Zeman v Emirátech: Můj kancléř se bude ženit příští týden! A jezdí k vám na dovolenou

Autor: ČTK, simao - 
12. 2. 2015
19:38

Po schůzce s korunním princem pokračoval program Miloše Zemana v Abú Zabí. Třeba recepce na českém velvyslanectví, kde Zeman připomenul, že do Emirátů rád jezdí na dovolenou jeho kancléř. Který navíc chystá již příští týden svatbu, prozradil Zeman v zahraničí. Český prezident tak termín veselky doslova rozeslal do světa!

Kancléř Vratislav Mynář se má příští týden oženit s moderátorkou ČT Alexandrou Noskovou, s níž očekává potomka. Informaci o termínu chystané svatby dnes zmínil prezident Zeman během recepce na českém velvyslanectví ve Spojených arabských emirátech. TV Nova přitom začátkem ledna uvedla, že se svatba uskuteční 28. února. Podle dnešních Zemanových slov však bude dříve!

Zeman na recepci uvedl, že Mynář tráví v této exotické zemi pravidelně dovolenou. Kancléř Mynář přitom byl s Alex v Dubaji na "tajnačku" v roce 2013. V té době se rozváděl. Jeho vztah s vnadnou moderátorkou však již dávno není tajemstvím. Veselka se chystá na Moravě – v Osvětimanech, kde má kancléř penzion a sportovní areál. Chybět na svatbě nebude ani Zeman. Svému kancléři půjde za svědka! Potvrdil to i v nedělním pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech.

Mynář přitom nechybí v české delegaci v SAE, kde Zeman dnes navštívil kromě prince a recepce na ambasádě i podnikatelské fórum a kulturní festival. Na něm se podíval na představení a prohlédl si historické stavby Abú Zabí.

Korunnímu princi přitom český prezident přivezl jako dar křišťálový lustr a dekret o členství v českém sokolnickém klubu. Z Abú Zabí si naopak odveze tradiční koberec. S korunním princem Abú Zabí Muhammadem bin Zajdem Nahajánem přitom Zeman mluvil opět o boji proti mezinárodnímu terorismu.

Hradní protokolář Jindřich Forejt připomněl, že korunní princ Zemana sám provezl v limuzíně a s výkladem mu ukázal Abú Zabí. "Pan prezident to velmi ocenil. Nejenom originalitu toho nápadu, ale i to, že korunní princ má jasnou vizi, jak Abú Zabí vypadá, jaká je jeho budoucnost," podotkl Forejt.

Na podnikatelském semináři Zeman řekl, že prince pozval na návštěvu Prahy. Vedle toho Zeman vyzval podnikatele obou zemí k výměně investic. Zopakoval svůj oblíbený slogan, že je příjemné jíst jablka, ale důležitější je sázet jabloně pro budoucnost. "Musíme zasadit stromy a investovat," řekl Zeman.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

amaea ( 13. února 2015 09:41 )

Proč se mně chce zase zvracet...

lunatic ( 12. února 2015 22:58 )

Těžko bych mohl panu Mynářovi přát něco horšího ,/musel bych asi opravdu hodně dlouho přemýšlet/,než právě svatbu ...pro každého muže,univerzálně je to přímo "požehnání";bl by tetelící se blahem,že si tu svoji vyvolenou pojistili pouze pro sebe z této úvahy samozřejmě vyjímám - uvažuji o normálních mužích Já se dokonce domnívám,že svatbu vynalezli muži,neznám prakticky ženu,která po svatbě touží .

pavel981 ( 12. února 2015 21:58 )

Zaprvé je nesmírně důležité informovat Jordánsko u úředníkovi, kterého na 110% nikdo nezná, a za druhé sběrem darů jen podporuje teorii o "malá domu na poslední chvíli" a to za naprosto nepochopitelné "dehonestování" Řádu bílého lva za výjimečné skutky pro rozvoj ČR ( předání Jord. králi za boj proti IS ??? ) ! ----- Udělejte si názor sami...............

eliska963852 ( 12. února 2015 21:07 )

Zeman by spíš prozradit termín bezpečnostní prověrky.

tomik007 ( 12. února 2015 20:18 )

 Ano - princum se v CR velice libi, zejmena tem tatarskym

Zobrazit celou diskusi
Další videa