. Prý nelze vyloučit ani souvislost s podnikáním či osobní nenávist vůči zavražděnému a další běžné pohnutky zločinu, včetně žárlivosti. Je však zjevné, že pachatelé opozičního politika sledovali.

"Uděláme vše, aby organizátoři a vykonavatelé podlé a cynické vraždy byli po zásluze potrestáni," uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Opoziční předáci hovoří o politicky motivované vraždě neúprosného kritika režimu.

Vražda se odehrála před povolenou nedělní demonstrací proti Putinově vládě a válce na Ukrajině - ještě během večeře Němcov poskytl rozhovor ukrajinskému rádiu o připravované akci. Místo demonstrace se dnes odpoledne uskuteční smuteční pochod k místu zločinu.

 

 

217radi ( 2. března 2015 20:36 )

217radi ( 2. března 2015 20:33 )

tgbg ( 1. března 2015 20:35 )

škoda ho, pěkný chlap, vypadá to, že ho RUSÁCI obětovali jako to letadlo, to že putin poslal armádu na Ukrajinu moc nezabralo, tak zabijou jeho oponenta

tgbb. ( 1. března 2015 17:30 )

vyšetřování vedou nejlepší Putinovi vyšetřovatelé. Vrazi nikdy nebudou mluvit. Buď nebudou nikdy dopadeni, nebo budou včas zavražděni. Svede se to na Američany/islamisty/Židy/Hitlera... podle toho, co bude zrovna frčet.

75pedro ( 1. března 2015 12:25 )

Štětino, zavři už taky tu svojí prolhanou koministickotopáckou hubu, nebo tě taky CIA nechá odstřelit!

Zobrazit celou diskusi
Další videa