Střelba na vilu rudého bosse Ulčáka: Před smrtí ho zachránila okna!

Autor: poe, simao - 
29. 1. 2015
17:41

Je pohádkově bohatý a v pražské Šárce si staví další palác, ale... Bývalý šéfsvazák Martin Ulčák (50) si musel připadat jako lovná zvěř. V prosinci proletěla do jeho luxusního obydlí oknem kulka. A policie nyní prošetřuje pokus o vraždu! Právě okno přitom nejspíš zachránilo Janouškovu známému život.

"Mohu potvrdit, že ve věci je vedeno prověřování pro podezření ze spáchání trestného činu pokusu vraždy, ale žádné bližší informace poskytovat nebudeme," komentovala prosincovou střelbu na Praze 6 pro Blesk mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Není jasné, zda pachatel mířil přímo na Ulčáka. V jeho prospěch však sehrála svou roli náhoda - střelba přes dvojité okno, které odrazilo a změnilo směr kulky!

Policie na místě zasahovala večer 9. prosince. „Čtyři minuty po 22. hodině jsme obdrželi hlášení o domnělé střelbě v ulici v Praze 6 Na Pučálce,“ popisoval incident policejní mluvčí Tomáš Hulan. Poté, co policisté dorazili na uvedenou adresu, zjistili, že na domě je prostřelené okno. „Našli i projektil. Vše se obešlo bez zranění, škoda byla minimální,“ doplnil mluvčí.

Přítomnost policistů vzbudila rozruch v jinak poklidné zahrádkářské kolonii v přírodní rezervaci. Podle jednoho ze sousedů měl Ulčák, který se kamarádil třeba s Romanem Janouškem či exšéfem Sazky Hušákem, kvůli své stavbě v minulosti problémy. „Na čas dokonce musel zastavit práce, ale teď už prý zase může stavět,“ řekl Blesku. Jmenován být samozřejmě nechtěl.

Kdo je Martin Ulčák (50)

- Jeho otec byl považován za »ekonomického architekta« JZD Slušovice, matka radila Jiřímu Paroubkovi.

- Do listopadu 1989 byl nejvyšším pražským funkcionářem komunistického svazu mládeže, poté se stal šéfem celostátního SSM.

- Bylo to v době, kdy se »ztratil« obrovský majetek organizace, on ale popírá, že by si cokoliv přivlastnil.

- Jeho první firma Geco zprostředkovávala různé obchody a úvěry za provize, první větší obchod udělal pro Českomoravské doly, aktivní byl při manažerské privatizaci Sokolovské uhelné i Třineckých železáren.

- Významně obchodoval i se Sazkou a půjčil jejímu exšéfovi Aleši Hušákovi desítky milionů na koupi vily na Menorce, posléze se s ním ale kvůli 50milionové směnce soudil.

- Dnes má blízko ke kolosu Geco Tabák, pracuje také pro společnosti Vítkovice a Evraz, objem transakcí jeho firem dosahuje stovek milionů až miliard korun.

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Kandidáti Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
salto ( 30. ledna 2015 08:35 )

Nejdřív socialismus budoval, pak jej demontoval a nakonec rozkradl, po takovýchto dobytcích by se mělo střílet denně, aby hoši nevěděli dne ani hodiny...

salto ( 30. ledna 2015 08:32 )

Už ani ty snajpři nejsou to co bývali

wimr ( 30. ledna 2015 08:10 )

univerzalnizena ( 30. ledna 2015 06:52 )

jaka skoda ze ho netrefili jednokUlčáka

univerzalnizena ( 30. ledna 2015 06:24 )

skoda ze ho neteefil další houska by si neuzila nakradený bohatství

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa