Plzeňská práva slaví: Po kauze s rychlostudenty získala opět akreditaci!

Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni
Autor: ČTK - 
18. února 2015
13:04

V roce 2009 otřásl plzeňskou právnickou fakultou skandál s rychlostudenty. Po téměř čtyřech letech však vysoká škola, na kterou padl korupční stín, získala opět akreditaci doktorského studijního programu.

Právnickou fakultu na podzim 2009 poškodila aféra s rychlostudiem, podivným přijímáním studentů a udělováním titulů. Akreditační komise však nyní na svém posledním zasedání obnovila akreditaci doktorského programu Občanské právo. Fakulta se tak po dlouhé době konečně stává skutečně plnohodnotnou, řekl dnes ČTK děkan Jan Pauly.

Fakulta se podle komise zlepšila a splnila stanovené podmínky. Velmi rychle zabezpečila silné jádro mladých docentů a pokračují další habilitace a omlazování pedagogického sboru.

Po formálním rozhodnutí ministerstva školství může škola okamžitě znovu zahájit organizaci doktorského studia i rigorózní řízení. Akreditační komise si vymínila, že přijímaných uchazečů do uvedeného programu bude maximálně deset. Požaduje rovněž, aby fakulta předložila v únoru 2017 kontrolní zprávu o tématech disertačních prací a školitelích, kteří uvedené práce vedou.

Už v polovině července 2013 potvrdilo plzeňským právům ministerstvo školství akreditaci pětiletého magisterského programu. Má ho na čtyři roky a už od 1. září začala přijímat nové studenty. V roce 2012 je do stěžejního programu přijímat nesměla.

Plzeňská právnická fakulta, která má nyní přes 1 000 studentů, letos zvítězila v soutěži České studentské unie. Stala se nejlepší právnickou fakultou roku. „Získali jsme neuvěřitelných 8 559 hlasů, což je v historii soutěže nebývalé,“ uvedl děkan. „Jsme spokojeni s profesionální a kvalitní výukou srovnatelnou s dalšími právnickými fakultami. Funguje tu přátelské prostředí a osobní přístup ke studentům,“ řekl zástupce studentů Michal Volf.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

salto ( 19. února 2015 08:12 )

Jsem obyčejný šunťák, takže obálka

1912 ( 18. února 2015 21:58 )

 TAHLE VERBEŽ JE HORŠÍ NEŽ KOMUNISTI !!!

zkzkz ( 18. února 2015 14:25 )

Pravda a láska opět zvítězila

buban ( 18. února 2015 14:17 )

A budete mít s sebou patřičně naditou obálku, nebo jste nějaká VIP persona, ať již politická, či jiná?

salto ( 18. února 2015 13:25 )

Skvělé!!! Příští týden jedu přes Plzeň, tak se stavím a udělám si júdra

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud